Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha részlegesen selypítek azon...

Ha részlegesen selypítek azon hogy javíthatok itthon?

Figyelt kérdés
Mármint lassan nagykorú vagyok és s,zs,cs kicsit torzan ejtem magyarán selypítek ami nagyon zavar, belűlről nem is igazán hallom... csak tudom, hogy ígyvan logopédushoz nem tudok járni. Neten én semmit nem találok ami nem csak legíró szöveg lenne... mert attól h mondókákat elmondok ugyanúgy rosszul ejtem ugyanis nyitott harapásom van volt fogszabályzóm de nem tudta megszüntetni ezt. Vki tudna segíteni?
2011. febr. 1. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az pösze, nem selypítés.

Selypítésre répa, retek, mogyoró...

2011. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
bocsi kicsit fogalom zavarban vagyok akkor
2011. febr. 1. 13:59
 3/17 anonim ***** válasza:
A répa, retek, mogyoró a raccsolásra jó. A s, z, c, sz, zs, cs a selypítés, úgyhogy jól tudod. Ez a jó hír. A rossz az, hogy házilag valóban nem tudsz segíteni ezen a hibán. Pont azért van a logopédus, mert ő segít begyakorolni olyan száj- és nyelvgyakorlatokat, amikkel aztán otthon már tudsz fejlődni. Egy kis ideig sem tudnál járni? Tényleg érdemes lenne.
2011. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
hát nem tudom hol találok, meg h vállal e nem kis gyereket plusz pénzérte
2011. febr. 1. 14:13
 5/17 anonim ***** válasza:
Miért ne vállalna?
2011. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
hát általában kiskorban kezelik ezeket egyszer küldtek oviba aztán mondták h nem szükséges nekem... azóta meg csak selypítek
2011. febr. 1. 14:16
 7/17 anonim ***** válasza:
Felnőttet is vállalnak, mindig javítható. Kisgyereknél azért könnyebb, mert még nem rögződött véglegesen a rossz hangképzés. Viszont felnőtt korodban gátlásaid lesznek, ha van rá lehetőséged, próbálj eljárni. De ha már felnőtt vagy, akkor is menj el, mert problémát okoz Neked. Arról sajnos nincs infóm, hogy hány éves korig ingyenes, de van olyan is.
2011. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Én logopédus vagyok,és azt tanácsolom,hogy keress meg egy szakembert!

Van a lakóhelyeden,vagy ahová iskolába jársz Nevelési Tanácsadó, vagy Szakszolgálat? Ugyanis ott biztosan van logopédus! Egyszerűen menj el oda,vagy hívd fel őket telefonon,és mondd el a problémádat!Nem szabad szégyellni sergítséget kérni!

A nyitott harapástól általában fogközi ejtés szokott előfordulni,de pontos diagnózist csak személyes vizsgálat után lehet mondani.

Jártál valaha logopédushoz? Óvodában,iskolában?

2011. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Még valami (a logopédus válaszoló vagyok ismét):

A pöszeség ugyanaz,mint a selypítés(szinonímák).

A raccsolás is pöszeség,és a "répa,retek,mogyoró..." kezdetű mondóka már csak az automatizálás szakaszában használható,amikor már csak gyakorolni kell a helyes "r" hangot...Attól,hogy valaki mondókákat,verseket mondogat,nem fog "megjavulni" a hibásan képzett beszédhang.

2011. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
oviban egyszer elküldtek megnéztek aztmondták nem kell járnom... nem tudom van e ilyen tanácsadó elég kisváros ez... meg igazából nagyon kevés időm van pénz meg még kevésbé lenne ha pénzes a dolog. De tény h zavar
2011. febr. 1. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!