Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valaki hazudik?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 23:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól írták előbbre, akinek nagy gyakorlata van a hazudozásban, azon nagyon nehéz észrevenni. Ráadásul ezek a "jelek", amikről szó volt, annyira rövidek, hogy alig észrevehető. Sajnos a való életben nem lehet visszajátszani, meg kimerevíteni a képet, mint a filmben. Azt még talán nem írták előttem, hogy keresztkérdésnél általában felháborodik az aki hazudik, vagy támad, ha úgy érzi, a másik rájött a csingára.
2011. febr. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a felháborodás és agresszió stimmel. Ilyenkor a legtöbb gyanúsító inkább visszavonul, hiszen nem biztos a saját állításaiban, és nem akarja megkockáztatni, hogy hamisan vádol valakit. Hazug ember ellen kizárólag sziklaszilárd tényekkel lehet harcolni.. vagy tökéletes blöffel. A hazugot egy másik hazug tud a legjobban lebuktatni.

Ám általános recept nincs, általános jelek sincsenek. Ha valaki ideges típus, akkor is produkálhat olyan jeleket, ami miatt hazudósnak tűnhet. Szerintem az állításokat ellenőrizni kell. Ha a férj azt mondja, egész éjjel az irodában kellett maradnia, de ez talán nem igaz, akkor fel kell hívni a főnököt, mit tud erről.

Ha az asszony azt mondja, nem vett semmi feleslegeset, csak bevásárolt, mégis hiányzik 20.000 forint, akkor el kell kérni a számlát. Ha nem adja...

Szóval érthető.

2011. febr. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Itt elég sokan emlegetik a testbeszédet - de aki komolyan foglalkozik a témával, az tudja, hogy ilyet SOHA nem szabadna monadni, hogy ez vagy az a mozdulat annyit jelent, hogy a beszélö hazudik!!!! EGY mozdulat NEM jelent önmagában semmit, illetve NEM EGY, hanem több különféle oka lehet. Pl. a "nem néz a szemedbe" lehet hazugság jele, lehet a biznytalanságé, vagy hogy az illetö nagyon koncentrál a saját gondolataira, hogy pontosan tudja kifejezni magát, és még sok másra is utalhat.

Egyebként sok megrögzött hazudozó éppen hogy egész nyugodtan belenéz a másik szemébe, mert NEKI nem konfliktushelyzet, hanem rutin.

Az meg, hogy elnéz jobbra vagy balra - ez annyira nem igaz, hogy nem is érdemes ezzel foglalkozni, mert a legtöbben arra néznek, amerre több a szabad tér, másrészt pl az is befolyásolja, hogy jobb vagy bal kezes az illetö.


Ilyen "egyértelmü jelek" alapján másokat hazugsággal gyanusitani igencsak igazságtalan, és lehet, hogy akit gyanusitasz, az eddig igazat mondott és nincs semmi gond a kapcsolatotokban, de ha meggyanusitod, akkor viszont ÉPPEN EZZEL teszed tönkre azt.

2011. febr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 BlackSword ***** válasza:
Nézd a hazudj, ha tudsz-ot a Cool-on...
2011. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én ha igazat mondok is sokszor félre nézek, ha meg hazudok akkor van h. a másik szemébe nézek,de én pl. csak füllenteni szoktam(vagyis olyan dologban hazudok amivel nem a másikat bántom meg csak magamat védem, pl. h. tanultam e elöző nap stb.)
2011. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mozog a szája.
2011. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Egész kis fórum alakult ki. Mostantól vigyázzon,aki hazudni mer!:D
2011. febr. 3. 12:57
 18/20 anonim válasza:
59%

Emberfüggő. Egyesek hazudozás közben elpirulnak, mások elsápadnak, izzadnak, remegnek, az ereik a nyakon/homlokon kidagadnak stb., általában közös azonban a hangszín finom(!) változása a stresszből fakadó izomkontrakció miatt (utóbbi meghallásához azonban meglehetős gyakorlottság szükségeltetik). Árulkodó lehet még a szapora, folyamatos szemmozgás, oldalra és felfelé tekingetés is.

Éppen ezért beszélgetés közben mindig be kell kalibrálni, hogy az illető hogyan viselkedik akkor, amikor biztosan lehet tudni, hogy igazat mond (pl. amikor semleges dolgokról beszél, időjárás, ilyesmik) -szóval beszéltetni kell, utána pedig figyelni, hogy ugyanúgy adja-e elő a "kínos témát" is.

Árulkodó lehet, ha egyből a hazugsággal kezd valaki ("Nem én törtem be az ablakot! -Akkor honnan tudtad, hogy ezt akarom kérdezni?!"), de ha blöffölsz, vagy elhiteted vele, hogy hiszel neki, később pedig váratlanul lecsapsz rá, amikor az ébersége lanyhul, akkor is leleplezheted. Mondjuk feltűnő lehet az is, ha amint elkanyarodtok a kínos témáról, láthatóan megkönnyebbül... :)

Azonban nem feltétlenül "látszik" a hazugság minden esetben, hiszen a kognitív disszonancia feloldására, illetve a jó egészre való törekvés miatt sokszor még az illető maga is elhiszi, amit mond...

Pszichón tanultuk XD

2011. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

én pl már nagyon jól megtanultam hazudni. legalábbis az, akinek hazudok, sosem veszi észre.

olvastam róla sokat, néztem róla dokumentumfilmeket.


fontos dolgokról max olyan embernek hazudok, akinek semmi köze a dolgaimhoz, viszonyt nem akarok bunkó lenni, vagy nem mondhatom neki azt, h ezt nem szeretném elmondani.

pl anyukám előtt a mai napig tagadom, h dohányzom, pedig én keresem rá a pénzt, külön élek, kínosan ügyelek rá, h jó legyen az illatom. az illúzió miatt. tudom, h nagyon rosszul érintené, és nagyot csalódna bennem, ha tudná, h dohányzom. nagyon utálja ezt a szokást.

2011. febr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sok emberben nem lehet megbízni, mert s*eggfejül visszaél azzal, amit elmondasz neki, ha éppen megsértődik valami apróságon, vagy csak úgy, szóval tényleg védekezési mechanizmus a hazugság. Azért azt lehet érezni szerintem, kiben lehet igazán megbízni, másokkal meg nem szabad közelebbi kapcsolatot építeni, sőt, lehetőleg beszélni sem.
2015. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!