Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi miatt szokott apróbb...

Mi miatt szokott apróbb családi vitátok lenni?

Figyelt kérdés
Pl. legutoljára mi miatt volt?
2011. jan. 29. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Legutóbb azon vitatkoztunk [pontosabban mondtam a magamét, ő meg szórakozott rajtam :D], hogy a teniszcipőjével -salakos...- végigbattyogott a házon, én pedig nem húztam fel papucsot, és kicsit megszúrta a talpam, amikor a salakra ráléptem.

Mindketten hibásak voltunk, de egyikünk sem ismerte be. Ilyenkor jön a kislányunk, és "kibékít" minket :D

2011. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert a férjem nehezen tűri, ha beteg. Szimplán meg van fázva, és úgy éli meg, minimum, mintha ákos lenne. Kidörzsölte a papírzsepi az orrát. Több napja ez megy, kissé leteremtettem, hogy legyen e téren férfiasabb.
2011. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A dolgozószobánkban van egy komód, kizárólag hivatalos dolgok, iratok vannak benne és totális kupi. A párom szerint iratszekrény kellene, kartotékrendszerrel, szerintem meg abban is ilyen hanyag rendet tartanánk. Ha annyira fontos lenne a szekrénybéli rend, ebben is simán elférnénk és kiigazodnánk a dolgokon.

Megegyeztünk a végére, majd valamikor összerámolunk benne. :)

2011. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyereknevelésen szoktunk összezördülni, más kultúrából jövünk, más a felfogásunk pár dologban ezen a téren. De mindig mindent meg tudunk beszélni a végén.
2011. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elutazott lanpartira, kikísértem a vonathoz, én vittem a monitort, dobozban. Azon vitatkoztunk végig, hogy szerinte a dobozon kivágott lyukakon kéne fognom, szerintem meg jobb ha átölelem a dobozt. Végül az egyik kezemmel a lyuknál fogtam, a másikkal átöleltem.

Megjegyzem, a lyuk továbbszakadt, mire kiértünk a keletibe..

2011. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindig minden papírt, dokumentumot, prospektust, térképet, újságot, hvg-t, katalógust, ilyeneket hazahozok, s elteszem.

Egyre nagyobb papírkupacaim vannak, és anyám ezt utálja és szóvá teszi. :-)

Nem engedi, hogy bepakoljam a polcokra, mert ott a hülye dísztárgyai vannak. :-)

Ezért egyik helyről a másikra rakom időnként a kupacokat. Néha nekiállok selejtezni, olyankor végigolvasok mindent, nehogy valami fontosat kidobjak. És anyámnak ebből az jön, le, hogy folyton a kupacaimat rendezgetem. Közbe nem is, mert selejtezem és ennek igazán örülhetne, de nem. :-)


Na befejezem, mert most is egy selejtezés kellős közepén tartok. 2 kupacot már kukára ítéltem, ez nagy eredmény! :-))

2011. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi miatt nem? De itt vannak a szokásos dolgok :) :

-Piroska szörpöket iszunk, és azon szokott vita lenni, hogy ki nem törli le utána az üveget (mert folyik, és ragad...) :D

-ki milyen rendet tart a szobájában, illetve milyet nem

-anya bejön "rendet rakni" a szobába, és így kidobál fontos dolgokat, "mert csak egy gyűrött cetli volt", és olyan helyekre rak el dolgokat, ahova én magamtól nem tenném

-mások cuccának engedély nélkül való elvétele (pl. a laptopomnak legalább 2naponta lába kél...)

-ki mit evett ki a hűtőből, és miért nem kellett volna

-anyukám meg apukám a nevelésünk miatt (hogy beszéljünk stb... ha apán múlna, magázódnunk kellene kb., kicsit túl szigorú és begyöpösödött sztem is... nem érti a poént, még ha nekünk van igazunk, akkor is basáskodik néha)

-milyen hangerővel hallgatok zenét/nézek tv-t... meg hogy miért maradok fenn sokáig (tudom, hogy csak aggódnak, de van, amikor tanulás miatt muszáj, meg olyan is van, hogy nem tudok aludni, és olvasok helyette)

-tanuláshoz való hozzállás (szüleim eléggé teljesítményorientáltak)

-miről beszéljünk baráti társaságban (szüleim simán kibeszélik a dolgainkat baráti társaságban, de ha egyszer a fülükbe jut, hogy én panaszkodom róluk, hogy vmi ciki sztoritz elmesélek róluk, akkor ki vannak akadva...)

-nyelvhasználat (itt én vagyok a ludas, folyton kijavítom, ha nem beszélik rendesen a magyart :D)

-szagok a lakásban (vannak szagok, amiktől rosszul vagyok, és ezt nem képesek felfogni... pl. kávéval, cigivel ne jöjjenek be a szobámba)

-mobilszámla (mire költünk, kivel beszélünk stb.)

-házimunka felosztása (igaz, hogy én sem vagyok egy házitündér, és nekem is többet kellene, de öcsém még ennyit sem tesz, aztán mindig engem találnak meg vele :D)

-milyen zenét hallgassunk milyen hangerővel (ez öcsém meg én)-ja meg ha öcsém tanulni akar, akkor kb. semmit nem szabad csinálni, mert mindne hanghatás irritálja... de ezt úgy, hogy elkezd ordbálni, ha köhögök vagy elejtek vmit :D

-hogy vannak a cipők rendezve az előszobában, illetve hogy vannak berakva a cipők a cipősszekrénybe (illetve hol van az egyéb cuccok-pl. újságok-helye)


Asszem a legutóbb is a szörp miatt volt... :D.

2011. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ma: leégett a pörkölt szenesre s anyu szerint az én hibám mert én mosogattam(2opharat) majd elmentem, szerintem ő mert fogta, lelépett s annyit se mondott róla fapapucs, vagy mikor kell elzárni, megkeverni, egyáltalán figyelni kell mert 2percre vagy egy órára lép-e le.


párom a fésüjét a friss ragacsor üvegfestékembe rakta

2011. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

21:32-es! :-)) "-Piroska szörpöket iszunk, és azon szokott vita lenni, hogy ki nem törli le utána az üveget (mert folyik, és ragad...) :D "


Mi is Piroskát iszunk, és azon szoktam kiborulni, ha meglátom, hogy valamely családtag LENYALJA a kifele lefolyni készülő cseppet... :-))

2011. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!