Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdünk elhidegülni egymástól...

Kezdünk elhidegülni egymástól a párommal, de őt mintha nem zavarná ez. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

30 évesek vagyunk, 5,5 éve együtt, van 2 kisgyerekünk.

Mostanában alig beszélgetünk az itthoni dolgokon kívül, nekem ez fáj a legjobban. Ő elvonul tévézni, miután megfürdettük a gyerekeket, legtöbbször meccset néz. Régen együtt tévéztünk mindig, ugyan nem ez a legjobb program, de kicsi gyerekek mellett nem igazán van más lehetőség esténként :)

Nem is emlékszem, hogy mikor voltunk utoljára valahol kettesben a bevásárláson kívül, pedig többször is mondtam már neki, hogy szükségünk lenne egy kis közös kikapcsolódásra a gyerekek nélkül is, de mindig a pénz/időhiányra vagy a fáradtságra hivatkozik.

Valóban elég sokat dolgozik, napi 10 óra fizikai munka, sokszor szombaton is, na de nem is azt várom el tőle, hogy minden este szórja körbe rózsaszirmokkal a lakást és utána hajnalig fent legyünk, csak azt, hogy beszélgessünk egy kicsit.

Szilveszter óta nem szexeltünk, igaz, majdnem egy hónapig beteg voltam, köhögtem éjjel-nappal, így gondolni sem tudtam rá.

A héten elkezdtük, de nekem úgy nem megy, hogy egyébként nem is vesz még emberszámba sem, nemhogy nőként és a társaként kezelne, így az előjáték közepén kértem, hogy hagyjuk abba, mert nekem ez így nem jó. Persze megsértődött, nem is lehetett vele megbeszélni, mert hogy ő fáradt és mindjárt kelnie kell...

Mindig arra hivatkozik, hogy ha csak 8 órát kellene egy irodában ülnie és minden hétvégéje szabad lenne, akkor minden jó lenne, ez igaz lehet?

Ja és szinte kizárt, hogy lenne valakije, munkásruhában jár, a többi ruhája itthon van, úgyhogy kérlek ne egy 3.-at sejtsetek a dologban! :)

Amúgy jó apa, foglalkozik a gyerekekkel, csak velem nem igazán :(

Köszi a válaszokat!


2011. febr. 6. 14:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló szituban a férjemmel.

Mi sokat beszélgettünk ráadásul, és tudtuk mit kellene tenni, valahogy mégsem. Én a gyerekek miatt voltam fáradt, Ő a melójától. Mostanában megjavult a helyzet viszont. Muszály erőltetni kicsit mindkettőtöknek az egymással való foglalkozást. Értem a tv-t, nem kell különösen figyelnie rá, mint ha veled beszélgetne, az komoly dolog ám neki most.

De próbáljátok megbeszélni, és egy héten legalább egy napot kiszemelni, mikor a gyerekeket berakjátok a szobába játszani. (bár nem tudom mekkkorák) vagy valakihez vinni őket vigyázzon rájuk egy vacsora erejéig. Nem könnyű, én ezt 6 év után tettem meg, mert nem volt kit megkérni, és nem is szeretek megkérni. Viszont láttam, hogy jólesett a férjemnek a meglepetésem. Fáradtan hazajönni az otthoni melóra, hogy gyerekek, feleség stb. Nem mindig kikapcsolódás az nekik ám.

Bocsi egy héten egyszer az sok lehet lepasszolni a gyerekeket, de kicsit beszélgetni vacsi közben, és nem a bajotokról, hanem valami régi emlékről, nem erőltetősen.

Próba szerencse.

Egyszer lent egyszer fent, mi kibírtuk, és most jobb, remélem így is marad. Ja sex az még mindig nincs sokszor, de ez igényünk kérdése is.

