Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint szakítsak...

Véleményetek szerint szakítsak a párommal, vagy sem?

Figyelt kérdés

30/L vagyok, a fiú 10 évvel kevesebb, de ez áthidalható akadálynak tűnt az elején. Sok mindent megtesz értem, sokat segít és szeret engem, de egyre nehezebben viselem, hogy nem nyújt valódi támaszt. Szinte eltartom, amit ő meg sem próbál - akár más módon - kompenzálni. Mivel fiatal még, sokszor a viselkedése miatt kellemetlen helyzetekbe kerülök, vállalhatatlanul viselkedik sokszor. Nem tehetem meg, hogy nem viszem emberek közé.

Közben pedig érzem, hogy szeret, meg mondja is, de ez elég hamar csak üres frázissá silányodott.

3 hónapos kapcsolat, ő még tanul, én dolgozom.

Nagyon sokáig voltam egyedül ezelőtt, évekig. De egyre inkább úgy érzem, hogy nem férfi-női, hanem anya-gyerek viszony alakul ki.

Szerintetek pár hónap türelem, míg ő is dolgozni kezd, megoldja-e a kérdést, főleg az anyagi terhek egyenlő elosztása terén, vagy addig belekényelmesedik ebbe és reménytelen az ügy? Vagy örülnöm kellene, hogy van egyáltalán valakim?

Köszi, ha végigolvassátok és próbáltok erre valami okosat mondani... olyan bonyolult...!


2011. jan. 23. 17:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

az én párom 8 évvel fiatalabb, meg tudtuk oldani....


de ha te 30 évesen még lánynak érzed magad nő helyett, ott komoly gondok vannak és nem a pasival...

2011. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A gond nem fog megoldódni akkor sem, ha elkezd dolgozni.

Folyamatosan fog a srác megérni ÉVEK alatt (fiúk eleve sokkal lassabban érnek, mint a lányok), az a kérdés, hogy te vállalod-e így a kapcsolatot, hogy úgymond te fogod bevezetni őt az életbe?

Ha egyenrangú partnert akarsz, akkor ő nem neked való.

A szerelem sajnos ide nem elég. Rengeteg apróság előjön még, ami neked már alap, neki meg még új lesz, és át kell esnie rajta, ami téged jó eséllyel idegesíteni fog. És erről egyikőtök sem tehet.


Ha csak komolytalan időtöltésre vágysz és kalandra, akkor maradj vele, ellenkező esetben semmi értelme.

2011. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Érdekes számomra, amit írsz... Ha szakítanotok is "kell", nem feltétlenül a kor, hanem a szituáció illetve hozzáállás miatt.


Együtt éltek ezek szerint, ha "eltartod"? A srác szüleivel mi van,nem támogatják őt? Szülőknek kellene támogatniuk, ha tanul, nem Neked! HOgy fogadja ezt el egyáltalán a srác?? Ebben az esetben elképzelhető, hogy érdekből van Veled sajnos!


Mi 29/N és 21/F vagyunk, több, mint egy éve együtt, de nem küzdünk a leírt problémákkal, és egy cseppet sincs "anya-gyerek" fíling (brrrr még csak az kéne!!!), alig jön ki a korkülönbség. Talán mert mindkettőnk alapból elég különc,és jól összejöttünk.


Vállalhatatlan viselkedés? Az én barátom ezt úgy oldja meg,hogy az istenért se hajlandó olyan társaságba kísérni, ahol korombeli vagy idősebb barátok, ismerősök vannak. (A közös barátaink különböző korúak,én mindenkivel jól kijövök.) Nyilvánosság előtt (szerepléskor, ilyen jellegű a foglalkozásom) nem akar velem megjelenni, azt mondja, nem lenne reprezentatív partnerem. Pedig kinézetben 1-2 év különbség ha látszik köztünk. Le soha nem égetett, de kerüli is a lehetőségét.

2011. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Nem élünk együtt, de majdnem mindig nálam van. Én dolgozom, önállóan élek, ő az apjával, így magától értetődött, hogy hozzám jövünk többet. Nekem több a bevételem (de a kiadásom is), de neki is van azért. Ennek ellenére a bolti bevásárlásoknál egyszer sem fizetett még. Előfordult, hogy közös program esetén is észrevétlenül meghívatta magát, majd elfelejtette visszaadni. De mivel látom rajta, hogy tényleg nagyon szeret és jó érzés évek után kicsit szeretve lenni, kövezzetek meg, de elnéztem neki. Arra gondoltam, talán ha rendes munkája lesz, kiegyenlíti ezt az időszakot - de elbizonytalanodtam.

A viselkedése: önzetlen, segítőkész. De néha kiborító. Pl. amikor idióta dalokat kezdett énekelni a művelt, tanult, intelligens kollégáimnak, vagy amikor egy beteg kisfiú apjának nagyon csúnyán beszólt a villamoson, hogy szóljon a gyerekére. Ekkor ki is osztottam a srácot rendesen és eltörött bennem valami.

Nagyon köszönöm a megerősítést, azt írtátok le, amit magam is gondolok (hellyel-közzel), most már inkább a HOGYAN a kérdés :) !

Köszi!

2011. jan. 23. 19:28
 15/15 anonim válasza:
Véleményem szerint igen! Negyven leszel mire ö harminc. A férfiak ebben a kórban érik el a leg elemibb állapotukat! Ilyenkór vannak a leg férfiasabb formájukban! Evvel szerintem elmondtam mindent!
2011. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!