Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

A férjem minden nap eljár egy 70 km-re lévő városba dolgozni. Jó lenne odaköltözni de nem tudjuk eladni a lakást.Van egy 5 éves fiunk.

Nekem jelenleg nincs munkám -már 1 éve.És most találtam egy állást ami jó lenne nekem de egy 3. helyen.Nem teljesen idegen falu hiszen ott él a nagymamám mi ott is lakhatnánk.A házunk is megmaradna itt.

Tehát úgy gondoltuk, hogy mi ott lennénk hétköznap a mamámnál én dolgoznék(persze ha sikerülx)a kisfiam ott járna oviba hétvégére meg hazajönnénk(60km).A férjem ugyanúgy bejárna a többiekkel dolgozni mert az utat a főnöke fizeti.

Mi a véleményetek?

Egy kicsit kusza így de gyorsan próbáltam leírni :)


2011. jan. 26. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát erről elsősorban a nagyit kellene megkérdezni. Ha neki oké, akkor oké. Arra viszont figyeljetek, hogy ne nagyon terheljétek le a nagyit! Nem mondom,hogy ilyenek vagytok, de sajnos sok olyan ismerősöm van, aki szabályosan bébiszitternek nézi a 80 éves nagyit, és reggeltől estig szinte ő vigyáz a gyerekre!
2011. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem kusza. :)


Nem lenne rossz ez a kétlaki élet?

..én inkább azt tudnám elképzelni, hogy addig laktok a nagymamánál, amíg csak sikerülne eladni a meglévő házat, amiből aztán tudnátok venni egyet máshol.

2011. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kösz 1.! :)Igen ezt a férjem is mondta de jó emlékeztetni rá, mert a nagyik mindent megtesznek(legalábbis az enyém)és hajlamos az ember hagyni.De próbálok majd figyelni.

2.:persze, átmeneti helyzet lenne ez.Csak itt ahol most lakunk semmi munka.És már a kassza 0-n meg én is itthon lelkileg...:(

2011. jan. 26. 14:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, akkor igazából tényleg ez lenne a jelenlegi megoldás. Csak azért kérdeztem, mert az utazás nagyon ki tudja szívni az ember erejét - jelen esetben elsősorban a Férjedét, utána pedig a Tiéteket is a hétvégék miatt -, és amit az első válaszoló is mondott, a Nagyi sem elhanyagolható tényező, hogy szegénykének ne legyen sok ez a váltás, hisz az idősebbek azért már nehezebben veszik a változásokat.

Mindenesetre vigyázzatok egymásra! :)

2011. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. jan. 26. 15:14
 6/12 tetris ***** válasza:
Szétszakad a család. Ez így nem lesz igazán jó, ha csak hétvégén találkoztok. Inkább próbálj meg te is a városban munkát keresni. Ez nem jó megoldás.
2011. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

És az olyan családokban ahol a férj csak hétvégén vagy esetleg még ritkábban van otthon?Van ilyen itt aki tud írni róla.

Egyébként NINCS helyben munka már 1 éve munkanélküli vagyok, ha lenne dehogy mennék...

2011. jan. 26. 15:24
 8/12 A kérdező kommentje:

Van olyan itt aki tud írni róla?

A ? lemaradt

2011. jan. 26. 15:26
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és egy fontos dolgot elfelejtettem leírni:tanító vagyok lennék ha sikerülne (x) így a tavaszi nyári szünetben itthon lennénk.Tehát már nem is olyan sok a különtöltött idő:)
2011. jan. 26. 17:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Én jónak látom, sok örömöt mindnyájatoknak.
2011. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!