Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy ez...

Miért nem értik meg, hogy ez nekem fontos?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok, lediplomáztam, de még nem találtam munkát. (grafikus)

Aztán rádöbbentem, elég szegényes a porfólióm, ezért nekiültem, hogy korrigáljam, és a csúnya (hármast kaptam rá) munkák helyett készítsek jobbat. (vannak jó munkáim is, csak kevés)

Viszont a családom az itthonlétemet úgy érzékélei, hogy naplopó, aki egész nap a szobájában ül, és szívesen sóznak rám mindenféle házimunkát, nagytakarítást, főzést satöbbi. Így viszont nem tudom csinálni a portfóliót, éjjel tudnám, de közös szoba átka, kisebb testvérem legkésőbb fél tizenegykor alszik, és onnantól kuss.


2011. jan. 26. 07:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyezz meg velük, hogy napi 1-2 óra házimunkát tudsz végezni, és esetleg hétvégén tudsz többet: azaz nagytakarítás ilyesmi.


Egyébként ennyi pihenés neked is kell a rajzolás közben.

Pl.: 8:00-11:00-ig rajzolsz

11:00-13:00-ig főzől, takarítasz és eszel. (amíg fő a leves, felsöprögetsz, felporszívózol, felmosol)

13:00-16:00-ig megint rajzolsz.

16:00 fogadod a családod haza és este még pihenni is van időd. Aztán éjszaka még mindig rajzolhatsz.

2011. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos éjszaka nem rajzolhatok, mert a tesóm érzékeny mindenféle fényre, ha alszik - vagyis vita lenne belőle, ha én éjjel akarnék dolgozgatni.

Kisebb takarítással nincs gond, csak ilyen egésznapos takarítást szerveznek a szórakoztatásomra.

Amúgy pihenek közben eleget, mert kutyával játszom, enni-inni adok neki, meg ilyenkor tüzelni is kell.

2011. jan. 26. 07:40
 3/15 anonim válasza:
100%
Ha komolyan gondolod a munkakeresést, akkor én a helyedben nem annyira a jegyek felturbózásán dolgoznék, hanem a portfólió bővítésén. Ajánld fel a munkádat ingyen ismerős cégeknek, karitatív szervezeteknek stb. azzal a feltétellel, hogy használhatod a végterméket a portfóliódban és írnak Neked ajánlást is. Pénzt azért se kapsz, de bővül a portfóliód, tapasztalatokat szerezhetsz és ami a szakmádban nagyon fontos, kapcsolatokat! Sok sikert!
2011. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Ahhoz, hogy huzamos ideig egész nap takarítanod kelljen, legalább a Festetics kastélyban kellene laknotok. Egyszerűen nincs mit csinálni annyit. Főleg írod, hogy közös a szoba, akkor nem is valami nagy.


Vedd rá magad, ne agonizálj, azonnal csináld meg, kezdj hozzá aztán már is van szabad időd. Nekem is csak akkor veszi el az egész napom a házi munka, ha előtt órákig netezek, majd újabb órákig sajnálom magam, hogy hozzá kellene kezdeni, de mégsem csinálok semmit.

2011. jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

"nem annyira a jegyek felturbózásán dolgoznék" Erről szó sincs, csak kiveszem azokat az iskolai munkáimat a p-ból, amikkel nem vagyok megelégedve. (logók, arculattervek)

2011. jan. 26. 09:16
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem csak lusta vagy, már bocs. Én tanulok, dolgozok, nyelvvizsgára készülök, igen még tüzelnem is kell, és emellett mégis takarítok.

Ne a kutyával játssz, hanem mosogass el. Egy idő múlva úgysem lesz mit csinálnod már...

2011. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ha nem játszom a kutyával, akkor meg nyomban el leszek könyvelve állatkínzónak. (mindegy)

"Egyszerűen nincs mit csinálni annyit. Főleg írod, hogy közös a szoba, akkor nem is valami nagy. " Nem csak a mi szobánk létezik, hanem az egész lakás, a melléképületek meg egy idős rokon, akinél mindig van mit takarítani.

Nem vagyok lusta, csak épp nem jut időm a saját dolgomra.

(konyha kész, tűz kész, kutya jóllakatva)

2011. jan. 26. 09:44
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
Ez már olyan mellébeszélés... Emberek milliói megtudják oldani ezt, csak te nem?
2011. jan. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezzel a válasszal nem segítesz
2011. jan. 26. 09:55
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Tudod: segíts magadon, és Isten is megsegít... Aki csak magyarázatokkal él, azon semmi nem segít.
2011. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!