Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miket szoktál csinálni a...

Miket szoktál csinálni a családoddal/családodban?

Figyelt kérdés

Először is ki vagy a családodban?(gyerek,anya,apa,nagyszülő) Szoktatok együtt vacsorázni vagy ebédelni?

Ha együtt esztek beszélgettek vagy bekapcsoljátok a tévét és bámuljátok?

Sokat szoktál beszélgetni a gyerekeddel/szüleiddel?

Szoktatok játszani valamit?

Milyen családi programjaitok vannak?

Szoktatok veszekedni?

Ha gyerek vagy, szoktál veszekedni a testvéreddel? Min?

Ha szülő vagy, szoktál veszekedni a gyerekeddel? Min?

Ki(k) végzi(k) a házimunkát?

Mennyire bízol meg anyukádban /apukádban /gyerekedben /testvéredben?

Kihez fordulsz ha szomorú vagy?

Ki szokott segíteni a házidban?(ha gyerek vagy)

Kitől szoktál segítséget kérni?(akármiben)

Szereted a családod, vagy inkább másikat szeretnél?


Köszönöm, ha válaszolsz!Kort és nemet is írjatok legyetek szívesek!


2011. jan. 25. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:

gyerek (jó, már 28 vagyok:-D)


külön ebédlő volt, gyerekkoromban minden hétvégén közösen reggeliztünk. vacsora közben, ha valami nagyon jó film volt akkor benn ettünk tálcáról.de családilag. ha valaki külön akart enni, az is belefért. pl van, aki szeret olvasni evés közben stb.


sokat beszélgetünk, rengeteget. régebben kártyáztunk / sakkoztunk stb amíg kisebb voltam. manapság, ha találkozunk, anyuval vásárlás vagy mozi, öcsémmel is, vagy csocsó, nővéremmel buli vagy beszélgetés, apuval sörözés.


nem veszekedtünk sose, max viták, a házimunka közös, 100% megbízom bennük, bárkihez fordulhatok, ha bajom van. nem szeretnék másik családot.

2011. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Gyerek. Szoktunk együtt vacsizni, ebédelni nem.

2. Mindkettő, de általában tv-t nézünk...

3. Nem nagyon... nem vagyok szülőpárti.

4.Nem... nem szoktak velünk játszani, pedig kb. 2-3 éve mindig ezzel nyaggattam őket...

5. Nem sokminden. Néha elmegyünk valahova...

6. Igen... sokat szoktam velük...

7. A tesómmal néha, valami hülyeségeken általában...

8. -

9. Anya... és apa..

10. Anyában: semennyire... (sajnos) apában: egy kicsit. tesómban: félig-meddig...

11. Barátnőimhöz.

12. Néha én...

13. Barátnőim, ismerőseim...

14. Másikat szeretnék! Megértőbb anyát... aki olyannak szeret amilyen vagyok... kitűnő tanuló vagyok 8 éve és még többet vár el tőlem...

14/L

2011. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1) Gyerek vagyok. Még hivatalosan 5 év, és felnőtt leszek, bár ez lényegtelen.

2) Igen, mindig együtt vacsorázunk Anyukámmal. (A szüleim elváltak.) Ebédelni csak hétvégén ebédelünk együtt, mert hétköznap én a menzán eszek.

3) Inkább beszélgetünk. A konyhában is vagy egy tévé, de ezt csak vasárnap este kapcsoljuk be vacsora közben.

4) Nagyon sokat beszélgetek Anyukámmal.

5) Igen, szoktunk társasozni, barchobázni.

6) Kirándulások: Budapest, nagy séták, stb.

7) Természetes, hogy néha veszekszünk, de inkább vitának nevezném.

8) Nem szoktam a testvéreimmel veszekedni, mert mindkét testvérem felnőtt (35 és 36 évesek), és nem velünk élnek.

9) A házimunkát vegyesen végezzük.

10) Maximálisan anyukámban, nagyjából apukámban is...

11) Anyukámhoz.

12) Anyukám : )

13) Anyutól

14) Nagyon szeretem a családomat!!!!


13 éves lány vagyok

2011. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az anya vagyok

Evés közben beszélgetünk, TV még véletlen sincs bekapcsolva

Sokat beszélgetünk egymással

Játszank nem szoktunk, mert a gyerekek is felnöttek, amig kicsik voltak, addig minden nap.

Közös séták, kirándulások, közös otthoni délutánok

Nem szoktunk veszekedni, csak néha vitatkozni, de érvekkel.

A házimunkát nagyrészt én végzem, mert nekem a legrövidebb a munkaidöm, de a többiek is gyakran segitenek.

