Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elfogadtatni...

Hogyan tudnám elfogadtatni velük? Vagy legalább azt elérni hogy adjanak neki egy esélyt?

Figyelt kérdés

Egy fél évig mint cserediák kint voltám Amerikába, akkor ismerkedtem meg a mostani párommal. Már majdnem két éve együtt vagyunk, fél éve kijött Magyarországra miattam. Tanulja a nyelvet, bár még nagyon nem megy neki. Jelenleg még nem lakik itt, de azt mondja ide szeretne költözni. Én mondtam neki hogy nekem ez még túl gyors, hogy én még fiatal vagyok miattam ne költözzön ide, még egy két évet várjunk vele, ezt meg is értette. Viszont szüleim teljesen ellene vannak. Nem hajlandóak találkozni vele, én is mindig titokban vagyok vele. És itt a probléma hogy mi miatt nem hajlandóak: 10 év van köztünk és a barátom fekete. A korkülönbséget még csak csak elviselnék, de a bőrszíne miatt teljesen elítélik. Pedig, egy nagyon jó ember. Az sem tetszik nekik hogy más az anyanyelvünk, én mindig angolul beszélek vele, de most hogy tanulja a magyart már néha magyarul is beszélünk. Tényleg szeretjük egymást, és ő is komolyan gondolja, és teljesen tiszteletben tartja azt, hogy én még nem akarom elkötelezni magam életem végéig, bár mostani fejjel is hozzá mennék ha tehetném. De ezzel csak még nagyobb ellenszenvet váltanánk ki a szülőkből. Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérlek segítsetek.

18/L


2011. febr. 5. 06:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Üljetek le szüleiddel, beszéljétek meg! Ne hagyd magad, 18 éves vagy. Ha most hagyod, hogy az legyen amit a szüleid akarnak, akkor később is beleszólnak majd az életedbe. Hallgasd meg a véleményüket, és ennyi. Neked kell majd vele élned, ha úgy alakul, s nem a szüleidnek. Nálatok nem is volt még a barátod?
2011. febr. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, ő az első barátom. Szüleim ezért is mondják hogy nem is ismerkedtem másokkal, miért pont vele akarok lenni. Őt meg be sem engedik a házba...egyszer látták a reptéren, akkor derült ki hogy fekete, azóta tiltanak tőle.
2011. febr. 5. 06:42
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Csak azt lehet tiltani ennyi idősen, aki hagyja.

Mi történne, ha meghívnád magatokhoz? Elköltözni nem tudsz amúgy?

2011. febr. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Elköltözni éppenséggel, eltudnék, a barátomhoz. De nem akarom hogy az legyen hogy anyuméknál csak az olajat öntsem a tűzre. Nem akarok velük haragba lenni, mert alapból nagyon jó szülők, de ebben nem hajlandóak engedni. Az ok hogy miért nem hívom le, ugyanez. Sokszor próbáltam már otthon hogy had hívjam el, azt mondták ide ne jöjjön. Ha lejön ők elmennek otthonról. Komolyan mintha én lennék a felnőtt...

Szerintetek költözzek össze barátommal? Majd belenyugszanak?

2011. febr. 5. 06:58
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell haragban lenned a szüleiddel. Csak nekik is kellene gondolkozniuk, hogy bizony az ő kicsi lányuk már éppenséggel felnőtt. Tanulsz még gondolom, vagy nem?
2011. febr. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%

Bocs, kicsit hosszú lett...:S


Szia!


Szerintem csak az idő tudja elfogadtatni velük. Talán a legnagyobb baj nem is bőrszíne meg h külföldi. Hidd el ha makulátlan fehér lenne 200 km-re tőletek, kb ugyanezt hallgatnád végig, més érvekkel. 18 éves vagy fiatal, úgy gondolják ez csak múló szeszély, - ami akár még lehet is, majd kiderül-de akkor nem emlékeznek már, h 18 évesen ha szerelmes az ember, mennyire szerelmes(NAGGGYON:))

Amikor én 18 voltam, akkor nálunk sem aludhatott fiú, pedig nagyon modern, fiatalos szüleim vannak.A jégnek kellett megtörnie...

Mióta vagytok együtt?

Valószínűleg csak téged féltenek, hogy kihazsnál a férfi,28 évesen már igazán felnőtt ember,és néha a kívülállóknak, nehéz szembenézni azzal,h egy 10 évvel idősebb emebr mit keres egy "gyereklányban"-nem sérétsnek szánom a koroddal kapcsolatban, de 5 év múlva rájössz h igazam van, mennyit változol még. Viszont én látok rá példát -többet is-, h működik!

Azt nem lehet megoldani, h nem hozzátok hívod meg, hanem pl egy hotelbe, vagy más ismerőshöz a közeletekbe?

