Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nah erre mi a megoldás?...

Nah erre mi a megoldás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kezdem utálni az anyámat. Tavaly lettem 7.-es, és mostmár gyakrabban hozok haza rossz jegyeket (3-mas), úgy, hogy több órát tanulok. Általában amiatt, hogy nem figyelek oda eléggé a kérdésekre mert nagyon izgulok, de az anyám ezt nem tudja megérteni. Azt mondogatja, hogy csak kifogásokat keresek, állandóan ordít velem. Ma eltiltott attól, hogy ma elmenjek a legjobb barátomhoz, holnap pedig nem mehetek egy osztálytársam szülinapi bulijára, ha úgymond "hisztizni" fogok. És ezt nap mint nap. Persze a rossz jegyeket mindig kijavítom 4-5-re. A félévi bizim nagy részében 4-es lett, és még volt pár 5-ös, rosszabb nem. Azt mondta rá, hogy sz*r!!! Ma (péntek) tanulnom kell, amikor szombaton szoktam, mert egy h*lye kukás leszek, aki turkál a wc-ben ha 3-ast kapok. És csak állandóan ordít és ordít. A múltkor telefonban vitatkoztam vele, mert kaptam EGYNAP egy 3-ast meg 4 db 5-öst, amivel egyből ki is javítottam azt a 3-ast, másból meg jobb lettem, és rákérdeztem: -Ha a hármasért büntetsz, akkor az ötösért miért nem kapok jutalmat? -Mert lesz/rom a jó jegyeket fiam! Csak a rosszak érdekelnek! (néha-néha emlékszem, hogy odanyögött egy ügyes vagyot, de még nem is figyelt rám rendesen. UTÁLOM. Most, hogy ezt kiírtam, tényleg UTÁLOM!!!!!
2011. febr. 4. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem gondolod hogy ez az életedben a legkisebb probléma??

Joggal mérges, mert ha néznél hiradot, olvasnál újságot, k.rva sokan munkanélkuliek!!Te is ilyen akarsz elnei?EGy csóró?

ha nem, akkor nyomás tanulni a legjobb tudásod szerint!

2011. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A múltkori töri feleletet 6 óráig tanultam rá, többször is felmondtam, de 3, mert az atlaszban voltak évszámok amiket nem vettem észre a bal alsó sarokban... Szóval hiába tanulok annyit, ha ilyeneken bukok el. =(
2011. febr. 4. 15:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Am 13/F.
2011. febr. 4. 15:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukámmal is ez van, csak én 8 éve kitűnő vagyok... Felsőben, összesen egy hármast kaptam eddig... De szerinte még ígyis hülye, lusta gyerek vagyok... Sajnos.. :((
2011. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De legalább már ezt is megtanultad és remélhetőleg kétszer nem esel bele ugyanabba a hibába!Igazából arra aszintre kell eljutnod, hogy önmagadért tanuljál kizárólag.Ezeket az éveket nem lehet visszahozni, nem lehet bepótolni, ezekkel az iskolás évekkel alapozod meg a későbbi önálló életedet!Az hogy hogyan tanulsz kihat majd a felnőttkorodra, sokan itt cseszik el.Nem kell azért utálnod anyukád, mert mérges ilyenkor, csak lehet sőt biztos azt szeretné, hogy többre vidd az életben, mint ő.Ha ezt megérted nem fogsz már annyira haragudni rá.

Első voltam.

2011. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Noja82 válasza:
100%
Tudjátok, nekem az a véleményem, hogy a legtöbb szülő ilyen. Azért csinálják, mert szerintük ezzel nektek jót tesznek. Minden gyerek különböző képességű. Van aki ebben jó, van aki abban. Sajnos változtatni nem nagyon tudtok. Később majd, amikor bekerültök középiskolába, gimnáziumba, aztán főiskolára, egyetemre, és lesz egy állásotok, akkor majd másképp látják a dolgokat. Addigra ők lehet, hogy már nem is dolgoznak, vagy nyűglődnek, mert "az ő korukban már nem kapnak lehetőséget". Ilyen tanulmányi eredményekkel nem lesztek kukások, sem WC-s nénik, bácsik. Fel a fejjel! Próbáljátok elfogadni a helyzetet, tudom nem könnyű, mert én is végigcsináltam. Most 3 szakmám van, és most az első diplomámért küzdök (tanító). Pedig nekem voltak rosszabb jegyeim is. Jelenleg többet keresek, mint a szüleim együtt, tehát nem lett belőlem egy "nagy nulla". Kitartás!
2011. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ilyenkor semmit nem enged meg, és hiába parancsolgat telefonba, hogy "húzzál tanulni de most rögtön", MINEK? 2 tantárgynyi cucc van nálam, az egyikből nem vettünk semmit, a másik meg 1 anyag, és azt hétvégén megtudom tanulni. Amúgy anyukámnak fix fizetése van, apukám az elhagyott életem első 8 hetében. De anya fizetését nem nehéz túlszárnyalni... :) Sajnos.:S
2011. febr. 4. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!