Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Elengednétek a testvéreteket autóval ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Testvérem autóval szeretne megtenni egy közel 200 km-es távot.2 éve csinálta meg a jogosítványát, de még sohasem vezetett.Olyan helyre menne, amerre még sosem járt.Kölcsönkapna egy autót az egyik barátnőétől.Bár ezt nem tudnám elnézni, és szívem szerint odaadnám a mi autónkat.(Bár nagyon féltem, mert új, most vettük hitelre...)

Fogalmam sincs, hogy hogyan vezet, tegnap is kérleltem, hogy üljön be az autónkba és vezessen kicsit, de nem akart.A mindennapi életben amúgy hirtelen indulatú, kapkodós...

Könyörgök neki, hogy menjen inkább vonattal.Ti elengednétek nyugodt szívvel, illetve felajánlanátok az autótokat?(még egyiket sem vezette sem a mienket, sem az ismerőséét)


2011. jan. 24. 08:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Azzal az autóval menjem amelyik biztonságosabb. Attól függ hova kell mennie. Ha végig országúton, akkor azt bárki meg tudja tenni mindenféle extra rutin nélkül. Ha városban az már más kérdés...
2011. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
nem engedném, sem a mienkkel,sem kölcsön kocsival. Nem elég a jogsi,hanem gyakorlat is kell.
2011. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%

Nem engedném jó szívvel. Nekem öt éve van jogsim, de ha olyan hosszú távra (100 km-nél messzebbre) megyek, ahol még nem jártam, inkább elmondok a vezetésről, nem vagyok elég rutinos, ügyes, és én is hirtelen haragú, kapkodós vagyok, így hirtelen kialakuló közlekedési szituációban csak bajt csinálnék. Inkább csak városban vezetek, amúgy tömegközlekedek.


Ha tesódnak nincs rutinja, gyakorlata, és az utat sem ismeri, akkor nem kellene elengedni, igyekezettek a lelkére beszélni, mert most ráadásul még fagy is, csúszik minden, meg a szél is nagy autópályán, stb. Akinek nincs rutinja, annak ez veszélyes...


25/N

2011. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
# igyekezzetek
2011. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Semmi szín alatt sem! Nemcsak a gyakorlat hiánya, hanem a mostani útviszonyok (hol száraz, hol havas, máshol a hó miatt nem látszik, hogy alatta jég van). És erre jön még az, amit én mondogattam annak idején: Mert rajtam kívül még annyi hülye vezet az utakon. Utalva ezzel arra, hogy sosem tudni, hogy az a másik mit csinál, és én vajon tudok-e majd pont úgy reagálni, ahogy az az adott pillanatban a legmegfelelőbb lesz. Ne engedd el! Ha másként nem megy, "lopd el" a jogsiját.
2011. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem, de nyilván ez őt nem fogja érdekelni.
2011. jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönök minden eddigi választ!

Igen én is azt mondom neki, hogy nem biztos, hogy ő vezet rosszul, más is okozhat egy balesetet.

Rosszul érzem magamat egyrészt, ha útnak indul akkor egész nap idegeskednék, másrészt ha nem a mi autónkkal menne lelkiismeret furdalásom lenne, hogy családon belül nem tudjuk megoldani, és máséval kellene mennie...

2011. jan. 24. 09:07
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a testvéred? Nem biztos, hogy neked kellene helyette gondolkodni. Te elmondtad amit kellett, én is inkább visszatartanám szavakkal, de felnőtt fejjel kutya kötelessége maga megítélni a helyzetet, és vállalni a felelősséget. Te mint a testvére nem kötözheted le. A szüleitek se tehetnék, ha már önellátó. Biztos hülyére izgulnám magam miatta, de akkor is az ö feladata eldönteni....
2011. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha még nem vezettet honnan tudja hogy jól vezet?
2011. jan. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nehogy oda add a saját kocsidat össze fogja törni! Vigye csak a kölcsön kocsit
2011. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!