És ne hazai terepen, hanem valami nyugodt helyen, együtt bezséljétek meg ezt a dolgot a szüleiddel. Látniuk kell, h nem csak beleugrasz ebbe, hanem 1-2 évre már előre tervezel, stb...Vagy mint írtad, a fiú már most költözne, akkor ha anyagilag teheti, és a munkája is megoldott MO-on, akkor jöjjön, attól neked nem kell egyből odaköltöznöd, így lenne ideje a szüleidnek megszokni őt.Ha rájönnek, h nem bánt téged, és szereted el fogják fogadni. Ha ebszélgetsz velük, ne hagyd h gyerekként kezeljenek, h leordítság a hajad, és ne védekezz minden mondatoddal, ne védd meg a fiút, mert akkor alájuk adod a lovat, hallgasd meg őket, mondanak biztosan hasznos dolgokat is. ha idő előtt elköltözöl, azzal csak az ő félelmük igazolódik be, h el akarják tőlük választani a pici lányukat...


remélem segítettem

24 N

2011. febr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
a szuleid csak jot akarnak neked! hidd el! biztos izgalmas lehet egy fekete sracba szerelmes lenni! de szerintem a szuleid nem igazan a borsznie miatt tiltakoznak. ez csak a legegyszerubb magyarazat. az igazi baj az,hogy az afrikai orszagokban egesz masok a szokasok! nem biztos hogy amikor a szerelemi langolas elmulik ,nala is es nalad is akkor a szokaskulombsegek nem jonnenek elo. hosszutavon nem hiszem hogy boldog lennel vele. ezaz amitol a szuleid feltenek!NE koltozz el!! semmikepp! nekem van egy baratnom aki szerelmes lett egy Kenyai fekete dokiba , terhes lett, vegul,osszehazasodtak es kikoltoztek Kenyaba. egyutt vannak ,de sajna a baratnom nem boldog mert a ferje tartja a sajat szokasait,amit nekunk nem konnyu elfogadni.nezz utana a neten a nepszokasaiknak!ismerd meg a hazajat! persze ez a te dontesed,de nagyon gondold meg! es ami a legfontosabb ,tenyleg fiatal vagy ,elotted az elet,ne kotelezd le magad ,adj magadnak eselyt az eletre! hisz annyi minden van amit meg nem probaltal,nem elveztel ki. ha teheted utazz,szorakozz,szerezz magadnak sok-sok kis apro oromoket! kesobb nem biztos hogy modod lesz ra! hazassag gyerekek, igen ez az amire mi nok vagyunk,de nem biztos hogy boldogok leszunk benne! Sajnos!mit is mondhatnek meg? csak a tapasztalat beszel belolem. Istenem!, 18 evesen milyen naiv is voltam! teli remenyekkel,de a harc amit vivnunk kell elfarasz es amikor mar lehetoseged lenne ujra elni,nem lesz erod hozza! HASZNALD KI! NE CSINALJ BUTASAGOT MERT AZ ELET ,NEM ADJA KETSZER A LEHETOSEGEKET! sok szerencset!
2011. febr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Én ismertem ilyíen párost. Elsőre megdöbbentő volt, de később minden családtag elfogadta, és szerették. Úgy gondolj rá, mintha a bőr színe nem számítana többet, mit a haj göndörsége, vagy bármi. Tehát az a kérdés, azon kívül, hogy fekete, MILYEN A FIÚ? Mennyire hasonlít a kultúrátok, a neveltetésetek, az értékrendetek, stb. Most persze izgalmas, belezúgtál, stb, de milyen lenne hosszútávon? Nem lehet, hogy amúgy is nagyon különböztök? Te józan vagy abban, hogy nem akarod elkapkodni. Ismerd meg nagyon őt. Szokásait, szüleit, akiket később másolni fog viselkedésében, emberi közelségét, stb. A szüleidnek ez egy lecke elfogadásból, nyitottságból. De ez nem egy könnyű lecke. Ne ítéld meg őket, legyél segítségükre, mutaxs filmeket viláthíres és nagyszerű feketékről, hallgattasd velük a "we are the world"-öt, keress feketebőrű írókat, művészekeet... stb.
2011. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Én se örülnék hogy színesedik a család,még a hazai négerekkel sem.
2011. febr. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Az én párom/férjem is fekete, bár ő itt él már pár éve. Nekem volt előtte más barátom, de én őket sem nagyon mutattam be otthon. A férjemmel az eljegyzést követően találkoztak. Anyukám félve, de kedvesen fogadta apukám reakciója már másabb volt. - Mit akarsz te ettől a gyerektől? És jött, hogy más kultúra, vegyes házasság stb. .. Kicsit furcsán fogadta az egész család. Én nem hagytam magam. 2 éve leszünk lassan házasok, nagyon megszerette az egész család. Főleg a szüleim és nagyszüleim, mert látják mennyire szeret, és milyen sokat segít, igazi társ. Egy kisvárosban élünk, leköltözött ide hozzám, esküvő után még anyukámmal éltünk otthon. Eleinte nem volt munkája, otthon volt és minden házkörül és házimunkát levett a család válláról. Mára már szinte imádják... Nagymamám várja az unokát. :-)

Én egy kisvárosban élek, gondolhatod mit váltott ki, a fekete férjem. Bár nem ő az egyetlen a városban. Anyukámat lépten - nyomon megállították, hogy a "te vejed az az... izé... tud... az a gyerek..." - Anyukám meg mondta, hogy az a kedves, aranyos fekete srác? Igen, és 3 magyar fiúra se cserélném el. Kicsit kikerekedett a szemük.


Sokan sajnos csak a bőrszínt látják. Az én párom afrikai, de igazi keresztény szemléletben nevelték fel. Csodálatos ember. Sokszor elgondolkodom azon, milyen szerencsés vagyok, hogy egy ilyen férjem van.


Azt írtad, hogy te még nem akarnál férjhez menni, és ő megérti. Akkor szerintem ne ezzel vezesd be otthon, csak mutasd be, mint a barátodat. Akkor a szüleid is kicsit nyugtatóbb, hogy lehet csak fellángolás... Majd idővel megszeretik, és te is készen állsz rá, akkor lehet vőlegény, férj....


kicsit hosszú lett, bocsi


25/L

2011. febr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!