Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen kapcsol...

Mit gondoltok az ilyen kapcsolatokrol?

Figyelt kérdés

Ha a ferfi honapokig vagy akar egy evig is kulfoldon dolgozik hatrahagyvan a feleseget es a gyerekeket arra az idore es kozben nem talalkoznak? Mit gondoltok azokrol, akik igy elik az eletuket?

Itt olvastam, hogy van, aki egy hetet sem tudna elkepzelni a parja nelkul.


2011. jan. 24. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nehéz nekik. Nekem még gimiben volt így egy osztálytársam, három évig külföldön élt a párja, később férje. A második év után házasodtak és akkor született a baba is, akit az apuka akkor még nem is láthatott.

Emlékszem, szegény lány nagyon rosszul bírta a helyzetet. De muszáj volt így csinálniuk. Egy évben jó, ha háromszor találkoztak.

Viszint tudták, hogy ez csak átmeneti állapot, és ma egy boldog család :)

2011. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez a szükséghelyzet. A szükség érdekében néha kell olyan áldozatokat hozni, ami senkinek nem kellemes, de muszáj. Én azt mondom működhet, ha két ember igazán szereti egymást. Szenvedés, de megéri :)
2011. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Azt gondolom hogy ott vagy a megszokás miatt vannak már csak együtt vagy a pénzre van nagy szükségük,eseteg a pénz fontosabb mint a család.Mindegy mivan valahogy mindig ilyesmi van a háttérben,ha tetszik ha nem.Ha valaki kap egy jó lehetőséget külföldön és kimegy attol még szeretheti a partnerét,de valoszinü h belátták h a lehetöséggel élni kell(de itt is az van h kell a pénz).Én vagy mennék a párommal vagy egyikünk sem menne.De ez az én véleményem.Amúgy nagyon sok százalékban nem hat jól a párokra ez a különlét és megviseli a kapcsolatokat.
2011. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi nem hagynánk egymást semmi pénzért.Vagy mindketten megyünk vagy egyikünk sem.De tudom,van,hogy nincs más megoldás.Én nem bírnám

21/L

2011. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor véletlen megláttam, hogy az egy vezérigazgatónak a nettó fizetése több, mint 6 számjegy..., akkor rájöttem miért is éri meg neki vagy többszáz km-t autózni egy nap, vagy csak hétvégente hazajárnia a családjához.


Mit mondjak.. irigylésre méltó. Pár évig csinálja, aztán kb. nem kell dolgoznia utána...


Mi meg szenvedünk munkanélkül, és ilyeneket kérdezgetünk másoktól... :(

2011. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nagyon nehéz lehet, még telefon és net melett is, hogy mincs ott a másik fizikailag mikor bújnának vagy lelkileg akár jólesne a másik. De szerintem ez egy szükséghelyzet, akiknek nagyon erős a kapcsolatuk azok képesek kibírni, én is imádom a férjem de mi túl bújósak vagyunk ehez, nem bírnánk ki mert nekük kell az együttélés.
2011. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sztem hosszú távon ezt egy kapcsolat sem bírja ki. Mivel lényegében hónapokon keresztül nem vesznek részt egymás életében ( a telefon semmi), a kapcsolat szép lassan kihűlik, és kezdenek megszűnni a közös beszédtémák, stb. Biztosan van, ahol a pénz miatt szükséges egy ilyen lépés. De tuti nem tenném kockára a házasságomat a pénzért.
2011. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, a ferjemnek is igy van...azert csinaljuk, mert par ev mulva, fiatalon elmehet nyugdijba es ugy vagyunk vele, hogy inkabb legyen meg a tuti nyugdij, utana egy konnyu munka, mint galyazzon 30 evvel tovabb a nyugdijert, mint ebben a szakmaban. Aztan lehet, hogy akkorra nem is lesz mar nyugdij, ez meg biztos, stabil munkahely es sok nem penzbeli elonye is van - ingyen tanulhat diplomakert is stb. Sokat vagyunk kulon, de mikor visszajon, minden ugyanolyan, mikor elment. Mi nem mehetunk vele. Az lehetetlen lenne. De mi jol elvagyunk, csak van, aki megszol vagy hogy mondjam...marmint, hogy hogy lehet igy elni. Altalaban 1-2 evig itthon van, aztan 1-1,5 evet kulfoldon.
2011. jan. 24. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerősöméknek nem tett jót. Férj külföldön dolgozott, anyuka maradt itthon a babával. Lett csodás házuk, szaunával, mindennel, aztán most válnak. Egyszerűen ráment a kapcsolatuk arra hogy apuka csak hajtott, a gyereknevelés teljes egészében anyukára maradt.

Ez nem általános érvényű, de ilyen is van. Pedig nagyszerű házasság volt, de ez lett belőle.

Én nem akarnék így élni, inkább maradok a 35 nm-ben, de a férjemmel, mert ha nekem hiányzik az egy dolog, de egy kisgyerekkel nem tudnám megértetni hogy kicsikém apa nem azért van mindig távol mert nem szeret minket hanem azért mert sok pénzt keres hogy jól élhessünk....

ha nagyobb a gyerek, talán....de akkor sem jó ha az apa kimarad dolgokból. Lóvé ide vagy oda, a családnak együtt a legjobb, ha szerényebben is, de együtt.

2011. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!