Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tehetnék?

Ilyenkor mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A párom most fog végezni OKJ tanfolyamán, nekem még van hátra egy évem.

Egyelőre anyósoméknál lakunk, borzasztóan rossz körülmények között, és persze az idegeim sem a régiek már ebből adódóan.

Az én 30000 forint árvajáradékom az egyetlen bevételünk, mert én egyelőre fizetés nélküli gyakorlatra járok suli mellett (és még nem biztos hogy állás is lesz belőle), neki pedig sem az órarendje, sem a busz menetrendje nem engedi meg, hogy iskola mellett még dolgozhasson..

Ennyi pénzből még arra sem telik, hogy bérletet vegyek magamnak, így bliccelhetek a fél városon át állandóan - amit persze eléggé utálok.

Na a lényeg hogy eddig úgy beszéltük meg, hogy levizsgázik, majd megy dolgozni, és gyűjtögetni kezdünk hogy minél előbb elszabadulhassunk innen.

Pár hónapja kitalálta, hogy ő mégis inkább le akarna tenni egy másik képzést is. Ebbe még beletörődtem (Majdnem 100k egy újabb képzés).

Aztán elment egyik hülye haverjához, aki folyton teletömi a fejét mindennel, és most azzal jött haza, hogy ő az ELTÉre fog menni estin és dolgozik mellette...

Persze térítéses részére, mert nincs annyi pontszáma, hogy a támogatottba bekerülhessen.

Ez borzasztóan sok pénz... és nem hiszem, hogy ki tudná fizetni, ha meg igen, semmi nem maradna a fizetéséből, plusz egész nap nem láthatnám.

Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy nem bukna ki egy idő után :(


2011. jan. 28. 11:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A kaja és a számlák fizetését úgy értettem,hogy beleadjátok a ti részeteket,ők az övékét és te viszed el a postára és te mész bevásárolni.
2011. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sajnos a szülők nem engedik, hogy bármibe beleszóljunk. Itt ők intézik a pénzügyeket (látszik is :/), engem úgy költöztettek ide (anyósom ötlete volt), hogy havi 3000et kérnek csak (mikor ideköltöztem, segítettem elég sokat lefaragni a számlákból). Aztán ahogy kiderült hogy jár nekem az árvajáradék, akkor is azt mondták, csak ennyit kérnek, aztán valahogy a nyakamra kezdtek járni.

Egyébként eleinte tényleg azt beszéltük meg a párommal, hogy majd mi vesszük az ennivalót, dehát így képtelenség :) Havonta egyszer mikor nagy gáz van, akkor megyek a maradék pénzzel, és bevásárolok, többet nem tudok tenni.

A számítógépet szeretném megvenni neki, ő is ugyanilyen helyzetben él, mint én (csak kb 10 évvel több ideje).

Egyszer már összekalapolt neki a távoli rokonság jogosítványra, de a szülei lenyúlták. Ugyanígy kapott pénzt jó számítógépre, amit hasonlóképpen elvettek tőle.

Így nekem is jól esne, hogy egy kis örömet okozok neki :)


Sajnos az egyetemes részbe nem tudok érdemben beleszólni, mert ő biztos benne, hogy ő a mindenható, és minden menni fog neki egyszerre. Remélem azért még időben észhez tér :/

2011. jan. 28. 12:27
 13/17 A kérdező kommentje:
Bár mondjuk ha lekapcsolják a villanyt, akkor maximum nézheti a szép új számítógépet a sarokban :)
2011. jan. 28. 12:28
 14/17 anonim ***** válasza:
Tényleg jó nagy a káosz nálatok és valahogy senki nem csap az asztalra,hogy elég,pedig ez így sokáig nem lehet. Te tedd le a részedet a rezsiből és a kajából és utána mondd,hogy nincs több pénz.Tanulj meg nemet mondani.A párodat pedig vedd rá,hogy ő is osztozzon a költségekben,mindenben.Előbb szerezzen munkát,aztán iratkozzon be az egyetemre,miután látjátok,hogy hogy tudtok havonta gazdálkodni,hogy lesz-e pénz rá.Nem gyerek,ő is látni fogja,hogy a nincsből nem lehet tandíjat fizetni.Ha pedig tényleg lesz rendes állása,akkor pedig menni fog.Neked úgyszintén.Munka minél előbb.Ez a számítógép jó nagy baromság volt.A hitelt az ember 100-szor meggondolja,mert azt akkor is kell fizetni,ha nincs miből.Azt írtad néha kajára se futja a havi 30-adból,akkor mi lesz a havi hitel törlesztőrészlettel? Ésszel kell élni,mert hamar megjárhatja az ember,ha nem gondolkodik.Szép dolog a szerelem,de butaságot nem szabad csinálni senki kedvéért,csak hogy örüljön.Nem 5 éves,aki végre villanyvasutat kapott karácsonyra.Felnőtt ember,akivel meg lehet beszélni,hogy hogy és mikorra tudjátok kigazdálkodni EGYÜTT ezt a gépet.
2011. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, pontosan ezt próbálom mostanában megvalósítani. A számítógép törlesztője fix 10000, amit azzal szeretnék kompenzálni, hogy nem adok max 5000ret a szülőknek. Tekintve hogy ahogy elnézem, az a pénz amit adok mindenhova megy, csak oda nem ahová kéne...

Nekik nem lehet segíteni, az egyik családos gyerekük adott nekik 100000ft-ot, hogy fizessék be a villanyra, de a tartozás még mindig ugyanakkora, a 100k már nincsen meg.


Még nem vettük meg a gépet, pontosan ezért, hogy előbb meglegyen hozzá a pénz is.

Reménykedem, hogy megkapom a családi pótlékot saját jogon, abból már jobban lehetne élni, még ha megvesszük mellette a gépet is.


A párommal az a baj, hogy örökölte azt a pénzügyi hozzáállást, ami a szüleinek van. Nem addig nyújtózkodik ameddig a takarója ér, hanem várja hogy hozzá nőjön a takaró :D

Ha én nem csapok a kezére, képes az összes pénzt fél nap alatt elkölteni, és tényleg olyan, mint egy nagyranőtt gyerek.

Sokszor úgy kell visszafognom magam, hogy ne vegyek meg mindent a boltban amire rámutat :)

2011. jan. 28. 12:48
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek :(
2011. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát, ha nem rólam lenne szó, biztos nagyon sajnálnám az illetőt, de már megszoktam, köszi :)
2011. jan. 28. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!