Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A vőlegényem nem akar elköltöz...

A vőlegényem nem akar elköltözni az anyjától, én pedig igen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éve lakom a barátoméknál, aki ugyebár az anyjával és a bátyjával él. Most lesz az esküvőnk februárban, és eddig semmi bajom nem volt leendő anyósommal, nagyon jóban voltunk, megbeszéltünk mindent, tehát egy nagyon jó kapcsolat alakult ki köztünk. Viszont amióta megvolt az eljegyzés, és kitűztük az esküvőnk napját azóta megváltozott minden. Főleg a barátom bátyja idegel ki rendesen, mert mindig ő miatta vannak a viták, mert barátom is kiakad rá nem egyszer és ha megmondja az anyjának a véleményét róla akkor tiszta ellenséges lesz vele, és csak az első fia számit, a barátom meg lesz a rossz aki utálja a tesóját. De ha kell leendő anyósomnak valami akkor persze mindig a barátomat találja be, meg őt hivogatja stb. Szóval nekem ebből nagyon elegem van, szeretnék egy külön nyugis életet, ráadásul ha az én anyumnál vagyunk akkor barátom is okkal nyugodtabb akkor minden jó. Anyum is már nem egyszer mondta hogy költözzünk oda hozzá, aztán majd ha úgy alakul akkor külön megyünk, ha akarunk. Múltkor megmondtam barátomnak, hogy én el akarok költözni mert elegem van, ő meg nem akar, mert hogy ez az ő háza és amúgy sem akarja az anyját itt hagyni. Azt mondta max. hozzáépít még a házhoz illetve leválasztja a felét a háznak, és akkor külön leszünk. De én ezt sem akarom mert akkor is egy fedél alatt leszünk, és tuti hogy mindennap akkor meg ott lenne nálunk, vagy hívogatná a barátomat hogy éppen mit kell neki megcsinálni. Szóval teljesen külön szeretnék lenni, ahol csak mi ketten vagyunk. De lehetetlen erre rávenni. Mit tegyek?
2011. jan. 24. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig nehéz. Mi is így vagyunk.


Teljesen érthető, ha külön akarsz menni, erre ugyanúgy nem jó a Te anyukád, mert az ugyanez a helyzet, csak más előjellel. Legyetek önállók, csak ennek több akadálya is lehet. Anyagi természetű, illetve az, ha a párod nem kész még erre lelkileg. Mindkettő elég húzós.


Addig is, amíg sikerül, talán tudod hasznosítani az én tapasztalataimat. Le kell fektetni néhány alapszabályt, akkor könnyebb egy fedél alatt: Attól, hogy az átjárás lehetséges a lakrészek között, még nem kötelező. Senki nem megy át senkihez hívatlanul. Segítség az, amit kérnek. Kéretlenül nem teszünk semmit. Mindenkinek joga van elvonulni, magával lenni, ilyenkor nem zavarjuk és nem is sértődünk meg rá.


Ui.: Feldmár András (neves pszichológus) szerint annak a párkapcsolatnak, ahol a férj az anyjának ad igazat a párja helyett vége, de jobb, ha el sem kezdődik. Ennyi.

2011. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk így... :S Beszéld rá valahogy! Nehogy rámenjen a kapcsolatotok! És magyarázd el neki,hogy nem az anyjával kell,hogy leélje az életét,hanem a feleségével.
2011. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Feldmárnak egy esetben nincs igaza: amikor főzni kell. Ha rám hallgat és nem az anyjára, már túl lenne egy ételmérgezésen :)

Tény, hogy mi nem élünk együtt a szülőkkel, de ilyen helyzetekben inkább telefonos segítség, mint kórház...

2011. jan. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar elkoltozni az anyjatol,akkor mond meg neki h vegye felesegul az anyukajat.neharagudj,velemenyt kertel,nekem ez a velemenyem.ha egy felnott ferfi nem tud elszakadni az anyukajatol annak nem kell nosulni,kisfiu meg.ha mar neked kell kerlelned megette a fene.gondold at,ha ott maradsz vele,soha nem lesz maganeletetek,mert mindig ott lesz a csaladja,es ha barmi vita lesz,nem melletted fog allni hanem a csaladja mellett.hidd el nem ferfi az ilyen,nem hazassagra valo.
2011. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt mindenképp addig old meg amíg nincs baba mert utánna már kényszerből kellene cselekedned. Az meg nem jó.
2011. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én voltam ilyen helyzetben.Először csak emlegettem az elköltözést,de ez hatástalan volt.Végül a jössz,vagy maradsz,de én megyek verzió vált be,mert jött anyuci kicsi fia.....


Nem lesz ez így jó nektek,ezt te is tudod,muszáj lesz más megoldással is próbálkoznotok.

2011. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem szólók véleményét. Mielőbb beszéld rá, hogy elköltözzetek anyucitól! Még az esküvő előtt. El kell döntenie, hogy párt szeretne vagy 2. anyát. Ha nem mentek el most baj lesz belőle. Nem ijesztgetni akarlak, hanem a tapasztalat beszél belőlem!
2011. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megértelek de én se szívesen költöznék a saját családomtól más családjához, az meg hogy teljesen külön önálóan éljetek anyagilag nagy teher.
2011. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!