Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma van a 6 éves házassági...

Ma van a 6 éves házassági évfordulónk. Csalódott vagyok?! Muszáj kiírnom magamból.

Figyelt kérdés

Tudja, mert nézegette is a naptárt (ahova minden évben minden fontos dátumot bejegyzek) Még mondta is az este, hogy jé már ennyi ideje?

Elment egész délelőtt nem volt itthon. Gondoltam talán kitalált valami meglepetést. Hazajött üres kézzel, akkor még nem sejtettem semmit.

Majd rá fél órára bevallja, hogy ja elfelejtette, de nem tök mindegy milyen nap van? Könyörgöm reggel megint megnézte a naptárt aztán szó nélkül elment hazulról akkor hova ment és miért?


Úgy érzem, hogy 6 év és gyerek után, no meg hogy a "segge ki van nyalva" talán kicsit többet érdemelnék. Főleg, hogy én készültem. :'(


Hát azt hiszem ezt a békát már nem fogom lenyelni. Minimum egy bocsánatkérést elvárok tőle. Miért olyan nagy elvárás egy szál rohadt virág, vagy már ennyit sem ér egy nő aki házasságban él és szereti a párját? Ennyire lenézik a férjek a "párjukat"?


Próbáltam megbeszélni vele. Vállvonás, majd a frissen vásárolt Galaktikájával leheveredett olvasni...no comment.


2011. febr. 12. 12:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg ez mind a te hibád. Miért kell akárkinek is a s*ggét kinyalni? Az nem egyenlő a szerettel. A sok buta nő megteszi aztán utána sír mert nem kapja vissza. Aztán meg milyen apa az aki nem a saját gyerekére semmi pénzt? Ezek nem tüntek fel eddig.

Amúgy meg butaságnak tartom hogy az ilyen évfordulókon meg ilyeneken kiakadnak a nők. Ez nem a világ vége. Ez csak egy nap. Akik szeretik egymást azoknak minden nap ünnep.

2011. febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
na, kaptál valami meglepetést? :)
2011. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Érdekes volt olvasni ki mit gondol. Köszönöm a kommenteket, akár negatív, akár pozitív. Hiszen tudjuk, hogy az írás milyensége, a kifejezett gondolatok minősítik leginkább az írójukat. :)


Nos érdekes, és számomra megdöbbentő, hogy sokan mennyire nem olvassák el figyelmesen nem csak az apróbetűs kiegészítést, hanem magát a "kérdést" sem. Vagy az olvasással vannak gondjaik, vagy pedig a szöveg értelmezése nehéz számukra. S mindemellett rögtön ugranak és harapnak. :)


Akkor kicsit szájbarágósan, hogy a nehezebb felfogással rendelkezők is megértsék a helyzetem és a problémám. Mert ugyebár ismeretlenül belekötni a másikba lehülyézni a legjobb móka, főleg ha nem kell hozzá felvállalni az arcot, és nevet. Mert tapasztalataim szerint akkor válnak nyulakká a farkasok :)


Külön kassza: Igen, az van. Van egy közös, amibe mindketten meghatározott összeget teszünk bele. Ez fedezi a rezsit és a konyhaköltségeket úgymond. Amíg nem volt baba tökéletesen megfelelt. Mivel mindenki a maradék pénzével úgy gazdálkodott, ahogy akart. A férjem háromszor annyit keres mind én, mégis képes minden hónap végére elverni. Én pedig világéletemben takarékosabb voltam. Viszont azt nem tűri el, hogy korlátozzam mire költi azt a pénzt amiért megdolgozott.


GYED: Ismertebb nevén gyermekgondozási díj. Ezért gondolja azt, hogy a gyerek után kapom (mint ahogy valójában ez az igazság) és várja el, hogy csak abból költsek a gyerkőcre. Eddig sikerült is megoldanom, bár a nagy dolgokat mint kiságy, babakocsi ő vette. Mondja ugyan, ha kell kérjek, de sajnos az olyan hosszas procedúra (mert megnézi, megrágja, meggondolja aztán úgy dönt, hogy talán mégsem kell akkor meg kell győzni stb stb) hogy ha lehet elkerülöm, mert lehet már réges rég elvitte más, vagy vége az akciónak.


"Kinyalva a segge": Ezt azért így írtam, mivel rögtön megvádoltatok volna azzal, hogy nem kap itthon semmit csak házsártos asszonyt naná mit ünnepeljen. Nos ez koránt sincs így. Ellátom, kap meleg kaját, mosok főzök takarítok mosogatok stb stb stb ahogy jó háziasszonyhoz illik. Tehát nincs azzal gond, hogy mindent ami az igénye megkap...minden téren :)


Elfelejtette: igen, az olvasási és szövegértési hiányosságok :)itt köszönnek leginkább vissza. Mint írva volt naptárt vezettem be már az együttélésünk elején, mivel képes a saját anyja születésnapját elfelejteni. MINDEN a családban előforduló esemény fel van tüntetve benne, mint ahogy a gyerkőccel kapcsolatos dolgok is. Tehát mivel nézte, nem felejthette el, vagy pedig olyan szenilis, ahányan itt olvasási gondokkal küzdenek.


"Ilyen volt és a te hibád": Lásd előző bekezdés figyelmesebben. Sosem volt gond egyetlen alkalomból sem, miután kb 5 éve bevezetésre került a naptár. Előtte célozgatni kellett rá, de ennyi. Mindig volt meglepetés, vagy minimum egy szál virág (ha utólag nézte meg és akkor később kárpótolta az aktuális egyént, de itt ez nem fordult elő) Volt, hogy wellness hétvége, volt hogy vacsorázni vitt, volt hogy torta és itthon ünnepeltünk. Ez oda vissza így működik.


