Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyereked lógott az iskolából...

A gyereked lógott az iskolából? Vagy testvéred? Mennyit lógtak, lett belőle bajuk?

Figyelt kérdés

A lányom 17 éves most fog érettségizni,de folyamatosan lóg a suliból,már fegyelmi tárgyalása is volt ez miatt.


Volt a te gyermekeddel vagy testvéreddel is ilyen?

Hogyan oldottátok meg a dolgot?


2011. febr. 4. 14:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem, én anno középiskolában, kb. két- három igazolatlan órán volt évente, de akkor is csak azért jöttem/jöttünk el, mert pl. 6. óra elmaradt, a 7. órát meg a tanár nem volt hajlandó előbbre hozni, vagy máskor megtartani; vagy azért mert 0. órába a hülye öszt. társaim átrakatták az utolsó órát, ahová nekem (mivel vidéki vagyok) buszom csak úgy volt, hogy már fél 7kor ott ültem (negyed8kor kezdődött a 0. ami hivatalosan nem is lehetne), szóval azt hanyagoltam. Aztán érettségi után szakmát tanultam, ott 30 óra lehetett egy évben (de rendszeresen nem írták be), ott már rendszeresen el-el lógtunk utolsó, első órákról, heti két nap volt suli, a 3 nap munka volt, onnan nem lógtam soha, normális volt a főnököm, nem csesztem ki vele, se magammal. Orvosnál egyszer tettetem, hogy beteg vagyok, gondolom tudta, de kiírt egy hétre, nem volt pofám megmondani, hogy csak úgy írjon ki.

Ennek ellenére mindegyiket elvégeztem, mindenféle fegyelmi, meg eltanácsolás, bukás nélkül, annyi eszem volt, hogy ne vigyem teljesen túlzásba, tudjam hol a határ.

2011. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

A lányom negyedikes, érettségi előtt áll. Már év elején kaptuk az értesítőt az igazolatlan hiányzásairól. Mikor ezért bementünk az iskolába tisztázni, kiderült, hogy már vitt igazolásokat a hiányzásra. Kb. két hete megint kaptunk egy értesítést, aztán pedig egy levelet az iskolától, hogy a lányom tanulói jogviszonyát megszüntették, mert nevezett tanuló tanulmányait intézményükben nem kívánja folytatni.

Ekkor derült ki, hogy a lánykám már át is iratkozott egy másik iskolába, ahol szerinte sokkal könnyebben le fog tudni érettségizni.

Hozzáteszem, hogy a lányom már 19 éves elmúlt, ezért intézkedett ilyen önállóan.

2011. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát velem sose törődtek csak sodróttam az árral

Nagyon laza volt a szakközepes életem


Mi végig lógtuk az 5 évet fontos alkalmakkor mindig készültünk. Érettségim ugyan nem volt soha, de vizsgán majdnem elhasaltunk vagy 3-an a kimaradt idők miatt

Igazából jó móka addig míg az emberre rá nem ijesztenek, utána elgondolkodik mit miért tett.


A lányod ott szúrta el hogy jön az érettségi és hidegen hagyja még a kifejezés is, én sem haragudnék az én gyerekemre mert máig tudom milyen a suli.

Ha nem veszitek olyan komolyan, majd elvégzi jövőre a sulit, úgysincs munkahely ráér még igyekezni.

27/F

2011. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14:40 Ez nagyon jó :D:D:D
2011. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Hát tesóm az sokat lógott (fiú),de azóta már felnőtt. Én nem lógtam még,de tervezem,mert unom a dolgokat,a tanár is csak engem szivat állandóan szóval az olyan órákra nem teszem a tiszteletem. De megfogadta,,hogy a többi tantárgyból kitűnő leszek,csak abból nem amit az a lökött k.va tart. :D
2011. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én rengeteget lógtam, negyedikben meguntam az iskolába járást. Mivel volt annyi eszem, hogy ezekre az ellógott napokra nyomtattam igazolást, ezért sosem volt belole bajom.

Okosan kell csinálni, igazolj neki amit tudsz, a tobbit meg rendezd le az osztályfonokkel.

2011. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én a középsuli utolsó 2 évét gyakorlatilag végiglógtam, de igazolást mindig szereztem, úgyhogy azt leszámítva, hogy érettségi előtt még pluszba vizsgáznom kellett minden tantárgyból a rengeteg hiányzás miatt, nem volt semmi gáz belőle.
2011. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

én tavaly nagyon sokat lógtam(8.os voltam) mert nagyon köcsögök voltak velem a suliban, bár ígyse én hiányoztam a legtöbbet az osztályból, kb másfél hónap egy tanévben :D

ebben az évben meg kb 15 napot hiányoztam még, ebből olyan 10 azért volt mert nem volt kedvem suliba menni, de amúgy ezzel a sulival nincs bajom sőt imádom, és a jegyeim is jók :D nekem anya tudja és nem haragszik, de szerintem ha már levelet is küldenének akkor berágna... :/

2011. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!