Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elfogadtatni...

Hogyan tudnám elfogadtatni velük? Vagy legalább azt elérni hogy adjanak neki egy esélyt?

Figyelt kérdés

Egy fél évig mint cserediák kint voltám Amerikába, akkor ismerkedtem meg a mostani párommal. Már majdnem két éve együtt vagyunk, fél éve kijött Magyarországra miattam. Tanulja a nyelvet, bár még nagyon nem megy neki. Jelenleg még nem lakik itt, de azt mondja ide szeretne költözni. Én mondtam neki hogy nekem ez még túl gyors, hogy én még fiatal vagyok miattam ne költözzön ide, még egy két évet várjunk vele, ezt meg is értette. Viszont szüleim teljesen ellene vannak. Nem hajlandóak találkozni vele, én is mindig titokban vagyok vele. És itt a probléma hogy mi miatt nem hajlandóak: 10 év van köztünk és a barátom fekete. A korkülönbséget még csak csak elviselnék, de a bőrszíne miatt teljesen elítélik. Pedig, egy nagyon jó ember. Az sem tetszik nekik hogy más az anyanyelvünk, én mindig angolul beszélek vele, de most hogy tanulja a magyart már néha magyarul is beszélünk. Tényleg szeretjük egymást, és ő is komolyan gondolja, és teljesen tiszteletben tartja azt, hogy én még nem akarom elkötelezni magam életem végéig, bár mostani fejjel is hozzá mennék ha tehetném. De ezzel csak még nagyobb ellenszenvet váltanánk ki a szülőkből. Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérlek segítsetek.

18/L


2011. febr. 5. 06:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%

Egyébként miért itt akartok élni?


Én, mint írtam, a férjem már régóta itt van, de itt borzasztó a helyzet, mi épp azon gondolkodunk, hogy kimegyünk külföldre.


25/L

2011. febr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Viki233 ***** válasza:
27%
de azért elég önzőek a szülők h nem adnak a fiúnak esélyt...annyit megtehetnének a lányukért ha igazán szeretik h pár alkalommal elhívnák a srácot magukhoz ,esélyt adva h megismerjék és azután döntsenek.és sztem akárki akármit mond én úgy gondolom h a bőrszíne végett "utálják"..és ez eléggé gerinctelenség
2011. febr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem leginkább az a bajuk, hogy ő az első barátod, valahogy a szülők mindig nehezen emésztik meg az első pasiját kicsiny lányuknak, egyrészt mert féltik, másrészt mert rájönnek, hogy fel fog nőni. Hagyj nekik időt majd megbékélnek.
2011. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Először is mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ.

Igen, az igaz hogy talán még nem ismerem jól, meg más kultúra, amerikában igazából ugy mond "fehérek" között nőtt fel, ott volt egy biztos baráti köre ahol nem nézték ki, meg persze ott már szinte teljesen elfogadott az ha valaki fekete. Az ő családja engem elfogadott, én már egyszer találkoztam velük. Mikor fél éve kijött ide, azóta is a szülei támogatják ebben, nyelvtudás miatt sajnos csak alkalmi munkákat tud vállalni, emiatt is mondtam hogy ne költözzön még ide. Én még tanulok, elakarom végezni a sulit...de mióta itt van minden nap találkozunk. Mások a szokásai, de ez egyáltalán nem zavar engem. Persze lakva ismerszik meg az ember...de pont szüleim miatt nem akarok vele összeköltözni, és ő ezt megérti. Szüleimre sem haragszik, de azért látszik rajta hogy nem esik neki jól. Köszi a válaszokat még egyszer, megpróbálom valahogy megoldani. Sokat segítettetek.

2011. febr. 5. 09:02
 15/16 anonim ***** válasza:

"...egyszer látták a reptéren, akkor derült ki hogy fekete, azóta tiltanak tőle."

Úgy érted, hogy kint voltál Amerikába kb. 2009 januárjától; ott összejöttél ezzel a sráccal, hazajöttél kb 2009 júniusában; a srác meg idejött kb. 2010 júniusában és a szüleid akkor tudták meg amikor a reptéren meglátták, hogy a barátod, akivel akkor már másfél éve együtt voltál, fekete? Azt tudták előtte, hogy hány éves?

2011. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudták hogy hány éves. Mindent tudtak róla csak a börszínét nem...én nem tulajdonítottam neki ekkora jelentőséget.
2011. febr. 5. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!