Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs össze fogás?...

Miért nincs össze fogás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az emberek lenézik a náluk szegényebbeket ahelyett hogy segítenék. Egyáltalán nem foglalkoznak mással csak magukkal.

Önzőek és kapzsik. Minél több van annál több kéne nekik.

Ha nekem nincs diplomám akkor már nem érek annyit mint akinek van? Nem támogatnunk és segítenünk kéne egymást ítélkezés és lenézés helyett. S egyáltalán milyen példát fogunk így mutatni a gyerekeinknek? Hogy az együtt érzés és a segítő készség rossz? Hogy akinek nincs meg az ami neki azt le kell nézni? Hogy lépjen át mindenkin? Hogy csak magával foglalkozzon? Bűn az ha nem egy önző magának való világot akarok a gyermekem számára ahol az emberek nem törődnek az igazán fontos dolgokkal mint például a szeretett a bizalom az önzetlenség az összetartás a barátság?


2011. jan. 26. 16:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Általánosítasz. Ítélkezel. Rossznak látsz, és elítélsz sok embert, akik nem úgy élnek, ahogy szerinted kellene nekik. Miért is?
2011. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon általánosítasz. Élsz olyan közegben ahol mindenki a legújabb Bmw-vel ill. Ford-al jár mint nyugaton?

Ha nem akk ne várd el senkitől h segítsenek.


Én se segítek soha senkinek mert nem vagyok abban a helyzetben. Hiába keresek 200on felül ez meghalni nem elég. Nem h még adományozni.


Aki segítségre szorul pl cigányok azokkal is épeszű szóba nem áll nem h még pénzt ad nekik.

Dorbézolni fiatalon kell nem családdal a nyakadon úgy h közbe alig van mit enni meg a számlákat fizetni.


22/F

2011. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Csak magunkba kell néznünk és rá fogunk jönni hogy ez nem általánosítás. (Tisztelet a kivétel ami nagyon ritka)

Mert mikor álltatok meg utoljára egy hajléktalannak adni valamit vagy adtátok át a helyeteket a buszon az idősöknek?

Nem akarok általánosítani vagy megbántani senkit de nem gondoljátok hogy ha így érzek annak alapja van. Csak nyitott szemmel kell járni.

2011. jan. 26. 16:19
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Csatlakozom! Általánosítás! Tovább naponta kb. 2 ilyen kérdést tuti, hogy kiír valaki! Miért kell ezt ennyiszer boncolgatni. Vannak ilyenek is, meg vannak olyanok is! Punktum!
2011. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó és még azt mondod hogy általánosítok, hát éppen az olyanok miatt mint amilyen te vagy. Inkább bele fulladnál a sokba minthogy megoszt másokkal. De nem biztos hogy mindig úgy fogsz élni mint most tudod hogy az élet forgandó. Sokkal több van annak aki képes megosztani azt a keveset is ami van neki mint azok akik nem törődnek senkivel magukon kívül. Nem vagyok gazdag nincs jóformán semmim ami pénzben mérhető. Mégis gazdagnak érzem magam mert törödök másokkal és mert szeretek és visszont szeretnek. Ha ez rossz hát vállalom hogy rossz vagyok.
2011. jan. 26. 16:23
 6/25 anonim ***** válasza:
32%

22/F vagyok

Én is leszek öreg mégse fogom kinyitni a számat csakmert le akarok ülni. Ezt utálom a legjobban 3-4megállóért rimánkodik a vénasszony h had ülhessen már le. De azon nyomban mielőtt felszál.


A hajléktalan meg ellátja magát. Igyon vizet ne alkoholt.

2011. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem értek veled egyet. Ez kvázi kommunista ideológia, amiről beszélsz, csak tudod ez utópia.

Nem azért tanulnak és dolgoznak az emberek, hogy másoknak jobb legyen,hanem maguk miatt. És ez egyáltalán nem lenézés. A vállalkozás szabadsága is minden emberre érvényes, nem csak a diplomás emberek lehetnek gazdagok, sőt, egy jó szakmával is épp olyan jól lehet keresni, mint egy jó diplomával. Én nem vagyok gazdag, mégis minden koldusnak adok párszáz forintot, ha kér tőlem, de ha egyszer jó munkahelyem lesz és több pénzem lesz, nem fogok többet adni,mert magamért tanultam és dolgoztam, nem másokért. Lehet lepontozni, nem érdekel.

