Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mirtill vagy Dorka a szebb név?

Mirtill vagy Dorka a szebb név?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 09:41
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
0%
*emberek!
2011. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!


Huu, nem tudom.

Nekem tetszik a Mirtill, mert különleges, de sokakat ráz a hidek ettől..Dorka is nagyon tetszik, mert aranyos,bájos.

Régen a Blankán gondolkodtunk, de már nem tetszik,nem tudom miért..

De nagyon nagyon fontos nekem a név, szeretnék olyat amit majd szeretni fog, és nekem/másoknak is tetszik.

Tudom milyen egy rossz névvel élni :/

Amugy a vezetéknév Nagy.

2011. jan. 31. 10:07
 13/35 anonim ***** válasza:
29%
Nekem mindkét név tetszik, bár a Nagy vezetéknévhez szerintem jobban illik a Mirtill.
2011. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

16 éves korom óta tervezem, hogy ha kislányom lesz, Dorkának fogják hívni. Most 33 vagyok és két fiam van.

Úgyhogy Dorka :D

2011. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Legyen Tímea :) Visszatérve,inkább akkor Dorka.

Gratulálok a babához.

2011. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Úgyis amellett a név mellett döntesz majd amelyiket a baba válassza magának!! Ő dönti el .. (Ezt hallottam!!!) :DDD
2011. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Dorka!
2011. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint a Dorka tetszik jobban.

Egyébként mindkét névről lehet meseszereplőre asszociálni, ugyebár Hisztis Mirtill (HP) és volt régen egy mese, amiben Dorkának hívták a kutyát:)

De mire ez aktuális lesz, valószínűleg senki sem emlékszik már ezekre..

Én sok éven keresztül úgy terveztem, Dorka lesz a lányom neve, mert tényleg egy cserfes, szeplős kislány jut róla az eszembe. (Ma már inkább a Lillára hajlok)

A Mirtill nem igazán tetszik.. egyrészt becézni sem lehet jól (Mirti? Mirtike?) másrészt csúfnevek céltáblájává válhat ez a név..

2011. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Régen az osztálytársamat hívták Mirtillnek, és Miminek becéztük azthiszem.


De 90% hogy Dorka lesz.

ha megszületett, megírom végülis mi lett.

[hetek kérdése :) ]

azért írjatok még.

köszi

2011. jan. 31. 13:00
 20/35 anonim válasza:
Jaj, ne is mondd a becézést... Ismerek egy Mirtill nevű kislányt, és Micónak meg Mircikének becézik. Mint egy macskát...
2011. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!