Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma van a 6 éves házassági...

Ma van a 6 éves házassági évfordulónk. Csalódott vagyok?! Muszáj kiírnom magamból.

Figyelt kérdés

Tudja, mert nézegette is a naptárt (ahova minden évben minden fontos dátumot bejegyzek) Még mondta is az este, hogy jé már ennyi ideje?

Elment egész délelőtt nem volt itthon. Gondoltam talán kitalált valami meglepetést. Hazajött üres kézzel, akkor még nem sejtettem semmit.

Majd rá fél órára bevallja, hogy ja elfelejtette, de nem tök mindegy milyen nap van? Könyörgöm reggel megint megnézte a naptárt aztán szó nélkül elment hazulról akkor hova ment és miért?


Úgy érzem, hogy 6 év és gyerek után, no meg hogy a "segge ki van nyalva" talán kicsit többet érdemelnék. Főleg, hogy én készültem. :'(


Hát azt hiszem ezt a békát már nem fogom lenyelni. Minimum egy bocsánatkérést elvárok tőle. Miért olyan nagy elvárás egy szál rohadt virág, vagy már ennyit sem ér egy nő aki házasságban él és szereti a párját? Ennyire lenézik a férjek a "párjukat"?


Próbáltam megbeszélni vele. Vállvonás, majd a frissen vásárolt Galaktikájával leheveredett olvasni...no comment.


2011. febr. 12. 12:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

de talán lehet hogy mégis készült vaalmivel :)

azért holnap írj, hogy kaptál-e valamit.

hogy ha tényleg nem kpasz semmit. hát nem tudom.. ezt akkro megkéne beszélni. :/

2011. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%
Hát szerintem nem nagy tragédia ha az ember elfelejti.Amúgy meg eléggé hangulatrombolo lehet a férjednek ha netán készült valamivel estére de te már reggel kinyilvánitottad a nemtetszésedet.Szerintem várhattál volna estig és ha akkor sem készül semmivel és tényleg tojik rá max.akkor kelett volna kiakadni kicsit.
2011. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%

Az én férjem is megcsinálta már ezt 5 és fél év alatt egyszer.Nagyon rosszul esett, ugyanez volt a szitu, mindent megadtam neki, van 2 kisfiunk, itthon meg se kellett mozdulnia...én is vártam a meglepit...hát várhattam.

Rájöttem ilyenkor a legrosszabb dolog, amit nő tehet az a jelenet.Max jó nagy veszekedés lesz, te dühöngsz tovább, ő meg a haverokkal egy sör mellett kibeszéli, h milyen hülyék a nők...rosszabb esetben még nevetnek is egy jót rajta, semmit nem tanul belőle.Az is rossz, ha duzzogsz viszont az is, ha úgy teszel, mintha mi se történt volna.Akkor továbbra is természetesnek veszi ezt és a kisujját sem mozdítja érted.Mondván már meghódított, te beletörődtél, minden meg van neki adva, később pedig ellaposodik a kapcsolat és máshol keresi az izgalmakat.A kapcsolatok elején igyekeznek odatenni magukat, hisz meg kell hódítani a nőt.Utána semmi.(Tisztelet a kivételnek).Én is szívesen megcsinálok itthon mindent, mondván én vagyok a nő, ezek meg ezek az én dolgaim még ha fárasztó is és nekünk, anyáknak ugyebár soha nincs szabadnap, lejárt műszak stb.Igyekszek a kedvében járni mert szeretem.Viszont azt ne felejtsük el, hogy egy kapcsolat ápolásához mindig 2 ember kell.Az egyik a feje tetejére is állhat, ha a másik nem tiszteli, nem értékeli.Ebből az adódhat, hogy később keresi az izgalmas kapcsolatokat, vagy te érzed majd magad elhanyagolva és lépsz félre(lehet most nem így érzed, de nem tudhatod, ezek ezt hozzák ki hosszú távon).Aztán meg te leszel a csalfa feleség, milyen anya az ilyen stb....Viszont itt te is hibázol.

Én azóta másképp csinálok dolgokat és helyrejött a házasságunk, a férjem figyelmes, segítőkész, rendes férj és családapa lett.Hogy mi a titok?Annak sok értelmét nem láttam, h na akkor dafke nem csinálok semmit, nem volt eredménye, vagyis nem az amit vártam.Próbálj meg ismét nő lenni és küzdenie kelljen érted.Ne ugorj minden szavára azonnal, de ne azt lássa, hogy direkt csinálod, hanem legyél vele kedves, mégis távolságtartó.Kb mint egy kapcsolat elején.Szeressen beléd újra és újra.Próbálj időt szakítani magadra (meg lehet oldani gyerek mellett is), ne számolj be neki minden percedről, picit tedd féltékennyé de ne közvetlenül.Az a lényeg h ő érezze, hogy erős, független csinos nő a felesége, megnézik a férfiak, udvarolnak neki, és nem az ő tulajdona.Nem kell persze megcsalni, nem erre gondolok.Viszont ne felejtsd el, soha de soha ne lássa, hogy direkt csinálod ezeket, ne legyél ironikus, cinikus stb.Ha gondolod adok tippeket nekem mik váltak be a legjobban.A férjem újra és újra "küzd" értem, meglep, meg akar hódítani, stb és végre olyan a családi életünk amilyennek elképzeltem és mindannyian boldogok vagyunk (ő is) :))))

2011. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
49%
Mi 3 éve nem ünneplünk semmilyen évfordulót. Minek? Szeretjük egymást, boldogok vagyunk, ennyi bőven elég.
2011. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
53%

Anyuék sem ünnepelik sosem és apu is felejtett már el dátumokat, de anyu soha nem beszélt róla ilyen hangnemben.

