Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet velem? Ugye nem azt...

Mi lehet velem? Ugye nem azt jelenti, hogy?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok együtt a jelenlegi párommal, nagyon szeretjük egymást, már tervezgetjük az esküvőt, minden tökéletes. Ma este egy bárban összefutottunk az exemmel, akivel 3 évet voltam előtte, és egy nagyon jóképű, de hihetetlenül link alak. 3 év után se akart hallani eljegyzésről, összeköltözésről, nem foglakozott velem, csúnyán bánt velem, valószínűleg meg is csalt( csak hallottam ilyen pletykákat, meg voltak furcsa jelek, de nem tudtam rábizonyítani soha). Nem tudom mi van velem, de nagyon felkavart a találkozás...Azóta csak ő jár az eszemben, nem értem mi van velem. Tudom, nagyon szemétségnek hangzik, ezért nem is merem elmondani egyetlen barátnőmnek se, de az villant be, mikor megláttam, hogy úúúristen, de jól néz ki, mennyivel jobban a mostaninál( tény, hogy jobban néz ki, de olyan szerelmes vagyok, hogy nem is foglakoztam eddig ezzel és a legszebbnek láttam a mostani páromat). Hazajöttem és egyszercsak azon kaptam magam, hogy a régi képeinket nézegetem... Mi lehet velem? Ugye ez nem azt jelenti, hogy még mindig őt szeretem? Minden tökéletes a mostani párommal, imád, megbecsül, midnent megtsz értem, soha nem veszekszünk, tökéletes köztünk midnen. Nem akarok visszaesni a régi kínlódásba, nagyon sokat szenvedtem mellette, nagyon szerettem, igazi első szerelem volt. Miért kavart ez most így fel? Nagyon dúrva, hogy arra gondoltam, hogy jobban néz ki, a mostani páromnál, vagy ez természetes valamennyire? Tényleg tipikus sármos, jóképű pasas, döglenek utána a nők( amiből volt is nem kevés konflikusunk)

Segítsetek, nem akarok visszaesni abba a régi pokolba...

24/N


2011. jan. 23. 23:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy "normális" reakció az esküvő előtt, én is féltem néha az elköteleződésrtől meg bevillant, hogy innentől állandó lesz tényleg és jó esetben holtomiglan-holtodiglan. :)

Hogyha nincsenek mély érzelmeid irányában és a vőlegényedet szereted, nem kell tartanod a visszaeséstől, elmúlik! De felesleges sok időt és gondolatot pazarolnod rá. Ne aggódj, elmúlik!

2011. jan. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Összetett a dolog. Egyrészt az exed nagyon jóképű, másrészt régi érzelmek is kötnek hozzá, harmadrészt nemsokára hozzákötöd az életedet valakihez ÖRÖKRE. Ez az örökre elég ijesztő dolog, ha már nem tekintjük a másikat tökéletesnek, és elkezdtük észrevenni a hibáit. A vak szerelem eddig elfedte ezeket a hibákat, de lassan az is kezd elmúlni, és ami megmarad, azok az igazi, őszinte érzelmek. Rájöttél, hogy akivel együtt fogsz élni halálodig, mégsem a legszebb férfi a világon. Innentől vagy megbirkózol a tudattal, vagy elkezdesz kergetni egy álmot, valamit, ami tökéletes. Persze hiába, hiszen ilyen nincs.

Az én párom külsőre nem a legszebb nő. Voltak nála klasszisokkal szebb nőim, és az utcán mindenfelé is látok olyan nőket, hogy szinte megszólal a farkam, hogy menjek már oda ismerkedni. Mégsem teszem, mégis e mellett a nő mellett tartok ki, őt szeretem. Miért? Mert ő a kezdetektől fogva ott volt mellettem, ha valami gyötört, kitartott mellettem akkor is, ha hülyén viselkedtem, okoskodtam, megbántottam őt. Sosem akart megváltoztatni, annak fogadott el aki vagyok, és feltétel nélkül szeret a millió hibám ellenére. Tapasztalataim szerint egy ilyen nő olyan ritka, mint a fehér holló, és egy irtózatos barom lennék, ha egy csinos popsi miatt el akarnám dobni mindezt.

