Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Gyűlölök itthon lenni!

Figyelt kérdés
Gyűlölök itthon lenni, mert az anyám mindig üvölt velem valamiért, a nagyanyám meg folyton ugráltat. Szerintük mindent rosszul csinálok, stb. Eddig mindig elmentem a nagybátyámékhoz, ha itthon káosz volt, és én nem bírtam, de ma kijelentették, hogy nem mehetek többet hozzájuk. Én nem akarok minden hétvégén itthon sínylődni, és hallgatni az anyám és a nagyanyám üvöltését. El akarok menni, hogy biztonságban érezzem magam, hogy legyen egy kis békém. Mit tehetek? Fiatalkorú vagyok. (16 éves) Más rokonom nincs, csak külföldön. Még egy unokanővérem van, de ő egy egyszobás lakásban él, és nem hiszem, hogy befogadna, bár még nem kérdezősködtem efelől. Mit tehetek? Szeretnék elköltözni innen...
2011. jan. 25. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
valamiért csak kitette a szűrödet a nagybátyád is. nem lehet,hogy te sem vagy tökéletes? mást úgysem tehetsz,mint alkalmazkodsz,vagy ha bántalmaznak,mehetsz a gyermekvédelemhez,és gondozásba vesznek.de nem hiszem,hogy ott jobb lenne neked.
2011. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, igazából úgy semmi gond nincs velem, leszámítva, hogy magántanuló vagyok. (egészségügyi dolgok miatt) A nagybátyám nem hiszi el még a leleteim láttán sem, hogy bajom van, szerinte szimplán lusta vagyok. Szóval ezért nem engedik hogy ott legyek...Máshová meg nem tudok menekülni.:S Nem kempelhetek állandóan a barátaimnál.
2011. jan. 25. 16:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

itt sz@r van a palacsintába... nem hiszem hogy mindez ok nélkül történik. Ha otthon üvöltenek veled és az unokabátyád is kirak akkor lehet hogy benned van a hiba.

Meséld csak el a teljes sztorit, mikor kezdődött az üvöltözés, mit tettél te ennek érdekében.

2011. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A nagybátyádék mondták,hogy nem mehetsz oda többet vagy anyádék nem engedik?
2011. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami okànak kell lennie,hogy üvöltöznek veled.Csak ugy??
2011. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Akkor a nagybátyád eléggé tuskó.. nála 0 a családi összetartás és segítőkészség... Ne rá hagyadkozz, inkább bírd ki még 2 évig, tanulj magadnak aztán azt kezdhetsz magaddal amit csak szeretnél (vagy amit tudsz ugye, ebben a mai világban..)

2011. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocs már látom,hogy nagybátyádék nem engedik.

Hát figyelj,ha lusta vagy,akkor ne csodálkozz,hogy ki vannak rád akadva ők is és anyádék is. Ha magán tanuló vagy,akkor egész nap otthon vagy szinte semmi dolgod nincs,csak hogy tanulj. A tanulás mellett meg szerintem bőven marad időd arra is szórakozz,meg arra is,hogy segíts anyádnak/nagymamádnak... Szerintem nem ok nélkül orroltak meg rád. Gondolkozz el,hogy mit csinálhatsz rosszul és igyekezz változtatni!

2011. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Almás a történet ezerrel!Mindenki üvöltözik,kiutasít csak úgy?

Valami qrvára el van summantva!

2011. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A nagybátyámék mondták, hogy nem mehetek oda többet. Anyu akkor kezdett velem "szemétkedni", amikor magántanuló lettem, és a tetejébe még pszichológushoz is kellett járnom. (ingyen volt, februárban is mennem kell, meg egy rakás vizsgálatra - kardiológia, gasztroenterológia, etc) Most ez így nagyon rossz. Anyu az utóbbi időben még rosszabbul viselkedik, iszik is néha, ilyesmik. Utálok itthon lenni, minden alkalmat megragadok, hogy elmehessek, de hosszútávon rengeteg pénzbe kerül, ha minden hétvégén utazom vonaton 150 km-t. Budapestre szoktam menekülni, ott szeretnék élni, ott normálisan ki merek menni az utcára, talpraesett vagyok, meg minden, itthon, ebben a poros faluban meg állandóan félek kimenni az utcára, nem vagyok önmagam. Évek óta megy a szöveg anyu részéről, hogy elköltözünk, én mondtam, hogy menjünk Bp-re, mert nekem ott nagyon jó lenne, de nem akar. Nagybátyámék ott élnek, meg az unokanővérem is, akitől még nem kérdeztem meg, lakhatnék-e nála egy darabig. (anyut nem zavarná) Ott van az összes barátom is, mivel többet vagyok ott, mint itthon.
2011. jan. 25. 16:39
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, az ilyen kérdés rögtön kamu. -_- Egyébiránt én vezetem a háztartást, ha nincs főtt kaja, én vagyok leüvöltve, pedig nekem sokkal többet kellene foglalkoznom a tanulással, mint a főzéssel. Csak úgy tűnik, anyu ezt nem látja be...
2011. jan. 25. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!