S hogy megértsétek nem is b@szogattam már délelőtt, de mivel tudtam mi lesz a délutáni és esti program biztos voltam benne, hogy nem fog meglepni semmivel. Baromi zaklatott voltam, mivel előtte pár napja volt a születésnapja vendégekkel és arra is nagy erőkkel készültem, most pedig lázas betegen is képes voltam rá. Ezt pedig szemrebbenés nélkül elnézte.


Nos akkor a hegyibeszéd végére az eredmény.

A finom ebédet természetesen betermelte egy pillanat alatt, meg sem fordult a fejében, hogy mire fel. (bár szereti a főztömet lehet fel sem tűnt neki?) A sütit lefagyasztottam amit lehet, amit nem azt átvittem a szomszédasszonynak elvitte a suliban volt farsang.


Délután úgy telt, ahogy szokott én vasaltam, és takarítottam (még mindig betegen)majd este bevágódott a gép elé játszani. Úgy hajnali 2 felé lefeküdt és kész.


Levont tanulság...már nem tekint rám nőként. Csak házvezetőnő és dada vagyok. Tehát nincs más választásom, mint hogy "félrekacsintgassak". Régebben nem volt gond, kelendő voltam még akkor is amikor már a babát a kocsiban tologattam. Most majd megint jön a tavasz, ki lehet egy kicsit vetkőzni :)


Ha majd megint lesz pár udvarlóm, mint ahogy pár éve legyeskedtek körülöttem talán észreveszi magát. NEM hagyhatja el magát és ülhet mint egy basa a háremében. Neki is akarnia kell, hogy működjön a házasságunk. Ha erre nem lesz hajlandó akkor mindenképpen le kell ülnöm vele, hiszen van egy gyerek is a képletben...


Mert azért valljuk be a nők szeretik, ha figyelmesek vele, ha kényeztetik, ha elismerik és szeretgetik. Ezért vannak az ünnepek, évfordulók. Adni legalább akkora öröm, mint kapni. S aki azt mondja, hogy erre nincs szükség vajon akkor egyetlen ünnepet sem tartanak meg? Mert kivétel nem létezik...vagy annyira elnyomja az ez iránti vágyat, hogy már el is hiszi? Valóban ennyire igénytelen-nem jó szó-sekélyes az élete?

2011. febr. 13. 12:48
 24/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo,

Orom volt olvasni uzeneted. Semmit nem hagytal ki. Habar abbn csalodtam, hogy tenyleg "elfelejtette" az unnep napotokat. Fel a fejjel, hatarozatod tokeletes. Vajon be akarja e majd "hozni" Valentin Napon? Legyen so erod a gyermeked nevelesehez, ferjeddel vagy egyedul. Igazn mindegy, mert igy is ugy vagy mint egy egyedul allo anya. Sok sikert, igen, no vagy, ember vagy, eljel vele.

2011. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

"FromOz válasza"


Köszönöm :) De nem Valentin Nap, bár gondolom sokan már arra készülnek. Házassági évforduló lett volna esedékes.


A Valentint mi nem tartjuk meg, mert nem érezzük magunkhoz közel. Annyira erőltetett és "kötelező" ünnep lett az utóbbi 10 évben. Annyira -hogy is fogalmazzak- anyagias.


Nálunk a nagyobb ünnepek (karácsony, húsvét, anyáknapja stb) sem az ajándékokról szólnak elsősorban. Gyakran én készítek ajándékokat a családtagoknak (szerencsére jó a kézügyességem) és mint ahogy írtam legalább annyira izgultam, hogy mennyire fog tetszeni mennyire fog örülni az ünnepelt, mint amilyen örömmel én készítettem.

(csak most tényleg egy normális órára volt szüksége, amit aztán nem kapott meg)


Mindenkinek további szép :) napot.

2011. febr. 13. 13:03
 26/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat, figyelmetlen voltam. Tehát nem fogja behozni Valentin napon az előző kommentemben írtak miatt :) Igen...olvasási figyelmetlenség :D
2011. febr. 13. 13:10
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem is szóltál neki arról, hogy te készültél? Én biztos odapörköltem volna neki :)
2011. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
8%

Hát lehet hogy már hiába van ott az a naptár 5 éve, nem látja. Én se látnám szerintem, ha 5 éve állandóan néznem kéne. Munkahelyen se veszem észre a lejárt plakátokat, mert állandóan van valami kirakva, tényleg fel se tűnik azonnal, hogy már le kéne szedni.


Másrészt mindent elkövettél, hogy eszébe jusson, és közben egyre feszültebb lettél. Azt hiszed, ez csak a te feszültséged? Megérzik ők, nem is tudod mennyire. Ilyenkor menekülnek bele minden hülyeségbe. Te meg levonod a tanulságot, hogy ennyire nem törődöm. Pedig egyszerűen te taszítottad el az elviselhetetlen feszültségeddel.


Amúgy maximálisan megértelek, és mindezt csak azért próbáltam úgy leírni, hogy megértessem a férjed viselkedését, mert én is ebben élek már évek óta és nagyon hosszú időbe telt mire rájöttem, hogy micsoda feszültséget gerjesztek magam körül. És hogy mennyire érzi és mennyire rám van hangolva, azt csak abból tudom, hogy mióta tudatosan küzdök a feszültséggerjesztés ellen, és inkább felszabadultan örülök a páromnak, azonnal megkaptam az elveszett törődést és figyelmet. Amikor nem vagyok feszült, kívánja a közelségem és szó sincs arról, hogy már nem kellenék neki.

Ha feszült vagyok, marad neki is, nekem is az elkülönülés. Ha belegondolok abba, hogy ő ilyen feszült lenne velem szemben, tutira én is elmenekülnék fedezékbe.

2011. febr. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!