Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én reagálom túl a szitut?

Csak én reagálom túl a szitut?

Figyelt kérdés

A legelején azzal kezdeném, hogy anyósommal az elején amolyan egyszer fent - egyszer lent típusú volt a kapcsolatunk, ő többször kifejezésre juttatta, hogy szerinte "rossz háziasszony" vagyok - képes volt egyszer a fejemhez vágni, hogy még főzni se tudok, holott úgy jöttem a fiával való kapcsolatba, hogy már tudtam, persze nem mesterfokon, dehát senki nem tökéletes...

A minap felhívta a fiát telefonon és beszélgettek, kérdezte, mi lesz a vacsora, párom mondta, hogy most csinálja a malacpörköltet.Erre ő:"Igen?Hát hogyhogy nem az asszonykád csinálja?"Párom persze mellémállt, hogy egy órával ezelőtt azt se tudtuk még - és tényleg ez a való igazság - hogy egyáltalán mit fogunk enni.

Hiába "védett meg" szavakkal, akkor is baromi rosszul esett az anyósom ízetlen megjegyzése, ami arra utalt vhol, hogy "Én a lusta dög."

Azt hozzátenném a történethez, hogy kilenc hónapos terhes vagyok, 2 hét múlva szülök, és hát mit ne mondjak, mostanában már elég nehezen megy minden, de mindig megfőzök, mire a párom hazajön, pont tegnap nem került semmi előzőleg az asztalra, arról nem is beszélve, hogy az egész délelőttömet orvosnál töltöttem és délutánra elfáradtam.

Volt már jópár ehhez hasonló benyögése, amit utólag sikerült magamban átkonvertálni pozitív megjegyzéssé, de ezt vhogy nem sikerül, mert totális rosszindulatúságot vélek benne felfedezni.

Ti hogy látjátok?

Köszi, hogy elolvastatok, bocs, ha hosszúra sikeredett.


2011. jan. 27. 06:31
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Már az asszonykád is gúnyos hangnemre utal. Én az ilyen emberrel nem lennék beszélőviszonyban, nem is mennék látogatni. Aki ellenséges, bunkó, azt magára kell hagyni. Remélem a párod mindig kiáll érted, mert akkor megérti majd, hogy te miért nem szeretnél menni anyósékhoz. Csak feleslegesen idegeskedsz miatta.

Mivel nem éltek együtt, nem lesz nehéz figyelmen kívül hagyni.

2011. jan. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az "Asszonykád" becenévvel nincs bajom, nálunk ez így szokás, illetőleg poénosan a párom meg az uracskám, de ebbe nem szeretnék belemenni.

Nem utálom az anyósomat, mert ami azt illeti, sokat köszönhetünk neki, ellenben a saját anyámra még annyira se számíthatok, mint rá.És ez már több alkalommal is megmutatkozott.Engem valahol az irritál az egészben, hogy neki annyira van egy ilyen elve, hogy ez meg az a "feleség dolga", hogy aki nem eképpen cselekszik, az elmehet...pont ennek az elvének köszönheti, hogy a kedves férje mellett ő egy robot ( mondjuk, amilyen örökmozgó, valahol örül is neki ), az ő párja bezzeg semmiből nem veszi ki a részét, ami "női munka", s valahol ezt akarja a fia fejében is elültetni, több-kevesebb sikerrel.De inkább kevesebbel, mert azért én időről-időre megregulázom a páromat és olyankor olyan, mint a kisangyal..Mert nem akarok az anyja sorsára jutni, aki csak néhanapján látja be, hogy vmit nagyon, de nagyon elcseszett a házasságában, nem véletlenül dolgozik a végkimerülésig, míg a kedves "ura" csak a kényelmessebb melókból veszi ki a részét...

2011. jan. 27. 07:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

neked van igazad nyugi...

Párod egy normális ember módjára kedvére tesz a feleségének,mindennaposan csak pihenj,ne erőltesd magad,és lépj túl a hülyeségen,nem ér annyit

2011. jan. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ilyen megjegyzésekre közölném vele, hogy "a fiadnak így is jó vagyok".
2011. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!