2011. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok! Csak egy pár momentum az életemből! Minden évben támogatom x összeggel az egyik gyermekkórházat. Ha a fővárosban járok, szinte minden hajléktalannak adok pénzt. Amíg főiskolás voltam és albérletben voltam, volt egy "saját" hajléktalanom, akit fél évig etettem, apukám régi ruháit odaadtam neki! Idén 10 kg szaloncukrot vittünk be a férjemmel a helyi hajléktalanszállóra!

Csak azért írom,hogy valami halvány lila gőzöd legyen arról,hogy mit beszélsz! Ettől függetlenül elfogadom ,hogy sajnos vannak emberek, akik mások! És? Tudok rajta változtatni? Nem! Lehet rajta témázni, meg felháborodni, de attól még nem lesz jobb. Tudod én soha nem azt figyelem, hogy más mit ad, hanem, hogy én mit tudok!

2011. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Nincs igazad..

Én például pont a a másik rosszat tapasztaltam meg.

Elmesélem.

Angliában élek lassan 4 éve.Szép házat bérelünk,és dolgozunk,éldegélünk.Sokszor olvasgatva,rájöttem,hogy a legtöbb embernek is lehetne ekkora szerencséje mint nekem,csak egy bátorító kéz ,egy pici segítség kell nekik..Azt hittem sokszor elég egy pár szó vagy elég ha adok nekik szállást,és megyek velük munkát keresni..

Naivan úgy döntöttem segítek!Írtam is pár kétségbe esett embereknek akik mindenáron Angliába akartak jönni,de nem tudták hogy induljanak neki. Befogadtam a lakásomba.Kedves voltam,és mentem velük munkát keresni.Ha kellett mentem tolmácsnak is.Segítettem a papírok intézésében is,és abban,hogy később új szállást kapjanak..

De azt vette észre,hogy ha a kezemet nyújtom feléjük a karomat szakítják le..Megkérdezheted azt is,hogy hányan mondták,hogy "köszönöm?" Volt olyan srác aki nálunk lakott,és nem igazán törte magát..Végre kint volt,és volt hol aludnia,ennie..A végén már kínosnak éreztem,hogy szólni kellett neki,hogy nem ingyenélőt akarok,csak segítséget nyújtottam...Menjen haza,ha nem áll a sarkára..Végül is elment de nem üres kézzel.Meglopott minket..Volt akit bevittem a munkahelyemre,ahol én kértem meg,hogy vegyék fel..1 hónap után nekem szóltak finoman,hogy a lány egy haszontalan aki nem tud,és nem is akar rendesen dolgozni.Nem nagyon nézték jó szemmel,hogy első célja az volt,hogy egy pasast találjon magának.Szégyeltem magam nagyon,mert én ajánlottam.Elküldték..

Ma már ott tartok,hogy annyit csalódtam,hogy ha velem szembe jön egy magyar már ne megyek hozzá mosolyogva,és nem köszönök rá magyarul,és nem beszélgetek vele.Inkább elsétálok mellette.Fordított helyzetben ha hozzám jönnek,hogy "szia,hallottuk,hogy magyarok vagytok" persze leállok beszélgetni,de csak semleges témákról..Se munka,se szállás téma nem jöhet szóba..

Szóval ezért nem értek egyet veled,mert sok ember igenis segít,és nem nézi le a másikat,csak hát nagyon sokan kihasználják,és jönnek a csalódások..

Én továbbra is segítek ahol csak tudok..Adok pénzt alapítványokba..Ha találok egy kis állatot segítek rajta..Mindig veszek magvakat,mogyorót és mókusokat, madarakat etetek,főleg télen..Mindig megyek sétálni és kacsákat is etetek..Eddig még nem bántottak meg..

2011. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer éppen mentem valahová mellém jött egy hajléktalan és mondta,hogy "asszonyom,éhes vagyok,adjon enni ,kérem"

Mivel pont a pékségből jöttem ki,így gondoltam miért ne segítsek? Oda adtam azt amit akkor vettem.Kenyeret,péksüteményeket,tejet.sőt a zsebemben lapuló doboz cigit is oda adtam a gyújtómmal együtt..Tudod mi történt?

Visszadobta,hogy "kisanyám,nekem nem a zabád kell,hanem pénz!"

Na ennyit a segítségről

Ezek után soha nem segítek senkinek..

21/f

2011. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!