Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyapámnál nagyobb gyökér...

A nagyapámnál nagyobb gyökér létezhet vajon?

Figyelt kérdés

5 éve találkoztam vele utoljára, azóta nem is volt kíváncsi rám, pedig itt lakik 2km-re. A húgom most 5 éves, életében 1-szer látta, amikor megszületett, nem is érdekli. Az unokatesóimnak most vett 1 házat, de én egész életemben semmit nem kaptam tőle... Mégcsak fel se hív soha a szülinapomon, névnapomon, soha, szerintem aztse tudja mikor van. Az élettársa nevére iratta az egész vagyonát, tehát mi, a rokonai semmit nem fogunk belőle kapni. Az élettársa 30 éves fia is ott lakik nála, nem dolgozik, nem csinál semmit csak fekszik egész nap, ráadásul drogos, börtönben is volt, priuszos, de ő a nagyapámnak az etalon, a szent ember... Aztán az élettársa unokáját is ő istápolja egész nap, laptopot, meg mindenféle drága dolgot vesz neki, ő megy érte a suliba mindennap, meg a háza televan az ő képeivel... Most 70 éves, lehet h nemsokára meghal aztán nem érdekli, hogy nem látja az unokáit soha. Én a temetésére se mennék el ha meghalna szerintem, mert már nem tekintem rokonomnak...



20/F


2011. jan. 27. 18:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalán nem szeretnék okvetetlennek sem tűnni, oltogatni meg végképp nem, de megkérdezném, hogy Te, mint unoka mikor kerested őt utoljára? Csak mert a mi rokonságunkban is volt olyan, hogy hosszú ideig nem kerestük egymást, mindegyik fél azt hitte, hogy a "másik haragszik", aztán tökre hálás volt a hallgatagabbik fél azért, mert a másik megtörte a csendet és felvette a kapcsolatot. Sajnos nem derül ki, hogy esetleg milyen előzmények voltak a családotokban, aminek ez lett az eredménye. De (megint csak nem oltogatásból mondom) egy 20 éves srác nyugodtan meglátogathatja a nagypapáját és nem elvárni kellene egy 70 éves öregembertől a keresést. Még az is lehet, hogy jól esne neki és örülne Neked. De ezt a tiszta nagyapa-unoka jóviszony miatt tedd meg, ne holmi anyagi spekulációból indíttatva. Nem szép dolog elvárni az anyagi dolgokat, ha önként adják, meg kell köszönni, de követelni és elvárni nem kellene.

Menj át hozzá és beszélgess vele, de na megsértődötten. Próbáld meg kideríteni, hogy mire ez a nagy hallagtás. Lehet, hogy egy kis banális dolog az egész és minden hepi lesz utána.

2011. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
42%
Másnak is van hasonló öregapja. Hát én nem is fogok járni hozzá.
2011. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Jó és ha a szüleimmel rosszba lenne (ami nem igaz), akkor is szarnia kell az unokáira, főleg az 5 évesre, akit életében 1-szer látott? Na az hogy keresse meg? Ha nekem lenne unokám hetente látogatnám függetlenül attól hogy miylen viszonyban vagyok a szüleivel, és hányszor keres engem... Ő inkább más idegen gyerekét, meg unokáját pénzeli, meg istápolja, akikről tudnék mesélni, hogy milyen emberek, kihasználják, kiforgatják a vagyonából, szerintem alig várják, hogy meghaljon, hogy minden az övék lehessen... Sose szerették, és ezt még a hülye is látja, szerintem ő is csak nem vallja be magának. Ti nem láthatjátok át ezt a helyzetet, ha áltlátnátok nem ilyeneket írnátok... Már bánom, hogy kiírtam a kérdést.
2011. jan. 27. 18:42
 14/30 anonim ***** válasza:
44%

Az én nagyapám meg egy zsidó... csak kicsi különbség van egymás nagyapja között...

Például, mielőtt valaki rám is azt mondaná, hogy nekem is keresnem kéne, a nagy frászt! Hogy miért? Egyszerű: amikor anyám testvére meg a fia jöttek hozzánk, vagy nem tudom még rajta kívül ki jött, jött az öreg is. És nem ám bejött volna, NEM MERT Ő INKÁBB kint maradt a kocsiban és gombát zabált...

Még anyám is mondta, hogy miért nem jött be...

Szívem szerint már a nyitott koporsója felett állnék, de rosszat meg nem akarok senkinek kívánni, mert az átok vissza száll, mindegy.

Szóval, van valami az előző válaszokban... talán a szüleidhez nem volt olyan közél és ezért nem keres téged sem, ami azért kicsit szemét dolog. Ismerem a helyzeted, mert velem is ez a helyzet dettó, azzal a különbséggel még, hogy az unokatestvéreimnek nem vesz össze mindenfélét, épp ezért írtam, hogy zsidó...

Szerintem ne törődj vele, nem érdemli meg. Az ilyen nem nagyapa...

2011. jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
100%
az enyém tudom, h szeret, habár mindig bánt a szavaival és sosem becsül meg. Túl maximalista vagy mi. De én szeretem, mert megbocsájtom neki h hülyén viselkedik velem, mégiscsak a nagypapám. :)
2011. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
71%

Te itt nem a nagypapádról írsz , hanem a papád pénzéről!

Örökség,lap-top. ház,pénz stb...

neked nem a nagyapai szeretet hiánzik, hanem a pénze!

Én bezzeg örülnék ha élhetne még mindekettő!

Szánalmas vagy!

2011. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
62%

Neked most pontosan a szeretete hiányzik, vagy a drága ajándékai?

Mert például ha most venne neked 500 ezerért egy tévét, és utána már soha nem foglalkozna veled, akkor jobban szeretnéd?

2011. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hiányzik tőle semmi, főleg nem a pénze, meg ajándékok, amúgy sem kaptam tőle soha semmit, ha akarna is adni valamit, nem fogadnám el az biztos. Szeretete soha nem volt, ő csak az idegeneket szereti, akik kihasználják. Amúgy az utcán se ismert fel, mikor el ment mellettem, persze akkor az élettársa unokáját szállította, az unokatesóimat se ismerte meg, azthitte hogy valami idegen gyerekek, úgy kellet bemutatkozniuk neki, hogy ők azok, csak leírtam mekkora alja ember, ennyi, ismétlem semmi nem hiányzik és nem is kell tőle.
2011. jan. 27. 19:21
 19/30 anonim ***** válasza:
Mennyi idős egyébként?
2011. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
29%

Azért hogy csak ócsárold, ne irj ki kérdést!

Ö se hiányzik neked, meg Te se neki!

Ennyi!

Mit kell ezen görcsölni!

Mindenki élje a maga életét, ugy ahogy szeretné,Ö nem szól bele a Te dolgodba , akkor Te se tedd!

Annak adja a pénzét akinek akarja, ha neki igy jó akkor hagyd!

2011. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!