Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » önkormányzati névadó miért...

önkormányzati névadó miért van korhoz kötve?

Figyelt kérdés
Azt mondták az ök-nál hogy csak 5 éves korig lehet. Fizetnék is éárte de úgysem engedték. Keresztelve megvannak a gyerekek de azok a keresztszülök már nincsennek de nem keresztelhetünk újra. Mit csináljunk?
2011. jan. 22. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Nem érttem mit jelent az önkormányzat névadás, a gyereknek ti adtok nevet mi köze hozzá az önkormányzatnak?
2011. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan "ünnepség" szerűség mint a keresztelő, csak a nem vallásosoknak, az öcsémnek is volt, ekkor lesznek névadó szülei a gyereknek (kb. ugyanaz mint a keresztelő csak a vallásosság nélkül).

Nem tudtam, hogy meg van szabva a kor, nem értem miért, pedig az unokaöcsémnek is akarnak, de ő már 6,5.

2011. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen olyan mint a keresztelő csak önkormányzatnál és nem engedik pedig nagyvárosban lakunk így még az sem lehet,hogy maradiságból nem engedik
2011. jan. 22. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Az nem elég, ha pl. a pappal megbeszélitek, hogy egy vasárnapi misén áldja meg azokat az embereket, akiket a keresztszülők "pótlására" szántok? Akkor mégis lenne valami "hivatalos" íze a dolognak.
2011. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Ennek semmi köze a valláshoz, nincs semmiféle pap, ez pont az egyházi keresztelőt pótolja, gondolom a kérdező nem vallásos, nem jár templomba, (mint ahogy mi sem) ezért akarják a névadót (ez a kettő úgy hasonlít egymáshoz mint a polgári házasságkötés és a templomi, a névadó is házasság kötő terembe van -legalábbis az öcsémé-, és anyakönyvvezető tartja, hasonló ceremónia).
2011. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Másik városban is tarthattok névadót. Szerintem nincs korhoz kötve amúgy.
2012. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!