Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám, párom és én lakunk...

Anyukám, párom és én lakunk egy lakásban, nemsokára megszületik a babó. Hogyan osszuk szét a rezsit, kaját? Hogyan csináljam, hogy jó legyen mindenkinek? Szeretnék megoldást találni. Esetleg kaphatnék tanácsot.

Figyelt kérdés
Mivel Anyú egyedül van ö nem fogyaszt semmiből sokat.Hogy ne legyen ebből vita.A párom nagyon szereti a hasát,és vannak is igényei,ez alatt azt értem kaja,autó amire nagyon sokat kell fizetni és ha meg lesz a baba ö lesz az elsö.Mit hogyan csináljak.A sok stresz sem jó.KÖSZÖNÖM.
2009. márc. 30. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom elmondani nálunk hogy volt, amikor itt lakott a nagymamám.

A kajavásárlásból teljesen kihagytuk. Én főztem, a nagyi is azt ette. Ha valamit külön szeretett volna magának azt megvette. Az akkor az övé volt, senki nem nyúlt hozzá. A rezsit elosztottuk 4 felé, (3 fenőtt, akkor még 2 gyerek) Mi fizettünk 3 részt, ő egyet. A kocsi a mi dolgunk volt.

A legfontosabb, hogy ülejetek le, mondjátok el az elképzeléseteket, kérjétek ki a véleményét. Ha közös a megállapodás, akkor nincs veszekedés.

2009. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A rezsit négyfelé oszd, abból 3 harmad a tiétek. A főzés ezek szerint kényes pont, a vásárláskor anyuddal írasd fel, hogy ő mit szeretne, és azt ő állja, mivel itt is a tiétek a nagyobb rész. Vagy lehet fordítva is, nem tudom anyud milyen karban van, tudja e intézni a bevásárlást főzést, mert akkor te adnád neki oda a ti részetekre eső rávalót, ő meg plusszba vásárol magának amit szeretne. Remélem ez így kivitelelzhető nálatok, ha ez feszültséget szül, akkor tényleg az van, hogy mindent fillérre elosztani.
2009. márc. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell megbeszélni, nehogy félreértés, vagy sértődés legyen.

A rezsi 2/3-ad a Tietek, 1/3 rész az anyukád költsége. Ez tiszta sor.

A kaja, hát nem hiszem, hogy anyukád túl sokat enne egyedül. Főzni nem tudom ki szokott, ha Te főzöl, akkor Ti veszitek az alapanyagot, én abba nem kérném, hogy szálljon bele, szerintem úgyis vásárol anyukád azt-azt a konyhába (kenyér, zöldségfélék, ...), az kiegyenlíti a költségeket.

Szerintem inkább segíteni szeretne nektek, mintsem élősködni rajtatok, ha jól gondolom. De meg kell beszélni inkább minden kérdéses pontot! Fő a békesség. Lehet, hogy anyukádnak jobb ötlete lenne, mint az enyém. :)

2009. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen,anyú csak jót akar!csak itt a párom aki miatt lenne igy mert nemigazán tud sporolni,csak pocsékolni.saját érdekeit nézi,neki mi a jó.meg az autó amire rengeteget költ.ami nem lenne létfontosságú,mondtam váljunk meg töle és több pénz maradna másra.jön a pici de én még magamnak egy gatyát se tudtam venni.hogy magyarázzam meg neki,eddig anyú engem nézett de mostmár neki is tele a hócipö.remélem megértetek.
2009. márc. 30. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszolók nagyon jó tanácsokat adtak,szerintem fogadd meg!

Viszont közben kiderült, hogy a pároddal lenne "gond", mivel nem tud és nem is akar spórolni. Ebben az esetben neked és a párodnak kell leülni megbeszélni ezt a pénzes kérdést. Érkezik a baba, őt el kell látni, vannak dolgok amiket neki meg kell venni! Beszélj a pároddal erről, és mond el, hogy téged ez nagyon zavar,és nem szeretnéd úgy a terhességet végig csinálni, hogy közben neked ezen kell idegeskedned! De ez a lényeg, ne idegeskedj!!!

Boldog babavárást kívánok!

2009. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú ez gáz, amit írtál, hogy inkább a párodra gondoltál. Hát nem is tudom. Csak vele tudod megbeszélni, ha meg nem érti, akkor passz. Sajnos.

Valami női fondorlatot kellene bevetned. Pl. elmentek bevásárolni és mondhatnád félúton neked mennyire szükséged lenne pl. egy új nadrág és persze ő fizetné. Gondolom csak úgy nem menne el veled vásárolni. Vagy próbálj titkon félretenni pénzt. Szoktál kérni tőle pénzt erre-arra? Ha többet kérnél, neki nem maradna a kocsjára annyi, nem kell neked sem feltétlen elkölteni, tedd félre azt is. Közös kasszán vagytok? Hogy oldjátok meg?

Nem vagyok túl profi ilyenekben, szerencsére nekem nincs ilyen gondom, csak másoktól amit láttam, azokat írtam le neked.

2009. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!