Pont ez a szerelem: tisztában vagyunk a párunk minden külső-belső hibájával, mégis kitartunk mellette.

2011. jan. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%
Ba...meg Az az ürge is totyakos öreg ember lesz. Ne a külsőségre adj, hanem a belső értékeket értékeld. Lökött liba vagy, ha a leírtak után még sóhajtozol utána
2011. jan. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Igor26 ***** válasza:
76%
A leírtak alapján azt gondolom, hogy amiről írsz, az nem szerelem. A szerelem az olyan, hogy ELFOGADOD a párod a HIBÁIVAL
2011. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Igor26 ***** válasza:
...együtt (bocsánat, qrva Enter...). Én azt vettem észre, hogy ha szeretek valakit, akkor nem szoktak felkavaródni dolgok. Valahogy immunissá válok (legalábbis érzelmileg) más nőkre. Persze, pasiként megnézem a jó csajokat, de abban soha nincs érzelem. Szerintem ez a nőknél is így lehet, bár ezt nem tudom, sosem voltam nő. Nálad inkább az lehet, hogy a régi sz@r lelkiállapotból MENEKÜLTÉL bele egy kapcsolatba és nem szerelem alakult ki, hanem támaszkodás. Vagyis nem volt őszinte a kezdetektől sem, mindössze egy biztos pontot jelentett és ez jó érzéssel töltött el. Te meg azt hitted, hogy ez szerelem. Na most Enter...
2011. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Igor26 ***** válasza:
Másrészről pedig a volt pároddal kapcsolatban. Van a szerelem, meg van a racionalitás. Én ha szeretek valakit, az valahol a magánügyem. Ergo nem fogom tönkretenni magam senki miatt. Tehát, ha nem viselkedik megfelelően az illető, akkor sem leszek vele együtt, ha beledöglöm. Nem hiszek az egyoldalú dolgokban. Vagy tiszteled magad annyira, hogy tisztán tudsz dönteni az életedben és vállalod annak minden következményét, vagy az életed olyan vesszőfutások sorozata lesz, mint amiről most írtál. Sokkal hasznosabb, ha magaddal vagy békében, mintha mindig mások visszajelzéseire hagyatkoznál és nekik akarnál megfelelni. Ha szenvedtél mellette, akkor nehogy már érv legyen a kapcsolat mellett, hogy szereted...ha nem tisztel, akkor nem érdemel meg. Bár a másik oldalról, ha hagyod magad, úgy is jó. Ellenpéldának még jó lehetsz.
2011. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tipikus eset, amikor minket lányokat a ROSSZFIÚ mindig sokkal jobban megbolondít, mint a jófiú. Holott tudod, hogy ha esetleg újra összejönnél vele, akkor megint ugyanazt csinálná, amit régen, vagyis: megcsalna, hazudozna, átverne stb. DE mégis ő kellene?!

Gondold át ezt, hogy a legtöbb nő a lelkét is eladná, ha lenne egy olyan párja, mint Neked jelenleg, aki melletted áll és támogat és komoly és...szeret Téged! Csak Téged...és melletted még nincs ott a Dóra, a Kati, a Kinga stb.

Egyébként meg ha azt nézed, ez természetes, hogy felkavar, mégiscsak 3 évig volt az életed szerves része, amit nem tudsz csak úgy egyik napról a másikra kitörölni az életedből... De muszáj lesz túltenned magad rajta!

Nem az a fontos, hogy van nála jobban kinéző pasi, hanem, hogy szereted-e vagy sem. Én szeretem az enyémet, pedig vannak hibái külsőleg is és belsőleg is, de imádom és nem kellene más! :)

21/L

2011. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

1/ Fejben, már meg is csaltad a jelenlegi párodat!!

(Aki az egészről nem tud semmit.)


2/ Mit szólnál, ha a párod cserélne le,

mert talált egy nálad sokkal szebbet??!!

(Fel lennél háborodva, hogy "milyen szemetek a pasik"!)

2011. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!