Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek rossz a kapcsolata az...

Kinek rossz a kapcsolata az anyukájával? Miért? Próbáltatok valamit tenni ellene? Esetleg tanács?

Figyelt kérdés
Rosszulesik neked,hogy rosszban vagytok?
2009. febr. 7. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem apámmal, és nem tudok ellene tenni, mert lánynak születtem, és öcsém a kedvence. Zavar, de ez van.
2009. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz a kapcsolatunk, inkább csak nem tudunk megbeszélni dolgokat. ettől függetlenül szeretem, s elfogadom...
2009. febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem felhőtlen a kapcsolatom anyukámmal. Középső gyerek vagyok, és anyu mindig érezteti velem, hogy a többieket jobban szereti.

Próbáltam ezt megbeszélni vele, de azt mondta, hogy csak beképzelem. Nos lehet, hogy ez így van. Másnak biztosan tök természetes, hogy míg a nővére és huga továbbtanulását finanszírozza a család, addig neki ez a lehetőség nem adatik meg.

7éve férjnél vagyok, 5 éves a lányunk, de anyu még mindig nem barátkozott meg a döntésemmel. Szerinte elszúrtam az életemet, amiért nem a karriert választottam (mint a nővérem). Jelenleg 23 hetes terhes vagyok, de amikor közöltem anyuval, hogy lesz még egy unokája, akkor a gratuláció helyett azzal fogadott, hogy most aztán tényleg végérvényesen tönkretettem az életemet, hiszen 2 gyerekkel esélyem sincs egy tuti állásra.

Le tudnék írni még millió történetet, de attól a helyzet sajnos nem lesz jobb. Régen zavart, hogy ilyen a kapcsolatunk, de ma már túltettem magam ezeken a dolgokon és csak sajnálni tudom amiért ilyen. Én már megtaláltam a magam boldogságát.

2009. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

mivel egesz kiskoromban vert, okkal, ok nelkul.. az első adandó alkalommal elmentem otthonról.. most oreg, egyedul van, probalkozik, de nem nagyon tudok vele mit kezdeni, az zavar, hogy most en bantom ot azzal, hogy eltaszitom.

de ha husz evig vert, kegyetlenkedett, es zsarolt erzelmileg, ne akkor jojjon mar ra, hogy szereto anya, amikor majdnem 30 eves vagyok..

az zavar, hogy nagyon ijesztoen viselkedek vele, nagyon beindulnak rá az onvédelmi reflexeim (kerülöm, rászólok, stb, o meg nyeli).. meg kéne varnia, mig tulteszem rajta, es en kezdek el kozeledni, nem "nyomulnia"


kvazi persze hogy rosszul esik, kinek jo ez, senkinek..

de ez van

2009. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem se jó a viszonyom,de azért,mert nem beszélünk meg semmit,és lappangnak a dolgok,de esély sincs a megoldásra...az vigasztal,hogy októbertől másik városban lakok majd,mert egyetemre megyek.

Én csak attól félek,hogy tudat alatt főleg,nagy sebeket okozott ez a pár év...

2009. febr. 7. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha eredendően rossz vele a kapcsolatod, nem nagyon tudsz mit tenni, mert még az elején elromlott vagy létre se jött az a belső "feltétel nélkül megbízok benned" szféra, amit egy anya a gyermekével ki kell, hogy alakítson már a kezdetektől.

Ez az elrontott vagy létre se jött kapcsolat csak úgy javítható, ha keres a két ember először is egy közös nevezőt. Nem kell, hogy az a számára a legfontosabb dolog legyen, viszont lényeges, hogy mind a kettőnek az az ügy, dolog vagy téma az érdeke legyen.

Ha ez az első lépés sikerült, csak akkor jöhet a többi.

2009. febr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Apámat soha nem láttam.Kíváncsi lennék hogy nézhet ki de nem venném föl vele a kapcsolatot.Mivel szerintem nem nekem kne kezdeményezni.Anyám meg az anyukájánál hagyott 17hónapos koromban.Mamámék neveltek.Egy faluval arrébb lakik de sosem keresett.A családit gyerektartást is elintézte hogy ne a nevelőim kapják.Sosem támogatott.Még képeslpot sem kaptam egy születésnapomra sem.Ha találkozunk sokszor elmegyünk egymás mellett mint két idegen.Csak akkor ismer meg ha valamire kíváncsi.3 hónapos a fiam és eszébe sem jut megnézni.Én a fiamat úgy fogom nevelni hogy sose mondja anyámnak hogy mama.Neki a nagyim lesz a nagymama és dédnagymama egyben.Akinek van szülei az becsülje meg őket mert nagyon rossz szülők nélkül felnőni!Én ha a barátőmékhez mentem sírva jöttem ki"hogy nekik mért van nekem mért nincs?"Jobb jóba lenni és megbecsülni a szülőket!
2009. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!