Mindenben megbizom a többiekben

Ha bajom van, akkor elöször a férjemmel beszélem meg, de van, amit a gyerekekkel

Ha valakinek segitségre van szüksége, akkor a többi segit.

Ez a család olyan, amilyet szerettem volna mindig is, nem cserélném ki másra.

54/N

2011. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is ki vagy a családodban? - Anyukány lánya, az öcsém nővére, a férjem felesége :)


Szoktatok együtt vacsorázni vagy ebédelni? - amíg együtt lektunk, mindig közös vacsi volt, most két hetente kb. közös ebéd, vacsi


Ha együtt esztek beszélgettek vagy bekapcsoljátok a tévét és bámuljátok? - tévé megy hang nélkül, de beszélgetünk; ritkán találkozunk, ilyenkor megragadunk minden pillanatot


Sokat szoktál beszélgetni a gyerekeddel/szüleiddel?

Anyummal minden nap, Öcsémmel szintén. Sajnos csak telefonon...


Szoktatok játszani valamit?

Társasjáték :) Amikor együtt van a Család, igen. Anyu, Öcsém, Keresztszülők, unokatesók. Kb. havnta egyszer biztos :) A ki nevet a végén valahigy mindig elő kerül :)


Milyen családi programjaitok vannak?

Ünnepek, ebédek, séták, nagy családi találkozó, színház,egy-egy ó beszélgetés :)


Szoktatok veszekedni?

Vitatkozni :) De soha nem válunk el haraggal...


Ha gyerek vagy, szoktál veszekedni a testvéreddel? Min?

Soha


Ha szülő vagy, szoktál veszekedni a gyerekeddel? Min?

-


Ki(k) végzi(k) a házimunkát?

Férjemmel közösen, de inkbb én...


Mennyire bízol meg anyukádban/testvéredben?

Mint magamban


Kihez fordulsz ha szomorú vagy?

Hozzájuk


Kitől szoktál segítséget kérni?(akármiben)

Tőlük


Szereted a családod, vagy inkább másikat szeretnél?

Ha nem ők lennének a családom, inkább meg sem akarnék születni...


35/nő

2011. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyerek vagyok anyuéknál és a párommal is végül is már külön családot alkotunk, mert együtt élünk és most költözünk majd közös lakásba.


De szerintem Te most az előbbire vagy inkább kíváncsi.


Szóval amikor otthon éltem, akkor mindig közösen vacsoráztunk, és megbeszéltük a napot, meg akkor voltak a nagyobb megbeszélések is. Rituálés volt a vasárnapi ebéd is.


Mostanában, ha megyünk a párommal a szüleimmel be van kapcsolva a tv...de legtöbbször egyedül a sógor jelöltem nézi :D


Mindent megbeszéltem a szüleimmel. Nagyon szerencsés gyereknek érzem magam, mert nem csak anyuval, de apuval is bármiről beszélhettem. Volt, hogy elment nekem felíratni a fogamzásgátlómat. Szóval tényleg nem mindennapi a kapcsolatom a szüleimmel, nem volt rá szükség, hogy titkaim legyenek.


Szoktunk néha játszani, pl. kártyázni vagy társasozni, de nem annyira jellemző. Inkább a beszélgetés. Van hogy csak leülünk a konyhában (kaja nélkül) és órákig beszélgetünk.


Veszekedni? Persze! Nem csak a testvéremmel, a szüleimmel is van, hogy összeveszünk. Bár elsősorban anyuval.. Ahol nincsenek konfliktusok, ott szerintem valami nincs is rendben. Valaki nem őszinte. Az emberek véleménye nem egyezik meg 100%-an. Viszont elképzelni sem tudnám, hogy lenne valami, amit ne tudnánk megbocsájtani.


Hát.. nagyrészt a szüleim végzik, Főleg, hogy elkerültem otthonról. Ha hazamegyek segítek, meg szeretek is pl. főzni. És elég lusta voltam gyerekkoromban, nem szerettem amikor mondták, hogy ezt vagy azt meg kell csinálni. De már belátom, hogy jó volt, hogy rá voltam szorítva. Sok mindent nem tudnék most, hogy hogyan kell csinálni. ( Jah azt hozzátenném, hogy nálunk nincs férfi vagy női munka..én is hordtam téglát, fát, pucoltam a fugát a kőről, szobát festeni meg szeretek :P )


Maximálisan megbízom a családomban. Tudom, hogy számíthatok rájuk.


Legelőször a páromhoz, de utána elmondom a szüleimnek is többnyire, mert jól esik megosztani velük.


Szeretem a családom és mint mondtam, szerencsésnek érzem magam, hogy Velük nőttem fel. Anyagilag mindig rosszul álltunk, ennek ellenére nagyon boldog gyerekkorom volt.


22/L

2011. jan. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!