Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, aki nem. Miért nem...

Azok, aki nem. Miért nem szeretnétek szülni?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szántam a kérdést, csak érdekel.

És nem ítélkezni akarok, csak kíváncsi vagyok.


2011. jan. 22. 15:01
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Én szültem, és nagyon fiatalon.,

Abban igazatok van, hogy fáj.Sőt, megkockáztatom, hogy akkora fájdalmat életemben nem éreztem.

Mégis, ha rá gondolok, nem a fájdalom jut eszembe, hanem a gyönyörű fiam, aki ez által jött a világra.

Én elfogadom azt is, aki nem akar szülni, csak kíváncsi vagyok a miértekre.

2011. jan. 22. 20:09
 22/29 anonim ***** válasza:
52%
Mert félek, hogy fingok szülés közben és az nagyon ciki lenne.
2011. jan. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
51%
én 18évesen szültem és letudtam éretségizni van házunk a férjemmel boldogok vagyunk én nem bántam meg hogy ilyen hamar szültem még csak 22éves vagyok és már van kettő gyönyörű gyermekem ennél nem kell több és szebb boldogság !a szülés tényleg nagyon fáj de megérte mikor rá nézek a babukáimra!:)
2011. jan. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább azért, mert a családi hátterem egy merő tragédia. A szüleim elváltak, az apám alkoholista, nem is tudok rá apaként tekinteni, így előttem soha nem volt példa arra, h milyen egy "normális" család. Hárman vagyunk testvérek, anyámnak egyedül kellett minket felnevelnie, idősebbik (30 éves) bátyámmal nem is tartjuk a kapcsolatot, mert gyűlöli anyámat, amiért tönkretette a gyerekkorát... Előttem sincs normális anyamodell, anyám állandóan ideges, sokszor olyanok vág a fejünkhöz, h de szép élete is lenne, ha mi nem lennénk... :S:S:S

Félek attól, h úgy járok, mint anyám: a férjem lelép, egyedül maradok a gyerekekkel és kínlódni fogok egy életen át :'(:( Csak az a legnagyobb baj, h a mai világban nem a miénk az egyetlen csonka család...

20/L

2011. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
76%

A 21 éves leendő sofőr lány vagyok:

Az én szüleim is elváltak,13,5 évesen költöztem el otthonról albérletbe(később lett saját házam is)Előttem sincs normális példa,ahogy sokan ezt is említették.

És kérdező,igen,nekem pont az az igazi ellenségem,hogy a szülés fáj.Anyukámnak olyan bajai vannak,mióta én megszülettem,hogy nem tudja rendesen tartani a székletét se és a vizeletét se.Tudom,hogy nem fordul ez elő sűrűn,pláne egy családban többször,de az agyam valahogy ezt vetíti előre,hogy én is így járok.Nem beszélve a szexuális életéről.És bár ezeket nem mondta,de gyerek koromban már láttam véletlen,amikor "pelenkázta" magát(betét,persze,nem pelenka) és elég mély nyomot hagyott.Aztán nagyobb koromban elmondta,hogy ez miért volt.Hát,nálam ez is benne van.És anyukám ezzel 21 éve küzd! Már lehetne műteni,de akkoriban...

Isten őrizz,hogy így járjak.

21/L

2011. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
13,5 évesen miből volt pénzed albira?
2011. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,utolsónak:

A szüleim veszekedése közeben mondtam nekik,hogy akkor én elmegyek.Nem vették komolyan én meg igen.És elmentem egy késő délelőtt kb 8 ezer forint zsebpénzzel(ezeket szülinapra,névnapra kaptam) és fel volt töltve pénzzel a telefonom éppen.Biciklire ültem és elindultam Röszke felé.

Miért pont arra,nem tudom.De bíztam benne,gyerek fejjel,hogy valaki befogad.És nagyon messze a kövesúttól találtam egy eladó/kiadó tanyát(ki volt írva a kövesúton,kb 3 kilométerre volt a ház) és felhívtam az illetőt.Mondtam,hogy most nem tudok fizetni,majd csak köv.hónapban,de 10 ezerben egyeztünk meg.És "elkértem"hogy az állatait etethessem,mert szeretem az állatokat.Ez jó pont volt.(a korom nem mondtam,ő nem kérdezte,de most 21 évesen sem sokat változtam azóta)

Dolgozni elmentem nem sokra rá,mikor elköltöztem.Munkát apukám segítségével találtam először segédmunkásként egy építkezésen,aztán már mezőgazdasági munkákat is csináltam,mikor megismertem a környéket.

Egy napom kb így nézett ki: reggel 3kor keltem,etettem,fürödtem,főztem ha kellett,aztán suli a 6 óra 10es busszal(a buszmegálló 3 kilométer..) órák után,fél kettőkor elmentem a suliból(később,mikor már középsulis lettem,elengedett az oszt.főnök) kettőtől este 9ig,vagy 10 ig munka,utána haza a 22:45ös busszal,jószágolás,fürdés,alvás.Na,kb így nézett ki.

Hétvégén mezőgazdaság,de az csak 10 órában.Ilyenkor volt időm tanulni.

16évesen átmentem este tagozatra(akkor még lehetett) és úgy érettségiztem és nyelvvizsgáztam le.Közben lett hivatalos munkám is egy kis vegyipari cégnél aztán egy nagyobb önkormányzatinál is.Persze nem laktam eddig albérletben,mert 18 évesen nagyrészt hitelre(de volt azért önerő is) vettem egy házat,amit már el kellett adni(sok volt a törlesztő,meg kellett a teherautó jogsi is de nagyon) és ami pénz maradt a hitel és a jogsi kifizetése után,abból vettem egy nagy tanyát egy főút mellett.Itt már "ingyen" lakok :-) nincs hitel.

Na,így lehetett megoldani.Azóta persze jó a kapcsolatom a szüleimmel.

21/L

2011. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
sajnálom, hogy 16:23-at lepontozták, szerintem rengetegen érzik így.
2011. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Azok meg nagyon szánalmasak, akiknek egyetlen siker az életükben az, hogy tudtak szaporodni, azokból lesznek az agresszív kismamák meg kispapák.
2011. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!