2011. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az összes választ de hihetetlen, hogy mindenki a szex-dolgon pörög és a kérdezőt hibáztatja, amikor neki nem elsősorban erre irányult a kérdése. Amikor szabadnapja van gyerekeket passzoljátok le nagyszülőkhöz, és legyetek csak kettesben, nem kell ahhoz pénz, főzzetek együtt, masszázs, ilyesmi, szerintem ezt hetente igazán meg lehetne tenni, a gyerekeknek is jó, kirándulnak egyet nagyszülőknél.:)
2011. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Számomra is felfoghatatlan, hogy 1 válaszoló kivételével mindenki a szexhiányon lovagol, talán nektek is az van? :)))

Az odáig oké, hogy valaki sokat dolgozik és fáradt, ez teljesen érthető, hagyom is pihenni, amikor csak lehet. Itthon a gyerekkel való foglalkozáson kívül nem is kell semmit csinálnia, pedig sok családban a férj is kiveszi a házimunkából a részét, függetlenül attól, hogy a feleség otthon van, de nem is ez a lényeg. Tehát itthon tényleg csak annyi "dolga" van, hogy egy kicsit játszik a gyerekekkel, ez max. fél óra szokott lenni, majd a fürdetésben segít. Fél 9-től pedig teljesen szabad. Max. 10-kor már alszik, fél7-kor kel. Tehát itthon van kb. 1,5 óra szabadideje és utána 8,5 óra pihenés.

A kérdés az, hogy ebbe az összesen 10 órába miért nem tud (akar) beiktatni egy 20 perces beszélgetést? Vagy ahogy az egyik válaszoló írta, mondjuk heti 1 órát?

És miért nincs kedve sehová elmenni? Sehova sem járunk együtt, már a bevásárlást is külön intézzük. Együtt ki sem tesszük a lábunkat itthonról.

Ez milyen élet így? :)

2011. febr. 7. 13:14
 24/27 anonim ***** válasza:
10%

te tényleg menthetetlen vagy.

meg is érdemled a sorsod.

2011. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

14.00: mire gondolsz, kifejtenéd bővebben?

Szerintetek olyan nagy dolog beszélgetni valakivel, akit társadul választottál és közös életet, gyerekeket vállaltatok?

Az a normális, ha 2 ember csak a lakótársa egymásnak, mert hogy ők dolgoznak és másra már nincs energiájuk?

Szép kilátások ezek a fiatal pároknak...

2011. febr. 7. 14:35
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

pedig sok családban a férj is kiveszi a házimunkából a részét, függetlenül attól, hogy a feleség otthon van, de nem is ez a lényeg.



Hát most akadtam ki!A ki@baszott nők,már elnézést a csúnyak kifejezésért,de mégis kit vártok????A férfi csináljon mindent!Dolgozzon,játszon a gyerekkel,az asszonyt minden nap kefélje meg rendessen,meg még a házimunkából is kivegye a részét!HÁT PERSZE HOGY IS NE!TI MEG CSAK ÉLVEZZÉTEK A GYÜMÖLCSÉT MI?Hát azt elb@sztátok!Na énm ezért nem fogok senkit feleségül venni!

Te meg kérdező szálljál le önnan fenntről egy picit és akkor talán megérted a férjed.Menjél el dolgozni te is és nem biztos hogy neked lesz kedved minden nap egy jó kis csevejhez!A férjed meg mondjon fel,mert így nem lehet élni és ne miattad tegye,hanem saját maga miatt!

Egyébként ezt a helyzetedet te választottad!

2011. febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

kedves utolsó válaszoló!

te tényleg nem vagy normális... ha nem vetted volna észre ő is dolgozott és fog is amint a kisgyereke már nme igényel 24órás felügyeletet

és amúgy nem értem hogy mért nme értik meg páran hogy a szülés és a szoptatás igenis nagyon fárasztó dolog

természetesen a férjnek nagyon nehéz dolga van sok az a 10óra fizikai munka és a kérdező nem is azt várja el tőle hogy állandóan körülugrálja csak egy kis beszélgetést szeretne nem tudom mit kell ezen kiakadni


a kérdezőhőz meg én is csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy picit kényeztesd:) maszírozd meg meg hasonlók biztosan jól fog neki esni és ha nagyobbak lesznek a gyerekek könnyebb is lesz mbnden bizonnyal minden...és a munkahely változtatás az tényleg esedékes lenne:)

sok sikert!

2011. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!