Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha gyermekemet...

Mi a teendő, ha gyermekemet tévesen diagnosztizálta a Korai Fejlesztő Központ autistának?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Vidd el más helyre is, és nézessétek meg más szakemberrel is. Ha mást mondanak, mutasd be a központnak, és vond őket kérdőre, hogy akkor most mi az igazság.
2009. febr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A gyerekorvosod gondolom tud rola, ugye? Mindenkepp kerd a segitseget neki. A gyerekorvosodat kerd meg, hogy alljon melled, es mindenben segitsen, hova vigyed a gyereket.

Mennyi idos amugy?

Esetleg menjel el a nevelesi tanacsadoba, szerintem ok is tudnak segiteni neked, hogyan tovabb.

Bocs, de nem tudom a helyes valaszt igazan, de az biztos, minel tobb helyen erdeklodsz, hogyan tovabb, annal jobb, annal tobb az esely a segitsegre!

Remelem minden ok. lesz nalatok.

2009. febr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ezt hogy érted?Mivel keverték össze az autizmust?

Szerintem is vizsgáltasd meg máshol is,és ha félrediagnosztizálták vond felelősségre őket.

2009. febr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Az én kisfiam autista. Pesten van egy Autizmus Alapítvány nevű intézmény, ahol kimondottan erre "specializálódtak", biztosan meg tudják mondani, mi a helyzet. Internetes címük: [link]

Sok szerencsét!

2009. febr. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Az autista központ is jó ötlet, ill én még Dr. Szabó Tündét tudom ajánlani , Gyermekneurológiai Szakrendelő, XI. ker. Petzvál J. u 3 Tel.: 203 - 5550 Csak jót tudok mondani róla, kiváló szakember.
2009. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
és azt honnnan tudod?ha viszont ti észrevettétek, hogy nem az és teljesen úgy viselkedik , mint a "normáli" vele egykorú gyerekek és értelmi szintje is olyan , akkor a "téves " diagnosztizálásért szerintem be is lehet oket perelni és kártérítést kérni.
2009. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

OFF

Utolsónak: beperelni? Szerintem annak, aki utánanézett az autizmusnak, már az is hatalmas boldogság lenne, ha kiderülne, mégsem ilyen a gyereke. Mellesleg annyi formája, tünete van, hogy ezt még képzett szakember is csak bizonyos sémák és kritériumok alapján tudja eldönteni, így egy anya sosem lehet biztos a dologban. Az viszont bizonyos, hogy senki nem tudja jobban nála, ha valami miatt más a gyereke, mint a többi.

Tehát, ha úgy érzed, hogy nem autista, akkor vidd el szakemberhez, bár inkább arra készülj, hogy nincs igazad, így max. jó meglepetés ér. (Én is sokáig győzködtem magam, hogy a kisfiamnál ez biztos nem autizmus, mivel értelmes, okos, szociális, bár az igaz, hogy más, mint a többi. Aztán fokozatosan felismertem azokat a tüneteket, amik az autizmusban jellemzőek, és azóta -egy mélypont után, de- beletörődtem.)

2009. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A fiamnak zárójelezték a kódját, így normál iskolába vihettem. Kis létszámú osztályba jár,de ő ott a legokosabb.
2012. okt. 27. 17:18
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a papír átalakulhat figyelemzavar... papírrá. Azt mondták, hogy az egyik elit gimnáziumi felvételi során kipergett egy kitűnő tanuló, míg az egyik osztálytársának, aki 4-eske volt, sikerült a felvételie, mert volt egy papírja róla, hogy figyelemzavaros, s így tovább írhatta a felvételiét legalább 30 perccel. Lehet, ez a megkülönböztetés, még javunkra válhat?
2013. jan. 2. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!