Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Törvényileg, emberileg mit...

Törvényileg, emberileg mit tennél? Idegileg kezdek összeomolni.

Figyelt kérdés

Dióhéjban: anyám apám szétköltöztek,apám piás volt és vert engem. Van egy öcsém,őt nem bántotta. Anyámmal eljöttünk az ország másik felére otthagyva mindent,albérletbe. Lakás,nagyobb érték közösben nem volt,minden hiteles volt,míg el nem adták vagy vitte a bank.

Itt lakunk még mindig ebben a városban,azonban én még 16 sem voltam,mikor besokalltam,és elköltöztem anyámtól.A bulik,pasizás,bagó,állandó gyerekpesztonkálás és a pár ezer forintos fizetésem elvétele után páromhoz költöztem,15,5 évesen. ő akkor volt 28. mai napig nagyon jól működik a kapcsolatunk,néha olaszosan,de jól.

Anyám csak most intézi a gyerektartást-elhelyezést. 2,5 év után. Azt akarja,hogy jelentkezzem vissza az albérletbe(a tulaj engedélyével),hogy megkapja a pénzt. Nem akarok. Nem dísznek költöztem el,hanem elég komoly gondok voltak,mikor intézetbe akart adni,az volt a hab a tortán. Párom is,én is segítettünk neki,amikor csak tudtunk,pedig nem élünk többől mint ők ketten öcsémmel. Volt itt lopás,szidás,üvöltés,fenyegetés,megveretés(az utált apámmal!),gyámügy, és még sorolhatnám. Nem,nem és nem fogok visszajelentkezni oda,félek,hogy elvitethet,és azt ne adja az ég.Jól vagyok,iskolába járok,főzök-mosok,ha van munka csinálom. De a gond itt van,hogy nincs munka.


Anyám a családi pótlékot utánam felveszi mai napig,nem adja oda. Mondtam neki,hogy a gyerektartás felére igenis igényt tartok. Ezzel nem volt gondja. De közöltem vele egy régebbi tervemet,hogy mivel pár hónap,és töltöm a 18 at,a napjával beadom a papírt a saját jogú családi pótlékra.

Idézem: "ez köcsögség. én meg majd megyek az utcára. -nem,ez nem köcsögség,alapból az enyém,én csak hagytam,m mert nem ért volna annyit a vita. - de igen köcsögség,mert tudod jól,hogy mik a jogaid"

mindezt bűdiboszorkényos arckifejezéssel.


Hagyjam rá? Pénzem nincs,szükség lenne rá. Nyelvet akarok tanulni,és semmi bevételem,gyakorlatilag párom tart el,a pár ezer forinttól eltekintve,amit a netes eladásokból keresek,vagy épp varrok(szabónak tanulok).

Se családi,se semmi,sőt,lehet a GYT-t is bebukom. Jelentkezzem át? Nagyon megköszönnék minden tanácsot,igazán szökség lenne rá.


17L


2011. febr. 9. 15:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

17-18 éves vagy! Baromira nem a te dolgod két felnőtt terhét cipelni. Tedd le! Hasonló volt velem is. végül idegösszeomlással kerültem kórházba 16 évesen. Utánna valamelyest javult a helyzet.

A rendőrség nem hurcolhat haza! Még pár hónap, és jelentkezz be a párod lakására, mert csak akkor idényelheted a családi pótlékot a nevedre, ha nem egy fedél alatt élsz a gondviselővel.

2011. febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Japán tanulásra pénzt áldozni butaság, ha külföldön akkarsz dolgozni a német nyelvet tanuld meg.
2011. febr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!