Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időt kellene a nagymamá...

Mennyi időt kellene a nagymamámra szánni?

Figyelt kérdés

Nagymamám beteg, és egy házban lakunk. Így igazából körülbelül napi 1 órát próbálok vele lenni, ilyenkor elmegyünk sétálni, vagy csinálok neki teát, segítek neki akármiben.. de még így is azt kapom vissza, hogy mennyire szívtelen vagyok, hogy ennyire leszarom.

23/l


2011. febr. 1. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egy házban laknék a naymamámmal, én is napi 1-2 órát lennék vele. Nyilván van más dolgod is. Dolgozol/tanulsz, ha van állatod vagy kisebb testvéred, vele is foglalkozni kell, meg a házimunkát se lehet mindig másra bízni.


Ha ennyi időd van rá, akkor ennyit legyél vele.

Én havonta 1-2 alkalommal látom a nagyszüleimet, 2-3 órára.

2011. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha otthon vagy,nem dolgozol,nem tanulsz,akkor többet,ha dolgozol/tanulsz,akkor az az 1 óra ha ényleg csak rá szánod,akkor jónak mondható


én nagyszüleim és páromé is messzebb élnek,2-3 hetente hétvégén megyünk,3-4 órát ottvagyunk,sajnos több lehetőség nincs,de ennek is örülnek nagyon


esetleg kérdezd meg hogy mivel foglalná le magát,ha varrogatna akkor netről nyomtathatsz neki mintákat pl

2011. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jó ez így, csak mivel beteg, azért mondja ezt. De közben ő is tudja, hogy foglalkozol vele :)

Ha többen is vagytok a házban, próbáljátok meg beosztani a nagymamát. Tehát ha te hazaérsz kettőre, legyél vele egy órát, aztán amikor hazajön más három körül, akkor menjen le, és te csak akkor köszönj el, ha ő már odaért. Így sokkal jobban éli meg a nagymamád ezt a dolgot.

Ha nincs ilyen, akkor azt is lehet, hogy mondjuk tanulj nála. Már ha hagy tanulni. És amikor szünetet tartasz, tudtok beszélgetni pár szót :)

2011. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tetris ***** válasza:

A nagymama legszivesebben a nap 24 órájában veled lenne. Vszeg nagyon szeret téged, és talán unatkozik is egyedül.

Szerintem se kell több időt töltened vele, mint amennyit megengedhetsz magadnak, hiszen megvan a saját életed. De az jó ötletnek tűnik, hogy a család többi tagja is legyen a mamával. Ki tudja, mennyi ideig lehettek még együtt.

2011. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Probald viszonozni azt amit O adott Neked mikor kicsi voltal. Gondolom, vigyazott rad, edelgetett, kenyztetett. Szuleid nyugotan mehettek dolgozni.

Ne idobe merd szereteted a nagyi irant. Tolts vele annyi idot amennyit tudsz. Mikor mar nem lesz itt, keso lesz a banat.

2011. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!