Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs össze fogás?...

Miért nincs össze fogás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az emberek lenézik a náluk szegényebbeket ahelyett hogy segítenék. Egyáltalán nem foglalkoznak mással csak magukkal.

Önzőek és kapzsik. Minél több van annál több kéne nekik.

Ha nekem nincs diplomám akkor már nem érek annyit mint akinek van? Nem támogatnunk és segítenünk kéne egymást ítélkezés és lenézés helyett. S egyáltalán milyen példát fogunk így mutatni a gyerekeinknek? Hogy az együtt érzés és a segítő készség rossz? Hogy akinek nincs meg az ami neki azt le kell nézni? Hogy lépjen át mindenkin? Hogy csak magával foglalkozzon? Bűn az ha nem egy önző magának való világot akarok a gyermekem számára ahol az emberek nem törődnek az igazán fontos dolgokkal mint például a szeretett a bizalom az önzetlenség az összetartás a barátság?


2011. jan. 26. 16:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg azt tapasztalom,hogy az emberek tehetnek arról, hogy ott tartanak ahol tartanak!

Az én apámnak alig volt inge, gatyája. Elvégzett egy szakmát, úgy hogy suli mellett dolgozott. Spórolt, de úgy, ahogy most a fiatalok nagy %-a nem lenne képes. Hajnaltól éjszakáig dolgozott, mire megvette az első munkagépet! Aztán azon is dolgozott, megvette másikat és így tovább. Kiépített egy céget, ami most már nagyon jól megy, de nem volt az úton cukorból a kerítés. Tudod hányan megcsinálhatták volna ugyanezt? És nem csinálták, mert vagy lusták volták, vagy elherdálták stb.

És persze segíteni kell, ha tudunk, de ahogy valaki is írta az sem jó meglátás, hogy más azért dolgozzon, hogy a többinek jó legyen!

2011. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nagyon általánosítasz.

Én szerencsésnek mondhatom magam, mert tehetségesnek születtem és ezt ki is tudom használni, így nagyon magas életszínvonalat tudok biztosítani magamnak és a családomnak.

De ez nem azt jelenti, hogy csak magammal törődöm.

Havi 5-10.000 eurót ajánlok alapítványoknak, illetve nem ritkán vannak magánakcióim.

Persze jótékonykodhatnék többet, teljesen tisztában vagyok vele, hogy néha nem teljesen racionális döntések alapján költök el komolyabb összegeket, de ha a világunk ilyen tökéletlen, én miért ne legyek az?

2011. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Kérdező: eladtad -e már a számítógépedet h az árából jótékonykodhass? Nem? Nahát, h te milyen önző vagy. :D
2011. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Elfogadom az össze választ és néző pontot de attól nem értek egyet mindegyikkel. Én nem arra gondoltam hogy mindenkivel osszunk meg mindent, s nem is anyagi javakra gondoltam.

Csak hogy ne bánjunk úgy másokkal mintha nem ugyan olyan emberek lennének. Az adakozás nagyon szép gesztus. Lehet hogy naív vagyok és egy rózsaszín álmot dédelgetek de ha nincs igazam és csak általánosítok akkor miért kaptam ennyi negatív választ? Hol vannak az igazad van mert inkább elfordítom a fejemet vagy rándítok egyet a vállamon? Mint irtam már tisztelet a kivételnek. Akinek nem inge nem veszi magára. Kitartok a véleményem mellett még akkor is ha ettől bolondnak tartanak. Nem szokásom azért megváltoztatni a véleményemet csak mert mások nem értenek egyet vele.

2011. jan. 27. 10:13
 25/25 A kérdező kommentje:
Azt alá írom hogy vannak olyanok akik csúnyán vissza élnek a segítség nyújtással. Ezen nem is vitatkozom.
2011. jan. 27. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!