Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Semmi hobbim! Idegesít ez az...

Semmi hobbim! Idegesít ez az egész. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Összvissz 2 évet táncoltam,aztán abbahagytam mert anyu nem tudta fizetni. Jól tudok táncolni,sokan mondták már,hamar megtanulom a koreográfiákat, mégse tudok menni táncolni (pedig lenne helyem,barátnőimmel járhatnék),mert nincs havi 6 ezer ft-ja anyunak amit bekéne fizetni. Ez a hobbim,mégsem tudok tenni semmit. Dolgozni se tudok h legalább kitudjam fizetni. Csak itthon ülök,max pláza,vagy elmegyek sétálni barátnőkkel. Jövőre nem tudok menni táncolni,mivel akkor leszek 16 éves míg a többiek 14 évesek lesznek körülöttem,kicsit gáz lenne.


Mit tegyek??:(


2011. febr. 14. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Lehetséges, hogy anyukád ki tudná fizetni azt az összeget, csak nem teszi, mert nem gondolja, hogy téged komolyan, hosszú távon érdekel ez a dolog.

Ülj le vele és mondd el neki, hogy te oda nem barátnőzni, meg zülleni járnál, hanem sportolnál, ami jó hatással lenne rád és tanulnál is közben, olyan dolgokat, amelyeket később kamatoztathatsz. (Versenyek, fellépések...)

Ha ennek ellenére sem tudja tényleg fizetni, akkor ugyan ezen elven beszélhetnél nagyszülőkkel, keresztszülőkkel, családtagokkal, akiket érdekel a sorsod. Győzd meg őket, hogy számodra ez hosszú távon nem feltétlenül csak egy hobbi, hanem komoly elképzelés.

2011. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
6 ezer forint nem sok egy hónapra, anyu 9 ezret fizet a táncóráimért.
2011. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Ússz. Az úszóbérleten kívűl mást nem nagyon kell fizetni, ráadásul önkéntesen is csinálhatod, vagy a barátnőiddel akár reggelenként suli előtt is.
2011. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem sok, de nem is kevés. Nem tudom milyen az anyagi helyzetetek, de ha tényleg olyan rossz, akkor ez a havi 6e rengeteg. Lehet hogy tényleg csak az elszántságot szeretné látni benned, de lehet, hogy bántja, hogy nem tudja finanszírozni azt, amire tényleg vágysz. Talán Neki is rossz érzés :(


Viszont keress más hobbit. :) Persze, nem olyan könnyű, dehát biztos nem csak a táncban vagy jó, mást is találhatnál


(mellékesen megjegyzem, hogy vannak a neten videók, azokat is megtanulhatod táncolni. Ugyan fellépésekre nem tudsz járni, de legalább táncolhatsz:D)


De szerintem tényleg kereshetsz valami mást ami érdekel. Derítsd ki, hogy miben vagy a legjobb, jó lesz mással is foglalkozni új dolgokkal, amikkel eddig még nem :))


Na sok sikert! :P

2011. febr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudtok bnőiddel ilyen kis tánccsoportot csinálni, hogy mondjuk neten videóról tanuljátok a koreográfiát és akkor nem kell fizetni érte és jól is szórakoztok. Vagy nyáron elmész dolgozni vmi diákmunkát és félrerakod, amiből egész évben finanszírozhatod magadnak:)
2011. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

15 évesen szerintem már találnál valami könnyed diákmunkát, amiből havi 6ezer simán összejönne.

Mondjuk kihordhatnál újságot, vagy besegíthetsz valahol pár óra könnyű munkát (pl mosogatni egy étterembe).

Szerintem, ha nincs pénze anyukádnak akkor a rokonoktól, ismerősöktől inkább az iránt érdeklődj, nincs-e valami ötletük, hol tudnál hétvégente néhány órát dolgozni... és szerintem el se mondd mire kell, mert anyukádat nagyon kellemetlen helyzetbe hoznád, hogy nincs pénze a hobbidra. Mondd azt, hogy csak szeretnéd kipróbálni magad.


400 ft-os órabérrel számolva, 1 hétvége alatt meg van a 6ezer.

2011. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szülői hozzájárulással el tudsz menni dolgozni.Nappali tagozatos vagy, iskolalátogatásit be tudnál vinni, ha a diákmunka-közvetítők kérnék, de mivel még nem vagy 18 így anyukád vagy valamelyik szülőd beleegyezése kell, írásos példányban.

ha dolgozni akarsz azért hogy mehess táncolni akkor ne legyen akadály semmi.menj be valamelyik ilyen közvetítőhöz és kérdezd meg mi a feltétele annak hogy munkába állj, vagy hogy egyáltalán kapj munkát.

2011. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is szeretnék járni valamilyen sportra. de nem tudja anya kifizetni, mert havi 10ezer a matek korrepetálásom, és a nővéremnek is járnia kell, szóval 20 ezer egy hónapra. akartam volna járni zongorázni, vagy olasz nyelvet tanulni, és ameddig nem jártam matek korrep.re addig anya benne is volt hogy járjak valamire. Viszont most nincs erre pénzünk....úgyhogy tudom mit érzel
2011. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy valamilyen tantárgyból nagyon jó? Azt tudnád korrepetálni, és össze tudnál szedni egy kis zsebpénzt:)
2011. febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!