Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek? Mit tegyek,...

Hogyan lépjek? Mit tegyek, hogy jobb legyen? Nem akarok egyetemre menni, de a szüleim már-már erőszakkal "rugdosnak".

Figyelt kérdés

Masszőrképzésre járok, ami két éves és nemsokára véget ér az első év.

Anyámék azt akarják, hogy menjek egyetemre. Engem viszont CSAK a pszichológia érdekelne, ahhoz viszont nincs elegendő pontszámom, ezért, szeretném először befejezni ezt a képzést.

Ha van szakmám, akkor tudok dolgozni, valamint kapok pluszpontot felvételinél, és szerezhetnék nyelvvizsgát is, valamint az érettségikből is tehetnék ismétlő vizsgát, hogy magasabb pontszámom legyen.


Ehhez képest a szüleim már erőszakoskodnak, hogy márpedig adjam le a jelentkezési lapot most, és menjek egyetemre, akármilyenre, csak menjek.


De én úgy érzem, ez nem helyes. Nem akarom elcseszni a támogatott éveim egyikét csak azért, hogy nekik jó legyen.

Meg mindig azzal jönnek, hogy ingyenélő vagyok és semmit sem dolgozom. De én pont ezért csinálom ezt a szakmát...


Kérlek adjatok tanácsot, segítséget.


2011. febr. 14. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Add be egy olyan szakra, ahova biztosan nem vesznek fel (pl. pszico), csinálj úgy, mintha tényleg mindent megtennél, hogy felvegyenek, aztán ha nem vesznek fel, keseredj el nagyon, és zokogj, hogy miattuk van az egész, mert erőltették. Még sajnálni is fognak. :)
2011. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Mondd meg a szüleidnek, hogy egy papír nem sokat jelent, sőt. Azt is mondd meg, hogy azzal, hogy az egyetemen valamit megtanulsz (bemagolsz) és papírt szerzel róla, de nem szereted és igazából nem is értesz hozzá nem fogsz hamarabb munkát szerezni később. Az elpazarolt félévekről pedig csak annyit, hogy tanulj más kárán, jelen esetben az enyémen, semmi esetre se menj egyetemre, ha nem akarsz, ha mész akkor is csak oda ahová szeretnél. Én három különböző szakot kezdtem el, mert erőltették az egyetemet, de igazából egyik sem érdekelt. Most se papír, se támogatott félévek, csak valami huszadrangú munkahely, ahol éhbérért gürcölhetek életem végéig. Csak azt tedd, amit szeretnél és tényleg érdekel. A szülők lehet, hogy jót akarnak, de nem biztos, hogy neked is az a legjobb.
2011. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Nálam ugyanez volt a helyzet, mint nálad. Bár nálam annyival bonyolultabb volt, hogy fogalmam sem volt róla, hogy mit is szeretnék a jövőben csinálni, de a szülői nyomás elég nagy volt, szinte már kényszerítés.

Szorgalmasan beadogadtam a jelentkezésem, olyan helyekre, amikre nem nyerhettem felvételt. Volt olyan is, hogy már az írásbelin már igyekeztem elérni, hogy ne hívjanak szóbelizni. Mondjuk olyan is volt, hogy nem jött be, de a szóbelin tudtam a teljesen hülyét adni. Viszont ez akkor nem korrekt eljárás, ha szüleid finanszírozzák a jelentkezést. Ezt azért mindig saját pénzből oldottam meg, de ők legalább nyugodtabbak voltak, hogy próbálkozom, én meg időt nyertem és ha jól írtam, akkor neked is idő kellene.

2011. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
*értem*
2011. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is idő kellene, és igen én is saját pénzből finanszírozom.
2011. febr. 14. 15:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Nemsokára 19 éves leszek, ha ez valakinek segít a válaszadásban.
2011. febr. 14. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!