Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, aki nem. Miért nem...

Azok, aki nem. Miért nem szeretnétek szülni?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szántam a kérdést, csak érdekel.

És nem ítélkezni akarok, csak kíváncsi vagyok.


2011. jan. 22. 15:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
51%
ezért is lehet, mármint előző link, sok nő, vagy leányzó érzi így
2011. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
22%

Egyelőre - [link]


De igen biztos. De nem magyarázkodom.

2011. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
61%
Mert semmiféle késztetést nem érzek rá.
2011. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
63%

Minek?

30/N

2011. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
41%
miért fontos, hogy mi inspirál, az hogy jön a kérdéshez?
2011. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván a kérdező úgy gondolja, az élet egyetlen értelme a szaporodás.
2011. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%

Mert nem szeretem a gyerekeket illetve inkább semmi különösebb vágyat nem érzek rájuk.

Mert nem vonz terhességtől a gyereknevelésig húzódó folyamat (szülés stb).

Mert túlnépesedés van és hiába szül a többi ember 10 gyereket akkor is számít az a kicsi amit én tehetek.

Mert nem akarom megosztani a szeretetem a párom és más között.

Mert fontos a megszokás számomra és mert nem szeretek akárkihez alkalmazkodni (pl hogy egy harmadik valakivel kell együtt lakni), csakis ahhoz aki nagyon fontos.

Mert nem vagyok hajlandó kompromisszumokat kötni az életformámat (ez a hobbi, csak én annál komolyabban veszem) illetően, pedig az egy gyerek mellett kell. És ez nem egyenlő azzal hogy nem szeretem a felelősséget, mert 'szeretem' csak nem mindegy hogy kiért, miért vállalom.


És az motivál, hogy tanuljak, megteremtsem az életem, azt csináljam amit szeretek a munkában meg otthon is, hogy jól legyenek a szüleim, párom, testvéreim meg ilyenek.

2011. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%
Örülök,ha magamat el tudom tartani:)Nem akarok egy szobában roskadni az első 3-4évben.Félek a szüléstől,terhességtől.A körülöttem lévő példák nem pozitívak.És ami a legfontosabb,nincs megbízható,erre alkalmas pasi körülöttem:)
2011. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk egyszer lehet,hogy lesz gyerekünk,de szülni nem fogok.Ami azt jelenti,hogy kizárólag császárral szülnék.Ez nem legális Magyarországon,tehát akkor vállalok gyereket,ha meg tudom fizetni(az nem most lesz,amikor ketten alig 65 ezerből élünk)

Az egyik ok ez,amiért nem.De mondom,ha meg tudom majd fizetni,akkor lesz.Betegesen rettegek a terhességtől és a szüléstől is.

A másik: most tanfolyamra járok,sofőr leszek,ha meglesz.Sofőrként nem nagyon kellene itthon maradni,azt hiszem.

Harmadik: a környékben nem nagyon van munkalehetőség a párom számára,már olyan normális,ami nálunk azt jelenti,hogy max 8 órás és állandó délelőttös.

Negyedik: az óvoda(bölcsi nincs) fél 6kor nyit,de ha a párom elmenne dolgozni mondjuk a tőlünk 20 kilométere lévő városba reggel 6ra nem tudna be érni dolgozni.Én meg hajnalban fogok kezdeni(3-4 óra) Ez a rész is ellene van a dolognak.

Ötödik: nincs befejezve a házam,és amíg nem lesz kész,biztos nem lesz gyerekünk.Az kb még 1,5 millió alsó hangon...


Két dolog az,ami miatt esetleg bevállalnám(császárral persze) a párom szeretne,nagyon jó a kapcsolatunk,a másik pedig az,hogy már nincsen hitelem.Tavaly fizettem vissza,amikor az előző házam elkelt.

21/L

2011. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
81%

Egyenlőre nincs munkám, amiből félre tudnék tenni tartaléknak. Nem a legjobb volt a családi életem, és akaratlanul is ugyanazokba a hibákba esnék, mint anyám. Nagyon változékony a természetem, véges a türelmem, és ez nem szerencsés a gyereknevelésben.


20/L

2011. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!