Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan az exeiről beszél,...

Állandóan az exeiről beszél, hogyan érjem el, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés

Soha nem kérdeztem egyik exéről sem, ő mégis mesél róluk, pedig nem érdekel! Ő nem tud az enyémekről semmit, én meg már szinte mindent.

Már mondtam, hogy nem érdekel, de akkor meg én voltam a féltékeny, hogy azok csak exek.

Szóljak még, vagy hagyjam?


2011. jan. 23. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Hát mondd neki, hogy zavar téged, és inkább ne tegye. Ennyi.:)
2011. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Szólj,hogy hagyjon békén a témával, teljesen érthető,ha nem vagy kíváncsi a más nőkkel való ügyeire.
2011. jan. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%

hagyjad ha azt akarod hallgatni... csak akkor ne panaszkodj.


ne hagyjad, hanem mond el neki, még párszor, és hogy nem érdekel az ex-ekel való történeti...


ha meg féltékeny vagy, akkor magadnak tedd fel a kérdést, hogy van-e bármi okod erre?


esetleg a barátod így akar arra vinni, hogy szakítsakot... esetleg csak azt várja, hogy te mond ki inkább...

2011. jan. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Mi 11 éve vagyunk együtt a párommal, lényegében alig tudunk vmit egymás exeiről. Csak amit hébe-hóba kiderült beszélgetésekből. Én néha kérdezgettem őt, de rövidre zárta annyival, hogy nem érdekel ez téged. :D Soha többet nem kérdeztem rá. És milyen igaza van. Totál nem lényeges mi volt rég.


Próbáld elmagyarázni neki ebből a szempontból. Mármint hogy a múlt elmúlt, a jövő felé kell tekinteni. Pláne a közös jövő felé. Kérd meg, hogy legyen szíves erre fordítani az energiáit, és a múltat zárja le magában. Szó nincs itt féltékenységről. Egyszerűen csak nem tartozik rá a másikra, hogy milyen volt az előéletünk.


Ismerek párokat, akik részletesen beszámoltak egymásnak, mert "ez is én vagyok, voltam". Aztán azóta minden apró vita alkalmával egymás fejéhez vágják azokat amit jóval azelőtt történtek, hogy megismerték volna egymást. Erre semmi szükség, és nincs is értelme...

2011. jan. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
31%
Mi lenne ha te is elkezdenél beszélni a tieidről? Ha meg ő erre azt mondja, hogy nem akarja hallani, akkor vissza vághatsz azzal, hogy: akkor képzeld magad az én helyembe.
2011. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az ex arra jó, hogy a vele elkövetett hibákból okuljon az ember. Jó bizonyos szintig beszélni róluk, de nem állandóan, főleg nem összehasonlítgatni, stb.


Lehet, hogy a párod annyira nyílt és őszinte, hogy észre sem veszi, hogy az exről beszél. Szólj neki! De próbáld ki előbb inkább azt, hogy te is beszélj neki az exjeidről! Egyrészt, mert olyan szintig, hogy pl mik voltak a problémák nálatok, addig érdemes is beszélni róluk. Másrészt, mivel még sosem beszéltél róluk, amint ezt megtennéd, lehet őt is zavarná. Elhallgatna, vagy kérdőre vonna, de lehet hogy kérdezne még. Mindenesetre akkor, ha észreveszed, hogy eljutott az agyáig, na AKKOR mondd neki, hogy igazából nem is akarsz az exről beszélgetni, csak érzékeltetni akartad, mennyire rossz ez... Ne veszekedj vele, csak beszélgessetek! Szerintem! Mindent bele!

2011. jan. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Azt, hogy hagyjam úgy értettem, hogy engedjem el a fülem mellett, és hátha többet nem mondja?

Féltékenység? Lehet, de akkor sem érdekel, hogy kik feküdtek az ágyába előttem.

2011. jan. 23. 23:13
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Többszörös tapasztalataim alapján azt mondom : még most állítsd le őt ebben! Egyrészt meg kell húznod bizonyos határokat, hogy ne évek múlva kelljen (mikorra már rég megszokja, hogy nincsenek). Másrészt nem azért vagytok együtt, hogy a múltatokról csevegjetek. Ha kérdezed róla, az oké, de különben...írjon memoárt:)
2011. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

" Szerintem az ex arra jó, hogy a vele elkövetett hibákból okuljon az ember. Jó bizonyos szintig beszélni róluk, de nem állandóan, főleg nem összehasonlítgatni, stb. "


hát ez addig igaz, hogy az egyénnek kell belőle tanulnia, nem pedig az új kapcsolatban levő mind2félnek. szerintem egyszerűen nem zárta le a korábbi kapcsolatokat és ezért beszél róluk annyit. esetleg vissza is menne valamelyik kapcsolatba, ha a nő megjelenne újra.

ezt a kérdést tedd fel neki.

2011. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Mondd meg neki határozottan,hogy nem érdekel és MOST te vagy és nem azért vagy neki,hogy az exeiről beszélgessetek,ha meg annyira hiányoznak neki,akkor menjen vissza hozzájuk vagy ha nem heverte ki őket,akkor ne legyen addig barátnője.Én úgy vagyok vele,hogyha valakit nem érdekel már a másik,akkor nem érdekli annyira sem,hogy beszéljen róla.De ez én vagyok,attól más még máshogy gondolhatja,de annyi tapintat azért lehetne benne,hogy felfogja,hogy neked ez nem esik jól,nem vagy rá kiváncsi.Én kb így fogalmaznék.Nem kell köntörfalazni,kerek-perec.Persze ezt a pasik nem szeretik,de én ilyen vagyok,nem vagyok nagyszájú,de nem szeretem azt sem,ha gyűlik a feszültség:))

Remélem segíthettem.Máshogy úgysem tudsz ellene tenni,csak ha szóvá teszed.

21/L

2011. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!