Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem, sógorom és 17 éves...

Nővérem, sógorom és 17 éves unakahúgom hozzánk költözött. Hogyan tudnám elérni azt, hogy változtassank életstílusokon, de mégse sértsem meg őket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pl. Fürdéskor nem kell kiengedni a bojlert, TV nem kell hogy menjen egész éjjel (pláne a laptop mellett), szobába elég a 23 fok éjszakára . Stb. Aki már lépett ilyen cipőbe, az válaszoljon: mit tegyek?
2011. febr. 7. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki. Mégis mi mást?
2011. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
odamész és: "te figyu, ezt meg ezt nem kéne, mert pénzbe kerül és nem te fizeted, na meg környezet szennyező." ha nem ért belőle, akkor második felszólítás már mehet keményen
2011. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ciki vagy nem kell,hogy szóljál.Itt ez van,ezt tudjuk fizetni,mert a bevételünk ezt engedi meg.-ennyi
2011. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén engem nem érdekel, ha ezen megsértődnek. A tesómék is hozzánk költöztek, és az agyam eldobom, miket művelnek. Az alap, hogy gyűjtögetik a szobában a koszos edényeket, kb. egy hét után (mikor már nincs miből enni) kiviszik a konyhába és ott hagyják, hogy mosogassam el én. Párszor megcsináltam, aztán mondtma, hogy nekik kéne. Hugicám vérig sértődött, de most már lassan kezdik csinálni. Ugyanez a takarítással (halomban áll a szobájukban a használt óvszer, zsepi, kosz) és a szellőztetéssel (ha kinyitják az ajtót, olyan oroszlánszag jön ki, hogy rosszul leszek tőle). Őszintén nem érdekel, ha megsértődik, ez a mi lakásunk, a mi életünk, köszönjék meg, hogy befogadtuk őket, de ne nehezítsék meg az életünket. Ha megsértődnek ezen, akkor költözzenek albérletbe.
2011. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekik kellene alkalmazkodni hozzátok, ha ők költöztek oda. Én régebben voltam ilyen helyzetben, amikor kivettem egy egész lakást, és utána fogadtam oda albérlőtársakat. Az elején én is beszívtam, mert a fejemre nőttek, a felelősséget meg én vállaltam a lakásért a tulajnál. Aztán az lett a módszer, hogy az elején (még beköltözés előtt) elmondtam a szabályokat (nincs házibuli - nem lehet odabent dohányozni - hűtőben mindenkinek csak egy polc jár - takarítószereket közösen kell fizetni - nem költöztethetik be a barátjukat/barátnőjüket - albérleti díjat hónap elejére összeszedni stb.), kiírtam a takarítási rendet (minden héten más), majd megmondtam nekik, hogy mivel enyém a felelősség és mivel nem vagyok hajlandó putriban élni, csak akkor költözhetnek be, ha betartják a szabályokat, amennyiben nem, akkor mehetnek, ahova akarnak. Ezek után mindenki (még a leglazább ember is) megértette, mi a szitu, és nem volt harag meg sértődés belőle. Mondjuk az is hozzátartozik, hogy én is betartottam ezeket a szabályokat, nemcsak elvártam. Szerintem több ember csak úgy tud normálisan együtt élni, ha tiszteletben tartják egymást.
2011. febr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19.51.-nek Okossan teszed,ha ezektől az emberektől minnél elöbb megszabadulsz.Az ilyen állatokkal egy percig sem laknék,az tuti.
2011. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

19:51 vagyok, persze ha idegenek lennének, az első ilyen akciónál repültek volna. De engem úgy neveltek, hogy minden eszközzel támogassam a testvéreim.

Na meg egész hatékony volt a határozott rászólás :)

2011. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!