Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit engednétek meg a 15-16...

Mit engednétek meg a 15-16 éves lányotoknak? Vagy egyáltalán mit csinálnak vagy mit lehet csinálni ilyen idősen? Miket szabad csinálni ilyen korban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudsz kicsit konkrétabb lenni? Mivel kapcsolatban?

Pasik? Tetkó, piercing? Buli? Öltözködés?

2011. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Eljárhattam sportolni, illetve ideoda barátnőkkel, barátommal suli után. Hétvégén is oda mentem ahová akartam. Bulizni mehettem, de éjfélkor értem jöttek.
2011. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát passz.. én 15-16 évesen kezdtem bulizni járni, ez azt jelentette, hogy mindent szabad, csak ésszel. 15 évesen még megfigyelés alatt álltam, de pár hónap múlva már tényleg hawaii volt.. Oda mentem azzal és akkor, amikor akartam. Ismerték a barátaimat, gondolkodásomat, stb..

Természetesen a saját elfoglaltságaim nem gátolhattak tanulásban, házimunkában, munkában.. Mert ugye aki szórakozni és haverozni tud, az keresse meg rá a pénzt is:) Szerintem nincs ezzel a felfogással semmi baj:)

2011. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Hát 8.-os korom óta bármit,de persze ha megfelelően tanulok.:)
2011. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Nincsen semmilyen korlátozásom.Nagyon sosem volt,14 évesen buliztam először és már akkor sem volt semmi időhatár vagy bármi azóta meg már eltelt 2 év,szóval kész mennyország :D


16/L

2011. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem eléggé szigorúan fognak itthon. Mondjuk azért így fülkilövetés több helyen, köldökpiercing van, beleegyeztek. Pasihoz nem nagyon engednek nappal se, amúgy meg nem alhatok nála. Bulizni szintén nem engednek, max máshoz elmenni, de szórakozóhelyre szerintem min. 18 éves koromig nem mehetek. Cigi vagy alkohol miatt itthon botrány lenne. Barátaim nagy részének több szabadsága van mint nekem, de rájöttem, hogy mikor nagyon lázadni akartam ezek ellen, akkor rossz társaságba kerültem, akiknél én jobb képességű vagyok. Szerintem nem minden 16 évesnek lehet ugyanannyi szabadságot adni, mert lehet hogy nem gondolkozik elég éretten...
2011. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Suli után estig (mondjuk 9) felőlem bármerre ellehet, ha tájékoztat róla előtte és nem befolyásolja a tanulmányi eredményét. Sport, barátnők, mozi, vásárolgatás, séta, különórák, szakkör, korepetáció, tudomisén.

16 évesen már talán megengedném, hogy barátja legyen, 15 évesen még nem hiszem. Tudom, ez nem azon múlik, hogy megengedem-e, de nagyon szeretném, ha egyszer lányom lesz, normálisan nevelni (mint édesanyám a húgomat és engem), hogy tudja, hogy ennyi idősen nem hal bele, ha nincs "párkapcsolata". Szeretném, ha tudná mi az az erkölcs és mit szabad az ő korában. Szóval valószínűleg nem tiltanám el, ha 15 évesen is hazaállítana egy sráccal (bár ez a srác és a lány viselkedésétől is függne), de nem engedném, hogy estig kimaradjon vagy ott aludjon vagy a srác aludjon nálunk. Tudom, ha akarják, megoldják enélkül is, de nem érdekel, akkor oldják, ha annyira akarják. De remélem ilyen problémákkal nekem sem kell majd szembenéznem, ahogy anyukámnak sem kellett...

Discoba meg ilyen szutykos helyekre nem mehet, az biztos. Bár ha nagyon szeretné, 16 évesen esetleg, max. éjfélig. Ha valami normális koncertre szeretne menni, arra mehet (rock is belefér meg ilyesmi, csak azért ne ilyen hányásombafetrengek punk buli legyen:D). Házibuli is belefér, ha ottalvós. Szülinapkor, szilveszterkor, stb. addig maradhatna ki ameddig akar (csak ne éjjel jöjjön haza, inkább aludjon egy barátnőjénél és reggel).

Ha nem a fővárosban fogok élni és fel szeretne utazni valamiért (bnők, vásárlás, tökömtudja), akkor azt megengedném neki, én is tettem ennyi idősen, nem ettek meg. Ez esetben legkésőbb 8-ra haza kellene érnie.

Nem cigizhetne. Ha mégis tenné, nem kapna egy fillér zsebpénzt sem. A drogokat és az igenigen alkalmi alkoholfogyasztáson túlmenő dolgokat már nem is említem...

Tetkó kizárt, piercing ha nagyon akarja 16 évesen, az úgyis kivehető, meg benő, ha megunja.

Hétköznap is addig maradhatna fenn, amíg akar, felőlem aztán hajnali 4-ig is, ha másnap felkel szépen és elballag az iskolába, és a tanulmányaira sincs rossz hatással (én általában 2-kor feküdtem le, és délután aludtam pár órát, de 4.5-ös átlagom volt egy nagyon erős gimiben ). Barátnőket nyugodtan hívhatna magához este 8-ig mondjuk, meg néha a pizsiparti is belefér.

Hát kb. ennyi jut eszembe. 22/L

2011. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Öltözködés...törpesarkút hordhatna, de inkább ünnepségre 15 évesen is. Suliba már megengedném 16 évesen az ilyen kb. 5 centiseket, de ha annál nagyobbat venne magának suttoymban, tuti hogy elzárnám páncélszekrénybe 18 éves koráig. Nem mehetne mell/seggkidobós öltözetben (most nem a szolid dekoltázsra gondolok, remélem mindenki érti...) vagy miniszoknyában iskolába. Erős sminkben sem engedném el, de hétköznap sem örülnék, ha ilyen suttyó diszkós stílust venne fel. Ha bármilyen más szubkultúrát preferálna a diszkó/emó baromságokon kívül, nem lenne beleszólásom (a raptől a metálig, felőlem aztán...csak legyen értelme). Ez lemaradt:)
2011. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

15-16 évesen kezdtem el "kirepülni" otthonról. 15 évesen már 6-ra, 7-re otthon kellett lennem, 16 éves koromra ez már kitolódott mivel megismerték a barátaimat:)


Bulizni nem jártam(bár nem is volt rá igényem) de mentünk kirándulni, strandolni, nyaralni, koncertekre, cukrázdába stb.)


17-18 éves korom óta vagyok igazán szabad, de mostanra már annyira megszoktam, hogy mit-hogyan csináljak, hogy nincs is szükség "irányítani".


L/19

2011. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyu ismerte a barátaimat, ezért el voltunk engedve, persze, haza kellett érni késő estére. Nálunk nem volt menő se az ivás, se a cigizés (most sem az), hasonló gondolkodásúak vagyunk mi is, meg a szüleink is. Még most is tart a barátságunk.


20/L

2011. febr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!