Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérek között 20 év korkülö...

Testvérek között 20 év korkülönbség?

Figyelt kérdés
Egész pontosan féltestvérek. Férjemnek van egy 18 éves lánya, gyerek nálunk talán 2-3 év múlva várható. Ekkora korkülönbséggel kialakulhat valamilyen testvéri viszony vagy inkább "pótanyuka" lehet az idősebb testvér?
2011. jan. 28. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Csóri lány, ilyenkor lesz tesója..

Tuti nem lesz már meg köztük az a kötődés, mint a testvérek között, inkább csak a pótanyja lesz szegény.

2011. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Férjem előző házasságából született lánya 20 éves a mi kisfiúnk pedig nemrég született,és nagyon szereti a lány a kis féltestvérét:-)

Testvérnek tekinti és úgy is viselkedik,nem pótanyaként!

2011. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Köztem és nővérem között, több mint 20 év van, én mégis imádom és imádtam mindig is.

Persze, mint nővért. Nem funkcionált anyukaként sosem.

2011. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát, az előző házasság nem igazán sikerült, szerencsére nem második gyerekkel próbálták meg összetákolni. Én meg csak a lány miatt nem akarom elkapkodni :)
2011. jan. 28. 18:18
 5/18 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm és a tesója között 27 év van. Hát szinte semmilyen a viszonyuk. Mikor Szandi megszületett a bátyjának már családja és gyerekei voltak. Sajnos olyanok mint valami távolabbi unokatesók. Vagy még az sem. Kicsit gáz hogy a bátyjának idősebb gyereke van mint ő...
2011. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
18:17 - gondolom te belenőttél ebbe a helyzetbe. Nővéred nem mondta soha, hogy ő hogy élte meg a születésed, illetve amikor még pici voltál?
2011. jan. 28. 18:19
 7/18 anonim ***** válasza:
A legjobb barátnőm is húsz volt, mikor megszületett a kishúga. Nagyon szereti, és ugyanolyan húgként bánik vele, mint a 6 évvel fiatalabb húgával.
2011. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Van egy nővérem,és egy bátyám is. 20 és 22 év korkülönbség... Hidd el,hogy ez nem sokat számít... Sokkal jobban szeretem őket,mint a kisebb tesóimat,akikkel közelebb vagyok korban... És igen, kialakul egy "pótanyuka" "pótapuka" kapcsolat is, mert rájuk mindig mindenben tudok számítani,és vigyáznak is rám... Annyi a különbség,hogy ők több szerepet is betöltenek az életemben: tesók,szülők és barátok is egyben. Bármit megtennék értük :)

Ne aggódj e miatt, minden rendben lesz :)

2011. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A kérdést azért is tettem fel, mert a férjemnek bár van nővére, nem igazán jönnek ki egymással (nincs ellentét, csak homlokegyenest más személyiségűek és nem tudnak mit kezdeni egymással, pedig ott csak 4 év van), nekem pedig egyáltalán nincs testvérem, így a testvéri érzéseket csak elmesélésből sejtem.
2011. jan. 28. 18:21
 10/18 A kérdező kommentje:
Naaa, csendet, leülni, ne veszekedjetek :) Megférnek itt az ellentétes vélemények is, elég nagy a hely...
2011. jan. 28. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!