Arról, hogy valamit elfelejt az ember nem tehet,nem szándékos dolog.

2011. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy szerintem is a 10-20 éves házasságot ünnepelni ami fontos,de az összes többi szerintem felesleges,jobban mondva akkor nem kell nagy hajcihő.
2011. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
97%
Na de hölgyeim!Itt nem egy valentin napról meg mondvacsinált "ünnepekről" van szó.Nem kell nagy csinnadratta, de az ünnepek nem véletlenül vannak és az évfordulók sem.Oké, hogy szeretjük egymást az év minden napján, de ennyi erővel ne legyen anyák-napja, gyereknap, karácsony, születésnap, stb.Az ünnepek is feldobják a hétköznapokat, pont azért ünnep, hogy legyen benne egy kis különlegesség.Nem tartom ezeket fölöslegesnek.Egy kis kedvesség, odafigyelés, meglepi igenis KELL!!!! ha az ember kötelességnek érzi az már baj és nem is úgy sikerül ha erőltetett.De ha szívből szereti a másikat, legyen az bármilyen családtag és ünnep akkor jól esik a másiknak a figyelem.mint ahogy a kérdező is szeretettel készült rá és ha tényleg nem lesz a mai napból semmi a férje részéről az fájhat.Nem az ünnep miatt, hanem mert (jogosan) azt érzi, hogy nem kap figyelmet, törődést, holott ő megadja.(Az voltam aki az előző jó hosszú kommentet is írta) :)
2011. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem felethette el, mert ott van megjelolve a naptaron!

Aert unneplunk, meg ha nagyon "boldogok' is vagyunk egymassal, meert epp ez a nap, az evfordulo az ami eloidezte a jelen boldogsagunkat. Azert unneplunk, hogy a masiknak oromet szerezzunk, egyutt oruljjjunk egymasnak es felkoszontjuk egymast meg a mai napot.

Kerdezo, odadtam mar Neki az ajandekot? Mit szolt hozza? Mi volt a reagalas? Tenyleg, estig ne szolj semmit, ne hanyj semmit a fejehez, hatha van valami meglepetes.

A tobbihez, amit leirtal, hat olyan vagy mint egy egyedulallo anya. Szerintem nem vagy nagyon boldog, nem egyutt, hanem egymas mellett elhettek. En vegig gondolnam, hogy erdemes e.

Boldog hazassagi evfordulot! Fel a fejjel, lesznek jobb napok is.

2011. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
97%

Á, nálunk jobb szokott lenni :) Legyek mondjuk Réka. Névnapon férjem hazajött, újságban meglátta, hogy Réka nap van, fejéhez kapott és gyorsan felhívta a Réka nevű kolléganőjét. Én már röhögtem rajta, mert órákkal később esett le neki, hogy nekem is ez a nevem :)

De ő ennyire szétszórt, semmilyen dátumot nem jegyez meg.

A születésnapunk pár napra van egymástól, de a mai napig keveri az enyémet az unokatesóméval (egy nap különbség).

De már úgy kezdi, hogy "ma téged vagy az unokatesódat köszöntsem fel....?".


Amúgy csak nekem tűnt fel, hogy egy sokkal súlyosabb probléma felett elsiklott a kérdező, mint az évforduló? Szerintem nagyobb gond az, hogy a gyerekére nem hajlandó költeni a férje és még a gyerek számára sincs közös kassza. Én ezen sokkal inkább kiakadnék, mint egy elfelejtett/elhanyagolt dátumon.

2011. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem itt a legkisebb gond,hogy leszarja az évfordulót,ha leszarja.Mert este messze van még.De sok jóra nevárjál ha a gyerekére nem költ,hisz ott a gyed vagy gyes.

,,Mert az arra van?!"

Házasok vagytok és külön kasszán ha jólértem.Akkor minek vagytok házasok?Ha fele fele rezsi?

Énszerintem az lenne a normális,hogy minden közös mint a qrvájk p*csája(már boccs) egy házasságban és EGYÜTT nevelnétek a gyermeket.

Még nincs gyermekem,de ha lesz már most tudom,mert már most az van,hogy egy közös kassza van amiből együtt vásárolunk,és minden közös!Nincs enyim tied!Bár még menyasszony vagyok nem néz semmibe.És már most ő is emlegeti,hogy lassan 3 éve együtt,boldogan.Nem ünnepeljük olyan nagyon hisz nem ez az egy nap a lényeg,hanem minden amit együtt töltünk!Pedig aztán Ő az aki végképp nem romantikus vagy ilyesmi.


20/N

2011. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!