Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy csináljam, hogy jó legyen?

Hogy csináljam, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis pénzt, mert anyával ketten lakunk, de nem nagyon tudjuk elereszteni magunkat. És mivel nem vagyok egy nagy pazarló, a saját dolgaimon kívül még neki is tudnék adni belőle, remélem.

VISZONT nem tudom, hogy miért mindenkinek olyan teljesen egyértelmű, hogy egy egyetemistának már munkát kell vállalnia, és aki nem, az egy szar szemét, legalábbis a többi kérdés kommentjeiből ez derül ki.

Én szeretnék, de nyelvszakon nincs az, hogy csak előadások vannak, meg nem kell óráról órára tanulni. Lógni sem lehet, és csak pénteken nincs órám. De nyáron szeretnék vmi munkát vállalni. Ha addig elkezdek keresni, akkor találok valami jót?

Szívesen dolgoznék éjjel is, mert nyáron úgyis mindegy lsz, hogy mikor kelek, meg azért többet adnak nem? Másik kérdésem meg hogy csak diákmunkát vállalhatok, vagy van másmilyen is, ahova elég az, hogy van érettségim (meg egy év egyetemből addigra, ami nem túl sok és nem is ér önmagában semmit:S:D)

Köszönöm előre is a válaszokat, amik segítő szándékúak:)


2011. febr. 14. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
majd rájössz másodéven hogy nem kell minden órára bejárni,még nyelvszakon se...
2011. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

aaaaaaannyira örülök, hogy segítettél. és legalább a kérdésre is válaszoltál vna..

am meg LEHET, de most muszáj, ha akarok ösztöndíjat, amit szintén arra fordítok, hogy ne kelljen anya nyakán lógni anyagilag!

2011. febr. 14. 14:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos, nyári munkát felesleges előre keresgélni, ráérsz akkor bemenni egy diákmunka központba, amikor aktuális lesz. Esetleg annyit tehetsz, hogy érdeklődsz dolgozó ismerősöknél, hogy nyáron foglalkoztatnak-e diákot a cégnél.

Vállalhatsz elméletileg más munkát is, nem csak diákmunkát a kérdés csak az, hogy találsz-e olyan munkahelyet, ahol elfogadják, hogy te elsősorban tanulsz és csak másodsorban dolgozol. (egyébként ez a diákmunka lényege) Ilyen munka pl. mikor karácsony előtt az üzletek felvesznek részmunkaidős eladókat kifejezetten arra az időszakra. Vagy nyaranta lehet menni földekre dolgozni.

Viszont a te esetedben én inkább az elsőként felajánlott lehetőséget választanám.

2011. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés ember hajlandó beismerni, hogy Ő pont olyan, amilyen, megvannak a maga jó és rossz tulajdonságai, és azoknak az egyedi, senki másra nem jellemző keveréke pont annyira jellemzi őt, mint a hajszíne, vagy egyéb külső tulajdonságai.


S mivel aki nem ismeri ezt fel vagy -be, annak meg kell oldania azt a kérdést, hogyan dolgozza fel, ha valami mégis vagy mégse úgy sikerül... Nos erre való a "vetítés". Ha nekem az az énképem, hogy szar alak vagyok (mert apám-anyám ezt mondta), semmire se jó senkiházi, akkor a jó tulajdonságaimat ki kell vetítenem magamból valaki másra. Ellenben ha azzal vagyok megverve, hogy tökéletesnek kell lennem (mert apám-anyám ezt mondta), akkor a rossz tulajdonságaimat kell kivetítenem magamból másokra.


Tehát ha kapsz egy ilyen vagy olyan csomagot valakitől, aki nem ismer Téged (ahogy én sem), és mégis rögtön elítél vagy felmagasztal, akkor bizton tudhatod, hogy az bár neked lett címezve, de nem Rólad szól, csupán Neked. (Azt, hogy valójában kiről szól, már sejtheted.) Ennyi ami eszembe jutott, és amit meg akartam osztani Veled.

2011. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14:38 azt el is felejtettem hozzá tenni, hogy év közben mivel pénteken nincs sulid, sem hétvégén elmehetsz pl. pár órát szórólapozni, nem sok időt vesz el és kis pénzecske is gyűlik. Vagy mivel nyelvszakos vagy ezt kihasználva vállalhatsz külön órákat szabadidődben. Kezdetben mondjuk fiatalabbakat (általánosiskolásokat), majd ahogy haladsz előre az egyetemi tanulmányokkal akár középiskolásokat, vagy egyetemistákat. Legalábbis én ezeket tenném a helyedben.
2011. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hm, a hétvégi meló jól hangzik. amúgy bocsi, kedves 3. válaszoló, de nem mindent értettem ebből.. akinek nem inge ne vegye magára vagy mi? hh rólam és nem nekem szól?
2011. febr. 14. 14:49
 7/9 A kérdező kommentje:
ill fordítva
2011. febr. 14. 14:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Melyik részét nem értetted? A vetítést, vagy azt, hogy miért vetít valaki?


Vetítés az, amikor egy saját belső tulajdonságomnak egy külső felületet keresek és utána úgy teszek, mintha az a másik lenne olyan, nem pedig én. Ez a vetítés, projekció, a másik ember a projekciós felület, akire vetítek.


Ennek az oka pedig az, hogy van egy nem valós én-képem, és az "oda nem illő" dolgaimtól meg kell szabadulnom.


Azért jó, ha ezt tudod, mert kevésbé fogsz meglepődni, megsértődni az itt kapott válaszoktól. Ezek vélemények, és igen, ha nem inged, egyszerűen ne vedd magadra! Még magyarázkodnod sem kell. :)

2011. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ajánlom ezt az oldalt, ha pesti vagy: prohuman.hu


Ajánlanak olyan munkát, ahol te mondod meg, hogy mikor szeretnél menni dolgozni, és mennyit szeretnél dolgozni. (Amelyik munkára én jelentkeztem, ott 20 óra kötelező hetente, de én mondom meg, hogy mikor és milyen bontásban! Szombaton is lehet dolgozni)


Vagy jelentkezz különböző diákszövetkezeteknél alkalmi munkára, esetleg egy-két hostess céghez is bejelentkezhetsz, és ha van meló hívnak reklámot forgatni, vagy statisztálni. Esetleg korrepetálj valakit abból a nyelvből, amit tanulsz.

2011. febr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!