Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdünk elhidegülni egymástól...

Kezdünk elhidegülni egymástól a párommal, de őt mintha nem zavarná ez. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

30 évesek vagyunk, 5,5 éve együtt, van 2 kisgyerekünk.

Mostanában alig beszélgetünk az itthoni dolgokon kívül, nekem ez fáj a legjobban. Ő elvonul tévézni, miután megfürdettük a gyerekeket, legtöbbször meccset néz. Régen együtt tévéztünk mindig, ugyan nem ez a legjobb program, de kicsi gyerekek mellett nem igazán van más lehetőség esténként :)

Nem is emlékszem, hogy mikor voltunk utoljára valahol kettesben a bevásárláson kívül, pedig többször is mondtam már neki, hogy szükségünk lenne egy kis közös kikapcsolódásra a gyerekek nélkül is, de mindig a pénz/időhiányra vagy a fáradtságra hivatkozik.

Valóban elég sokat dolgozik, napi 10 óra fizikai munka, sokszor szombaton is, na de nem is azt várom el tőle, hogy minden este szórja körbe rózsaszirmokkal a lakást és utána hajnalig fent legyünk, csak azt, hogy beszélgessünk egy kicsit.

Szilveszter óta nem szexeltünk, igaz, majdnem egy hónapig beteg voltam, köhögtem éjjel-nappal, így gondolni sem tudtam rá.

A héten elkezdtük, de nekem úgy nem megy, hogy egyébként nem is vesz még emberszámba sem, nemhogy nőként és a társaként kezelne, így az előjáték közepén kértem, hogy hagyjuk abba, mert nekem ez így nem jó. Persze megsértődött, nem is lehetett vele megbeszélni, mert hogy ő fáradt és mindjárt kelnie kell...

Mindig arra hivatkozik, hogy ha csak 8 órát kellene egy irodában ülnie és minden hétvégéje szabad lenne, akkor minden jó lenne, ez igaz lehet?

Ja és szinte kizárt, hogy lenne valakije, munkásruhában jár, a többi ruhája itthon van, úgyhogy kérlek ne egy 3.-at sejtsetek a dologban! :)

Amúgy jó apa, foglalkozik a gyerekekkel, csak velem nem igazán :(

Köszi a válaszokat!


2011. febr. 6. 14:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%

én is és a párom is napi 10-11órát dolgozunk , heti hatszor. ez nem lehet kifogás.



És te szereted amit csinálsz?Mert az sem mindegy ám....

Meg persze hogy milyen a főnököd,mennyit b@szogatnak és hogy milyen munkát végzel!Egy sofőrt mondjuk ne hasonlitsunk egy festőhöz vagy egy kőmüveshez!Sok mindentől függ!

2011. febr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
vagy mondjuk egy gyári munkáshoz.
2011. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
62%

15:47-es kicsit ingerült ma, lehet neki sem volt meg a kellő szex.. ;)

Annyi igazság van abban, amit írt, hogy a legjobban Neked kell tudni, hogy mit kell tenned, mi nem látunk bele a mindennapjaitokba, a fejetekbe..


Szerintem legyél türelmes.. még ha nem is megy, legyél Te az, aki ad.. figyelmet, törődést.. Apró lépésekkel.. Gondolom vacsi alap, hogy várja a férjedet, de egy bekészített kád fürdő gyertyákkal (nem, ez nem csak női hülyeség, az én Párom is szeret időnként így relaxálni), egy tévézés közbeni váll-, láb- és/vagy hátmasszázs..


Mindenképp óvatosan érdemes elgondolkodni, hogy hol van egyéb más munkalehetőség, vagy hogy lehetne kicsit levenni a terheket az ő válláról is a családi harmónia érdekében. Persze ezt is csak óvatosan bevezetve, mert ha simán belököd elé ezt, tuti felkapja a vizet, hogy hagyd békén, fáradt..


Teljesen megértem amúgy, hisz a mi családunkban is van, akik napi 10-12 óra fizikai munkát dolgoznak, és látni, hogy nagyon elfáradnak, és nincs erejük másra. De ha ez ekkora kihatással van a házas életetekre, az hosszú távon nem vezet semmi jóra..

