Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Törvényileg, emberileg mit...

Törvényileg, emberileg mit tennél? Idegileg kezdek összeomolni.

Figyelt kérdés

Dióhéjban: anyám apám szétköltöztek,apám piás volt és vert engem. Van egy öcsém,őt nem bántotta. Anyámmal eljöttünk az ország másik felére otthagyva mindent,albérletbe. Lakás,nagyobb érték közösben nem volt,minden hiteles volt,míg el nem adták vagy vitte a bank.

Itt lakunk még mindig ebben a városban,azonban én még 16 sem voltam,mikor besokalltam,és elköltöztem anyámtól.A bulik,pasizás,bagó,állandó gyerekpesztonkálás és a pár ezer forintos fizetésem elvétele után páromhoz költöztem,15,5 évesen. ő akkor volt 28. mai napig nagyon jól működik a kapcsolatunk,néha olaszosan,de jól.

Anyám csak most intézi a gyerektartást-elhelyezést. 2,5 év után. Azt akarja,hogy jelentkezzem vissza az albérletbe(a tulaj engedélyével),hogy megkapja a pénzt. Nem akarok. Nem dísznek költöztem el,hanem elég komoly gondok voltak,mikor intézetbe akart adni,az volt a hab a tortán. Párom is,én is segítettünk neki,amikor csak tudtunk,pedig nem élünk többől mint ők ketten öcsémmel. Volt itt lopás,szidás,üvöltés,fenyegetés,megveretés(az utált apámmal!),gyámügy, és még sorolhatnám. Nem,nem és nem fogok visszajelentkezni oda,félek,hogy elvitethet,és azt ne adja az ég.Jól vagyok,iskolába járok,főzök-mosok,ha van munka csinálom. De a gond itt van,hogy nincs munka.


Anyám a családi pótlékot utánam felveszi mai napig,nem adja oda. Mondtam neki,hogy a gyerektartás felére igenis igényt tartok. Ezzel nem volt gondja. De közöltem vele egy régebbi tervemet,hogy mivel pár hónap,és töltöm a 18 at,a napjával beadom a papírt a saját jogú családi pótlékra.

Idézem: "ez köcsögség. én meg majd megyek az utcára. -nem,ez nem köcsögség,alapból az enyém,én csak hagytam,m mert nem ért volna annyit a vita. - de igen köcsögség,mert tudod jól,hogy mik a jogaid"

mindezt bűdiboszorkényos arckifejezéssel.


Hagyjam rá? Pénzem nincs,szükség lenne rá. Nyelvet akarok tanulni,és semmi bevételem,gyakorlatilag párom tart el,a pár ezer forinttól eltekintve,amit a netes eladásokból keresek,vagy épp varrok(szabónak tanulok).

Se családi,se semmi,sőt,lehet a GYT-t is bebukom. Jelentkezzem át? Nagyon megköszönnék minden tanácsot,igazán szökség lenne rá.


17L


2011. febr. 9. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne jelentkezz át! Akkor sem,ha rendőrséggel vitetne haza! Amíg nem vagy 18 éves,ezt megteheti! Fordulj a Gyámügyhöz,akkor talán nyugton marad,amíg betöltöd a 18-at. Akkor ha még tanulsz,és jár CSP kérheted,hogy neked folyósítsák.
2011. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogod lenne a családi pótlékra is meg a gyerektartásra is, ha külön élsz. Viszont amig kiskorú vagy, addig anyád kötelezhet arra, hogy vele lakjál, kivéve, ha hivatalos papirod van arról, hogy ez nem lehetséges. (Gyámhatóság, gyerekvédelmisek, stb.)


Ha pontos és megbizható információt akarsz kapni, akkor menj el a bíróságra panasznapra, ott INGYEN adnak felvilágositást, segitenek az esetleges beadványok megirásában.

Minden más, amit itt irnak, csak találgatás (ugyanúgy, mint az én véleményem is - mert nem vagyok szakember), tehát ez az egyetlen megoldás, ami tényleg segit neked.

2011. febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

És a gyámügy nem szól semmit, hogy kiskorúként ilyen életet élsz? Gondolom valamelyest tisztában vannak a körülményeiddel, ha már egyszer az intézetbeadás küszöbén voltál.

Hiába van már csak pár hónap, míg betöltöd a 18-at, neked nem ilyen körülmények között kéne élned, az meg pláne, hogy 15 évesen elköltöztél otthonról, ez nem zavart senkit? Nem tudom, hál istennek még nem tapasztaltam ilyet a környezetemben, de nekem ez nagyon furcsa.

Mindenesetre tanulj, ne érd be soha a kevesebbel, ne hagyd kiszolgáltatni magadat, de tudd, hogy amíg kiskorú vagy, nem te írod a szabályokat és ha ez a történet kikerül valamilyen felügyeleti szervhez, abból még nagyobb bajod is lehet, neked is, anyukádnak is.

Egy 15 éves gyereknek nem egy 28 éves felnőtt férfival kéne összekötnie az életét..

2011. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. Saját jogon is megigényelheted az utánad járó összeget. Tarts ki, és NE jelentkezz vissza. A saját életedet éled, nem züllöttél el, van egy megbízható társad, akire számíthatsz.

Kívánok erőt, és sok boldogságot.

2011. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
öcsém az oka,hogy nem bolygattam eddig az ügyet túlzottan. Miikor még relative friss volt,akkor voltam a gyámügynél. Az itteni városban mindent engedélyeztek volna,családit,gyerektartást,csak mivel anyámék még a mai napig a régi városba vannak bejelentve(a már eladott házba!),ezért ott is tárgyalták. Nos 250kmről ide megítélték,hogy erkölcstelen vagyok és menjek haza.
2011. febr. 9. 15:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Majd ha gazdag leszel. Addig magadról gondoskodj, nem kell a válladra venned egy felnőtt ember gondjait, aki még a segítséget sem tudja szépen kérni.
2011. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorú vagy azért mondták hogy menny haza. Ha jövöre valamilyen nappali szakon tovább tanulsz igényelheted a pénzt saját jogra kiskoruként nem kaphatsz pénzt.

Néz egy okájés szakmát, vagy nappalin rakd le az éretségit több értelme lenne mint a drága nyelvóráknak.

Ha nappalis leszel jár a csp. a tb, diák igazolvány.

2011. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

szakmát tanulok éppen,szabó leszek. mellette szeretnék nyelveket tanulni(japán,olasz,esetleg holland)

angolt folyékonyan beszélem. külföldre készülünk pár éven belül,reménykedem,hogy esetleg el tudok helyezkedni tolmácsként. a szakma után megyek érettségizni 2 évesen. szóval tanulás lesz,nappalin,meg amugy is.

2011. febr. 9. 20:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Melyik kulfoldi orszagban szeretnel elni? A tolmacsnak olyan vegzettsege is van, nem eleg csak nyelveket tudni.

Ha adhatok egy tanacsot: az olasz jo, a masik kettot felejts el. En Svajcban elek 10 eve, itt tenyleg minden nepfajta megfordul. De en se hollandiaival, se japannal nem talalkoztam, vagy ha esetleg megis, nem tudhatom, mert angolul szolaltak meg.

2011. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a japán csak hobbi nyelv,most kezdtem tanulni.
2011. febr. 9. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!