Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor hogyan tovább?

Ilyenkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, és ma derült ki, hogy ez eddig hittel ellenben nem vagyok egyke, hanem van egy féltestvérem. Eddig nem is tudtam róla, ő másik országban él, nem itt.

A testvéremmel nincs semmi baj, aranyos, és persze ő nem tehet erről az egészről, a család 2-3 évesen látta utoljára. (Ő idősebb, mint én.)


Nekem inkább a családban ingott meg bizalmam (anyukám nem hiszem, hogy tud erről, ő elmondta volna). 22 évig képesek voltak nem elmondani, hogy van egy testvérem. Ennyire nem bízhatok már a saját családomban sem? (Hozzátenném, sosem a tipikus egyke voltam, mindig áhítoztam egy testvér iránt.)


22/L


2011. febr. 3. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Mintha mi se történt volna.

Tudsz jobbat?

2011. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cory Rose ***** válasza:
Most erre mit kellene mondani? Én meglepődnék, aztán élném tovább az életem..
2011. febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

esetleg felveheted a kapcsolatod a testvéreddel.


Mit gondolj a családodról...? Hát semmit.... Én kb. 15 éves korom óta folyamatosan tudogatok meg dolgokat a szűkebb - tágabb családról. Már én szégyenlem magam szinte, hogy ilyenek a rokonaim. Mai napig okoznak meglepetést, pedig már 25 vagyok... én ha tehetném, nem biztos, hogy ezt a családot választanám...

2011. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A barátnőm járt hasonlóképpen. Anyukája már meghalt, apja a Balatonon lakik és amikor elment meglátogatni (28 éves volt a barátnőm) az apja egy 10 év körüli gyerekkel ment elé, és lazán odavágta, hogy ő a testvéred. A barátnőm köpni-nyelni nem tudott, (a faszi egyedülálló), megfordult és faképnél hagyta őket. Azóta egy szó sem esett köztük a dologról, mintha semmi sem történt volna. A gyereket azóta sem látta és nem is tud róla semmit, még a nevét sem. Nem tudom, jó megoldás-e, de ő úgy gondolja, hogy neki igen. :)
2011. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tesvéred aranyos és jófej, akkor tartsd vele a kapcsolatot, persze csak ha ő is úgy akarja. A családdal meg morogsz egy kicsit, aztán majd elmúlik a mérged. Utólag nincs ez ellen mit tenni.
2011. febr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogyan tovább? Mik a lehetőségek? Szerintem egyenesen előre. Te nem hibáztál ebben a helyzetben. A többiek meg olyanok, amilyenek. Teljesen természetes, hogy 22 évesen, felnőttként meglátsz olyanokat, amiket eddig nem. Ebbe beletartozik annak a felismerése is, hogy a szüleid nem isteni lények, emberek ők is, vannak rossz tulajdonságaik, hibáznak is. Ez a felnőttkorral járó mellékhatás. Ettől még az élet megy tovább. Nem ez lesz az utolsó csalódásod az életben.


43/F

2011. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!