Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem újra az életet?

Hogyan kezdjem újra az életet?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: 9 éves kapcsolatunk tönkrement a gyermektelenség miatt. A férjemnél van a probléma. Igen, tudom van lombikprogram meg minden. Ezeken mind túl vagyunk már, sajnos sikertelenül.

Szeretjük egymást a mai napig. De megbeszéltük a dolgokat, és szeretnénk szépen elválni (már ha lehetséges az ilyen). De akármennyire is szeretem, nem vagyok hajlandó lemondani az élet legszebb csodájáról és öröméről. És Ő is annyira szeret engem, hogy elenged (azt hiszem ez a jó szó rá). Lelkileg és idegileg is belefáradtunk a sok próbálkozásba és megrázkódtatásba.

27 éves vagyok és állástalan. Nem lustaságból nem dolgozom ezt azért hozzátenném, hanem azért mert van egy csúnya ámde nem fertőző bőrbetegségem és esélyt se kapok sehol semmire. Vagyis kapnék, csak az ízületeim annyira vacakok, hogy a fizikai munka kizárva.

Ti mit tennétek? Hogyan kezdenétek az első lépéseket?

Van még egy csomó dolog, amit szerettem volna mondani, kérdezni. Csak nem igazán tudom összeszedni a gondolataimat.


2011. febr. 2. 22:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
41%
Hát ez elég elvetélt ötlet... Inkább egy spermadonor (idegen), mint egy ismert pasi, ebből később nagy gondok lehetnének. Ez egy nagy butaság.
2011. febr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Hiába fogsz teherbe esni és gyermeket szülni másnak ha öt szereted.Nem tudod hogy fogsz -e másik férfit találni akivel boldog leszel,szegény ember nagyon sajnálom,kicsit önzö vagy mert ha neki semmiképp nem lehet gyermeke akkor miért nem jó a spermabank? ès neked megmara a csoda meg ö is apa lehet,és éljetek boldogan amig meg nem haltok,ámen....még annyit hagy füzzek hozzá hogy ha az egészséged 27 évesen ilyen tréh akkor ha kihordod a babát szerintem a szétesés határán leszel,egy terhesség nagyon megviseli a szervezetet,elöbb próbáld magad rendbehozni,mielött szülsz,vagy utána még betegebb leszel,és ki neveli fel a picit? Erre is gondolnod kell!
2011. febr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
38%

Ez a kérdés egyike azoknak a dolgoknak, amik megdönthetetlen bizonyítékai az emberi gondolkodás rendkívüli korlátoltságának.


Tegyétek fel magatoknak a következő kérdéseket: Boldogok vagytok? Ismertek boldog embereket? Ha netán igen, mekkora hányadát képezik az összlakosságnak?


Ha nem ámítjátok önmagatokat, elég lesújtó válaszokat kaptok. Ennek ellenére másról sem álmodoztak, mint gyerekekről. Mintha nem lenne borítékolható, hogy a világrahozásuk esetén ugyanolyan szánalmas életük lesz, mint nektek.


De a kérdező még ennél is továbbmegy. Nemcsak otthagyná az elmondása szerint valóban szeretett férjét egy gyerekét, de még azzal sem törődik, hogy gyerekvállalás esetén a gyerekének jó eséllyel még az általa is csúnyának titulált bőrbetegségtől is szenvednie kellene.

A pocsék ízületekről nem is beszélve...

2011. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nincs semmi kifogásolni való abban, hogy a kérdező el akarja hagyni a párját. Próbáltak lombikkal is gyereket, mint írta, nem sikerült. Ha sehogy sem lehet gyerek, de a kérdező mégis szeretne sajátot, akkor nincs más út, mint a szétválás, hiába a nagy szerelem. 10 év múlva már lehet, hogy nem is lenne együtt a férjével, viszont lenne egy gyereke cserébe másiktól, ha még el is hagyja, de a gyerek meg lesz. Az öreg koráig ott lesz neki, tudja, hogy van családja.
2011. febr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjatok örökbe, ha másképp nem megy, így attól is megkíméled a gyereked, hogy örökölhesse a betegséged.
2011. febr. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy vannak túl a lombik programon, ha a férjével van probléma?


Ha probléma van a férjjel, a lombik programig el sem jutnak, hisz a férj spermájával termékenyítik meg a feleség petesejtjét, és azt ültetik vissza az asszony méhébe...

2011. febr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Lombik... már mindenen túl vagyunk!!! Van sperma, csak nagyon kevés.. Már az összes tb-támogatott lehetőséget ellőttük. Volt 5 lombikunk, és egyik se jött össze.

Örökbefogadás?? Azonnal belemennék, csak... csakhogy sehol sem állnak szóba velünk, mert a férjem 50 éves.

2011. febr. 3. 09:58
 18/36 A kérdező kommentje:

Nem is tudom melyik "válaszolónak": igen, örökölhető a bőrbetegségem. Ha gyerekkoromban rám figyeltek volna a szüleim és vittek volna orvoshoz, akkor most nem lenne semmi bajom, nem is látszódna semmi sem és az izületeim is rendben lennének.


De az ég szerelmére! Nem ez volt a kérdésem!

2011. febr. 3. 10:02
 19/36 A kérdező kommentje:
Még az kimaradt, hogy páromnak már van 3 felnőtt gyermeke, velem majdnem egyidősek.
2011. febr. 3. 10:03
 20/36 anonim válasza:

Milyen betegséged van? Pikkelysömörre tippelek, a leírtak szerint.

A kapcsolatra nem tudok mit mondani. El lehet szépen válni, ha ezt akarjátok. Tapasztalatból mondom. Ugyanez volt nálam is a helyzet ezelőtt 12 évvel. Azóta újrakezdtem az életemet, van egy gyönyörű két éves fiam. Még annyit, hogy a volt férjemmel mai napig tartom a kapcsolatot, ismeri a mostanit is, a kisfiamat is.

A bőrbetegségedről írnál privátot?

2011. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!