Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél meg a tesódért?

Mit tennél meg a tesódért?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha valaki megverné vagy valahogy bántaná
2011. febr. 4. 10:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Az nagyjából mindegy h mennyire szereted
2011. febr. 4. 10:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány éveseknek szól a kérdés? Mert ha 15 év alatti lennék, nagyjából visszaverném... De afölött már valami szellemi visszavágást kapna az illető.
2011. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp 17x-esen kapná vissza az elkövető, de hülyeségbe nem mennék bele, pl emiatt 5 év börtönbe.

Szóval megtenném, de csak titkosan.

2011. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs testvérem, de van egy unokatesóm, akivel édestestvérnek tekintjük egymást, mert annyira közel állunk egymáshoz.

Mint az előző válaszoló, börtönbe nem juttatnám magam (ezzel semmit nem oldanék meg), de mindenképp megkapná azt, amit érdemel valamilyen módon.

2011. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, sztem ilyenbe nem mennék bele, hogy bosszú. Akármennyire is szeretem. Erőszak erőszakot szül. Vannak És leszenk olyan szituk az életben amikor pofont kapunk. Akár fizikálisan, akár képletesen értve. Mindenki viseli a maga életének terheit. Nyilván ha olyan szituról lenne szó, hogy mondjuk rendszeresen veri a házastársa vagy más formában terrorizálja, akkor minden lehetséges eszközt megragadnék, hogy megvédjem őt. De ha vmi utcai gyerekes vita alkalmával lekennek neki egy-két taslit, az teljesen más szitu.
2011. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

van köztem és öcsém között 14 év...

kis bátortalan,nem egyszer volt már rá példa hogy nekem kellett megvédenem


egyébként bármit...érte tényleg bármit

N

2011. febr. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha még kiskorú a tesó, akkor persze védeném, de tanítanám is neki, hogyan álljon ki saját magáért, mert nem lehetek egész életében a sarkában, hogy ha kell, megtegyem helyette.


Ha már nagykorú, és szüksége van segítségre, majd szól. Amennyiben nem kéri a segítségemet, akkor nem avatkozok bele az életébe, mindenki maga dönti el, hogyan akarja megoldani a saját problémáját.


Persze, amikor kér, bármit kér, azt megteszem. Hiszen mindenki életében eljön az az idő, amikor a testvéreken kívül már nincs senki, akire támaszkodni lehet. Ma én segítek neki, lehet hogy holnap én szorulok őrá.

2011. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki a szemem láttára bántaná, vagy megtudnám utólag... akármit megtennék. Persze ésszerű keretek között, ha nem túl szélsőséges az eset. De ha valaki pisztolyt fogna rá, tuti elé ugranék, ellökném... Ha késsel valaki nekiesne, lehet hogy hirtelen dühömben meg is ölném az illetőt... Nem azért mert agresszív állat vagyok, hanem mert ez önvédelem. Azt se hagynám, hogy engem szúrjanak le.. és ha nekem/neki ok nélkül nekiesik valaki, az nehogy már "nyugodt szívvel" tehesse ezt...


18 éves lány vagyok, nővérem 30 éves.

2011. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igaz h felnőtt vagyok de ha valaki komolyabban bántaná főleg a szemem valamelyik tesómat (ők is felnőttek) enyhén agyonverném az illetőt. Nem hiszem h tudnék gondolkozni rajta.

Veletek történt olyan dolog ahol nektek "kellett" cselekedni?

2011. febr. 4. 14:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!