Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha részlegesen selypítek azon...

Ha részlegesen selypítek azon hogy javíthatok itthon?

Figyelt kérdés
Mármint lassan nagykorú vagyok és s,zs,cs kicsit torzan ejtem magyarán selypítek ami nagyon zavar, belűlről nem is igazán hallom... csak tudom, hogy ígyvan logopédushoz nem tudok járni. Neten én semmit nem találok ami nem csak legíró szöveg lenne... mert attól h mondókákat elmondok ugyanúgy rosszul ejtem ugyanis nyitott harapásom van volt fogszabályzóm de nem tudta megszüntetni ezt. Vki tudna segíteni?
2011. febr. 1. 13:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
egyébként a logopédus válaszolótól kérdezném h nem tudna itthonra ajánlani valamit ami segítene? Valami gyakorlás mód ez ellen vagy nem is tudom szerintem nem olyan vészes csak részben. De nem értek ehhez.
2011. febr. 1. 14:33
 12/17 anonim válasza:

Azért lenne jó,hogyha megnézne egy szakember...

Ha nem kellett járnod,akkor az azért van,mert nem hangokat cserélsz,tehát nem azt mondod pl. a sapka helyett,hogy szapka,hanem "csak" torzítod a hangokat.

Jó lenne tudni,hogy hogyan torzítod...Fogközien ejted,vagy oldalrésesen?

2011. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Egyébként a Szakszolgálatnál,vagy a Nevelési Tanácsadóban nem kell fizetned!

Esetleg,ha megírod,hogy hol laksz,akkor megpróbálok utánanézni,hogy hová fordulhatnál!

2011. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
persze betűt nem cserélek csak a kérdésben említett betűket torzítom és azért mert a felső fogsorom kintebb van mint az alsó jól állnak mégse passzolnak össze tehát ha összerakom a két fogsorom nem záródik szemből nem látszik de van rés 1-2 miliméter és vszínű ez miatt van ez.
2011. febr. 1. 21:21
 15/17 anonim ***** válasza:
20 éves létemre nekem a 'c' és 'sz' betűvel van ilyen gondom... Szerintem, ha tudatosan figyelsz rá hogy ejted ki akkor nem olyan vészes! Nálam akkor brutális ez, ha nagyon fáradt vagyok és nem figyelek rá. Középsuliban a magyartanár 4. végére meg is dicsért, hogy sokkal szebben beszélek, amióta figyelek arra hogy ejtem a szavakat! :)
2011. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

A logopédus válaszoló vagyok ismét!

A leírtak alapján nem hiszem,hogy feltűnő lenne a torzításod.

A s-zs-cs hangoknál az a lényeg,hogy "kanál"-formában legyen a nyelved,tehát a nyelv pereme "felkunkorodik",mintha egy kanál lenne.Így kell felemelned a nyelved a szájpadlásodra.A fogsorod lazán zárd össze,és így próbáld meg képezni a három hangot.Próbáld meg tükör előtt,így könnyen kontrollálni tudod az képzést!

2011. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! figyelni fogok erre.

Az előzőnek nálam is előfordul h nem artikulálok megfelelően ami ront rajta sajnos erreis figyelnem kéne

2011. febr. 3. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!