Sok sikert! :)

2011. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
64%

hát, nem vagy semmi!

aki fizikai munkát végez, attól ne várj el semmit!

olyan szinten kikészíti a szervezetet, hogy a nap végén a legtöbb embernek még beszélni sincs kedve, mert ahhoz is fáradt, nemhogy bármi egyébhez.

ezek után nem kéne elvárnod, hogy lelkizzen, mielőtt szexelni akar.

inkább add meg neki hosszas előjáték nélkül is azt, amire vágyik, talán akkor javul a kapcsolatotok.

és próbálj neki másik állást keresni, ezzel még segítheted, hátha előbb-utóbb összejön egy olyan, ahol megint egy 100-assal többet keres majd.

2011. febr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%
örülj inkább, hogy ilyen férjed van, mert van, akié dolgozni sem nagyon akar, és még veszekszik is az asszonnyal, mikor hazaér.
2011. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

pláne, hogy még a gyerekekkel is foglalkozik! ez igazi főnyeremény férjed van!

nem minden apa törődik a gyerekeivel!

2011. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nyavajogni azt tud a kérdező!:)De gondolom te otthon vagy egész nap!Így ő is kivánná a szexet,de ha majd te is elkezdesz dolgozni,te sem biztos hogy ennyire akarsz majd szexelni.De ettől függetlenül megértelek téged is és a párod is!
2011. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
majd ha te is elkezdesz dolgozni napi 8 órában, ha nem is fizikai munkát végzel majd, plusz napi 2 óra otthoni fizikai munka után, megnézem hogy lesz kedved romantikázni meg csacsogni.
2011. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Oké, hogy a párod ennyit dolgozik és elhiszem, hogy fáradt is, de azért szerintem nem kérsz sokat. Az, hogy néha kimutassa, hogy szeret szerintem elvárható. Ha ezt nem tudjátok összeegyeztetni, akkor mindenképpen új munkahely kell, mert így rá fog menni a kapcsolatotok.


Szerintem a szexre két megoldás van a helyzetetekben:

1, körülugrálod, kedvében jársz, miközben nézi a Tv-t rámászol.

2, nem kezdeményezel és egy idő után kívánni fogja a szexet és ő fog rádmászni.

2011. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Ahogy eddig látom, az a család vagytok, ami az ideális. Minden esélyetek megvan a tökéletes boldogsághoz, csak hát...egy kis kitérő:

Nagyon rosszak nekünk magyaroknak a lehetőségeink a kiegyensúlyozott élethez, főleg pici gyerekekkel, babákkal. Mindenkinek vannak álmaik, vágyaik amiket nem szabadna feladni azért, mert itt a baba. Jó érzéssel tölt el, mikor boldog, kiegyensúlyozott családokat látok. A rokonságban is van háromgyerekes pár akiket nyugodtan az ideálisnak lehet nevezni. A „titkuk” nem adták fel vágyaikat, mert gyerekek vannak. 3000 Km-ert utaztak oda-vissza, hogy eljöjjenek oda, ahova vágynak, Budapestre. És velük jött a hat hónapos szopós babájuk is. Amit láttunk tapasztaltunk, az a tökéletes boldogság volt az egész családban.

Nyugaton, nem azért mert nyugat, de gyakran látni boldog, vidám, kiegyensúlyozott családokat. Legutolsó ilyen élményem a Jungfraun 3500 m. magasan nagycsalád a gleccser jegén, a legkisebb családtag még szopós baba volt. Kisbabákkal is utaznak, kirándulnak még a nagy hegyekbe is.

Visszatérve rátok: Keressétek meg, mik a titkos vágyaitok, hobbitok külön-külön gyerekek nélkül, és azt valósítsátok meg a gyerekekkel együtt. Egy nyári nyaralásra fél évig lehet készülni, tervezni, átélni a várható örömöket. Ha kirándultok, utána fél évig meglehet élni az emlékekből, készült fotókból, videókból. Ha összejönnek ilyen élmények, utána jöhet a gyertyafényes vacsora, meg egyebek.

Az elején írt rokonok már egész Európát beutazták, eleinte kettesben, most már a gyerekekkel együtt.

2011. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!