Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindennek meg akarok felelni,...

Mindennek meg akarok felelni, kezdek nagyon frusztrálódni, nem tudom meddig bírom ezt. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinos lenni, mert nagyon szeretem a párom, és ha elmegyünk valahová, akkor félek attól, h én mellette csúnya vagyok, nem méltó hozzá. Mióta együtt vagyunk 10 kg-t fogytam, most pont jó a súlyom, de már gyakran azon kapom magam, hogy hazaérek, éhes vagyok, de képtelen vagyok rendes ételt enni, inkább bekapok egy korpa tablettát, h elmúljon az éhség.

Gyakran annyira elmegy az önbizalmam, hogy bármennyire is kedves, megértő párom nem merek vele lefeküdni, mert nagyon félek, hogy olyanokat gondol magában, h hát igen, kicsit lóg a melle, nem túl lapos a hasa, és a feneke sem valami formás, de mostanra megfelel, majd másra gondolok közben.

Holott szeret engem, meg figyelmes, és mindig megró, ha látja rajtam, hogy ilyeneken agyalok, mert tudja, h ezzel magamat bántom, de nem bírom abbahagyni.

Úgy látom, h akármennyire is csinos leszek, mindig undorítónak fogom érezni magam, hozzáképest, meg olyan kis nyominak mellette. Pedig tényleg nagyon jól kijövünk, csak ... Nem tudom, hülye vagyok.


2011. jan. 21. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Változtass a hozzáállásodon, ez egyértelmű.
2011. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tudod a választ veled valami nagyon nem stimmel, kérj segítséget szakembertől, szerintem a párod is támogatná ezt.
2011. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Gondolj arra, hogy a párod nem véletlenül van veled. Nem véletlen hogy pont téged választott és ha még mindig veled van akkor van okod azt hinni, hogy elég jó vagy neki. Szerezz egy kis önbizalmat, változtass a hozzáállásodon.
2011. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Ez így hosszú távon nem lesz jó,sőt,már most nem az,bajok vannak az önbizalmaddal.

Magadnak akarj megfelelni.Szerintem igen is szép eredmény,hogy fogytál 10 kilót,légy magaddal elégedett!

Oszd meg a félelmeid a pároddal,s ha nem javul,tényleg érdemes felkeresni egy pszichológust,ha te saját magadban nem tudod helyretenni a dolgokat.

Szerintem,ha nem tartana kívánatosnak a párod,biztosan nem lenne veled,nem szeretkeznétek....Ennek itt nyoma sincs...

Sok sikert kívánok,és el a negatív gondolatokkal!

2011. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már voltam pszichológusnál, többnél is, és ugyanezt mondták, mert amúgy semmi bajom, tök átlagos vagyok. Mmint olyan értelemben, h majd' mindenki kűzd ilyen problémákkal. Inkább az a baj, hogy én ezt mindig viccesen adom elő a külvilágnak, meg magabiztosnak tűnök, és elégdettnek magammal, közben meg... Belül ez van. Nagyon szégyellem.

Próbálom megváltoztatni a hozzáállásom, és napról napra jobb egy kicsikét, de ettől még nagyon gyakran szenvedek...

2011. jan. 21. 10:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezt érzem amit te! Csak azzal a különbséggel, hogy férjnél vagyok és gyerekem is van. Egy kilo smink nélkül pl nem lépek ki az ajtón egyáltalán, akárhova megyek. Addig nem nyugszom amíg anorexiás leszek, mert nekem az tetszik, azokon mutat csak jól a ruha. Férjem megfenyegetett, hogy ha egy dekát le merek adni, elhagy. Persze úgysem mert szeret, csak észhez akar téríteni de nem fog tudni.

Gondolom neked is hiába mondják, hogy gyönyörü vagy, nem hiszed el. Én is így vagyok ezzel. És addig nem is fog változni amíg nem úgy nézek ki mint ahogy elképzeltem.

Nem tudom erre mi a megoldás, csak szerettem volna tudatni, hogy nem vagy egyedül ezzel :)

23/N

2011. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!