Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Elengednétek a testvéreteket autóval ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Testvérem autóval szeretne megtenni egy közel 200 km-es távot.2 éve csinálta meg a jogosítványát, de még sohasem vezetett.Olyan helyre menne, amerre még sosem járt.Kölcsönkapna egy autót az egyik barátnőétől.Bár ezt nem tudnám elnézni, és szívem szerint odaadnám a mi autónkat.(Bár nagyon féltem, mert új, most vettük hitelre...)

Fogalmam sincs, hogy hogyan vezet, tegnap is kérleltem, hogy üljön be az autónkba és vezessen kicsit, de nem akart.A mindennapi életben amúgy hirtelen indulatú, kapkodós...

Könyörgök neki, hogy menjen inkább vonattal.Ti elengednétek nyugodt szívvel, illetve felajánlanátok az autótokat?(még egyiket sem vezette sem a mienket, sem az ismerőséét)


2011. jan. 24. 08:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem engedném el, és nagyon haragudnék rá, hogy ilyen felelőtlen. Hogy a saját életét kockáztatja, az fikarcnyit sem érdekel, de hogy másokét is, az már igen.
2011. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha két éve van jogsija, és nem vezetett azóta, és akkor is csak annyit amennyivel éppen levizsgázott, akkor az azt jelenti, hogy NEM TUD VEZETNI!!!! ezt tetézi, hogy egyáltalán nem is hajlandó gyakorolni.


Mondjuk belehalni nem fog, de a kocsit nagy valószínűséggel össze fogja törni, nem tropára de nem lesz egy szépség. Én semmiképpen nem adnék neki új autót. A barátnőjéé nem tudom milyen, de az régi kocsi, akkor azzal menjen, de csak akkor, ha ki tudja fizetni ha tropára töri. Ha nincs pénze, akkor nem vezetheti. A barátnő is egy nagy marha, ha odaadja olyannak aki nem tud vezetni.


nekem a leggyanúsabb, hogy nem is akar gyakorolni.


Nekem is van egy nagyon jó barátom. múltkor lerobbant az enyém, és kellett volna messze mennem, és felajánlotta hogy menjek az ő új kocsijával, de nem akartam elkérni, mert még életemben nem vezettem az övét, és az egy nagy autó. Pedig én már 15 éve vezetek!!!!

2011. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 BlackSword ***** válasza:
Igen... Végtére is felnőtt önálló ember... Milyen jogon korlátoznám/milyen jogon korlátozod???
2011. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én nem adnám oda. 200 km az nagyon nagy távolság, még rutinos vezetőknek is. Nekem sincs igazán gyakorlatom, hiába van meg a jogsim. Úgyhogy nem is mernék egyedül vezetni, csak ha ülne olyan mellettem, aki figyelmeztet, ha valamit rosszul csinálnék.


És ez nem korlátozás, hanem felelősségtudat. Nem sok esélye van, hogy 200 km-t mindenféle probléma nélkül tudjon levezetni.Szerintem is inkább vonattal kéne mennie.


Majd ha megtanult rendesen vezetni, akkor mehet. De ahhoz bizonyítani is kell. A jogsi meg még nem az.

2011. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hány éves mert ha már felnőtt,akkor lekakilja valószínű a te nemengedélyezésedet.
2011. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jézusom, úgy beszélünk itt egy 200km-es útról mintha éppen öngyilkos ámokfutásba akarna kezdeni... Nyugodjatok már le!
2011. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

26 éves, felnőtt ember.Nem korlátozom, mert természetesen nem tehetem, így szavakkal próbálok rá hatni, és kérni, hogy ne menjen.Mert nem vagyok benne biztos, hogy első útnak ez az ideális, főleg, ha hétvégére havazást fognak mondani:(

2011. jan. 24. 15:21
 18/20 anonim ***** válasza:
Gondolom azért megy mert akar menni,kedvesemért pl én 1000 kilóméterre is mentem már vonattal is kocsival is...Első út,ugyan már 1 millió ut után is lehet baj,ennyivel lekötözhetnéd a szobába.
2011. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 BlackSword ***** válasza:
Értem, hogy aggódsz, ezt akkor lehagytam, de ha mindentől félted, akkor sose lesz rutinja... Szerintem én is aggódnék, ha az én öcsém tenné... Szerintem kérd meg, hogy hívjon fel ha megérkezett... Ebből látja aggódsz érte, de azt is hogy nem viszed ezt tulzásba... Ráadásul neki is jó lesz tapasztalatnak...
2011. jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egyik előző vagyok.


Nyilván nem tilthatod meg neki :)


De a kocsidat te ne add oda szerintem. Ha nem hajlandó gyakorolni sem, akkor az nagyon gáz ám. Azt hiszi hogy az csak úgy magától megy két év után idegen autót vezetni, ráadásul autópályán, ahol mindenki nyomja ezerrel.


Nyilván, meghalni nem fog, de bőven elég ha tropára megy a kocsi.


És tudod, ha tényleg felelősségteljes lenne, akkor már most elmenne többet vezetni a környékre, hogy megszokja a kocsit. Mert azért teljesen más az anyósülésen nézelődni, mint vezetni azt a kocsit.

2011. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!