Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért húzzák le az emberek a...

Miért húzzák le az emberek a másikat, még az ismerőseiket is? Olyan pénzéhes az egész világ, mérhetetlenül elkeserít.

Figyelt kérdés

Nektek is vannak ilyen tapasztalataitok?


én már többedjére találkozom azzal, hogy elvégzek ismerősnek egy munkát, igaz nem ingyen, de elég jutányos áron. aztán épp akkor nincs nála pénz, ez még rendben is van, aztán szépen elfelejti, hogy végül is szívességet tettem neki. nem értem az egészet, ellenkező esetben nekem az az első, hogy igyekezzek kiegyenlíteni a tartozásom.

az még rendben, hogy idegenek igyekeznek lehúzni a másikat, de amikor már egy ismerős is, akkor az már messzire vezet. ennyire megváltozott a morál az utóbbi időben?


2011. febr. 4. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom :A rokonok néha rosszabbak,mint a bank...
2011. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a saját anyám tartozott 17 000Ft-tal. Szeme se rebbent, hogy visszaadja, külön élünk, én is pénzből tartom el magam. Valahogy őt ez nem izgatta, az volt a válasz, hogy most legalább tudom, hogy milyen kevés pénzből élni. Az a vicc, hogy az a pénz nekem meglenne, csak miatta nincs. Érdekes a felfogása.
2011. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Páromat a családja teljesen kihasználta, kihúzott belőle mindenét. Legyen az pénz , munka, minden téren. De most már elköltözött és nehéz megszokniuk hogy már külön család.És ráadásul nem becsülték semmire. Most is csak akkor jönnek mikor kell valami. Csak simán hogy mi van veletek úgy nem.Tehát itt nem ismerősökről van már szó, hanem magát anyának és nagymamának mondó emberekről. Én tudom milyen az igazi anya és nagymama . hát ők nem azok.
2011. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem is elszomorít ez...:(

De tudok olyanról , aki autóra húzta le az aktuális barátját, meg olyanról aki pl. aki kölcsönt vetetett fel a barátnőjével, aztán otthagyta. Fizetni persze nem ő fizeti, már csak természetes.......:( Kérdező!

Egyébként ne hagyd magad!! Vagy előre kérd a díjad nagy részét (pl. 70%) vagy írj egy hivatalos papírt róla, hogy xy-nak végzem a munkát, ennyi és ennyi a vége. Aláírás, tanúkkal. Ez már sajnos ilyen világ.....

2011. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a testvéremnek adtam kölcsön 117 ezret hogy tudjon felvenni lakásra hitelt, mert ennyivel volt elmaradva egy másik banknál. Közel 2 éve ennek. Mindig csak ígérget. Már mondtam adjon havi 5 ezret. Erre ráígért hogy ő ad havi 15 ezret, aztán most ott vagyok hogy egy árva forintot sem kaptam.

Ja és én érzem magam rosszul hogy kérnem kell

2011. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem rokonokról van szó, szerencsére róluk csupa jót tudok mondani. inkább "jó" ismerősökről, aki még nem barát, de nem is szimpla köszönő viszony. nem akarok szólni, mert nem olyan nagy összegek ezek, de maga a tény idegesít. aztán lehet, hogy valamilyen szinten mégis csak jelezni fogom.
2011. febr. 4. 14:57
 7/11 A kérdező kommentje:
rokonnál persze még kellemetlenebb. látom van jó sok példa és nem nálam fordult ez elő.
2011. febr. 4. 14:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Ohh, hogyne lenne ilyen tapasztalatom! Az előző kapcsolatban hitelre vettünk kocsit - az én nevemre - szakítás után elvette a bank, mert az exem nem fizette (az övé volt a kocsi) a részleteket.. Most itt ülök kétmilliós hitellel a nyakamon, és azt sem tudom, ő merre jár. Pedig nagyon elővigyázatos szoktam lenni ilyen kérdésekben:S Mondanom sem kell, én tettem neki szívességet azzal, hogy a nevemet adtam a dologhoz, mert ő sokkal nehezebben jutott volna pénzhez. Jótett helyében..

Ezért nem kérek soha anyagiakkal járó szívességet ismerőstől, illetve ha mégis, akkor sem fogadok el ingyen semmit. Nem akarom őket olyan helyzetbe hozni, hogy "Na ő a barátom, megkért valamire, úgyhogy meg kell tennem, de hogy kérhetnék tőle pénzt érte?!"

Ezen kívül leégne a pofámról a bőr, ha anyagilag kihasználnám azt, aki szívességet tesz nekem. Szerintem ez is jellem kérdése..

Nemrég a családom egy ismerős cégével csináltatott meg valamit, mert hát hogy nézne ki, ha ilyesmire idegeneket hívnánk? Azóta nem vagyunk beszélőviszonyban sem. Az elvégzett munka silány volt és drága, az ismerősnek pedig nem tetszett, hogy kritizálva van a munkája. A pénzért persze kopogtatott..

2011. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Tudod apukám mindig azt mondja hogy nem szabad senkinek adni, főleg nem kölcsön. Régen elítéltem ezt a dumát. De egyre több minden ér és úgy érzem igaza van . Nem érdemes szinte senkinek segíteni, mert nagyon kevesen becsülik meg. Én alapból jó indulatú vagyok és ha hagynám kihasználnának. Nagyon meg kell gondolni kinek segít az ember, csak kevesen érdemlik meg. Sokan még meg sem köszönik. Saját kárán tanul az ember.
2011. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Áááááááá, nagyon szörnyű tényleg, hogy mit tesz a pénz (és hiánya) az emberekkel, bár kell egy alap beállítottság is ahhoz, hogy valaki lelkiismeret-furdalás nélkül kiszúrjon a másikkal.

Én tök kellemetlenül érzem magam, ha valaki szívességet tesz nekem vagy kedvezményes áron csinál valamit és igyekszem minél hamarabb viszonozni.

2011. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!