Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám vs. Én?! (Kérdésed túl...

Anyám vs. Én?! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, érettségi előtt állok. Anyámmal már 4-5 éve nagyon rossz a kapcsolatom. Nem szeretem, sőt utálom. Megkeseríti az egész életemet :'( nem bírom már! a jegyeim folyamatosan romlottak az évek során mert egyszerüen nem tudok a suliban figyelni mert rettegek attól h. jönnöm kell haza :'( Folyton követelőzik, azt mondja h. engem nem lehet szeretni, nem bírom elviselni. menekülök itthonról szabályosan. 2-3 éve azt hallgatom h. menjek melózni. Tegnap kijelentette hogy ha nem megyek 2 hónapon bellül dolgozni nem vesz több kontaktlencsét és fogamzásgátlót és szemüveget se kapok csak ha én veszek magamnak. Ha megteccett egy új cipő megvette, de vissza kellett fizetnem. Sose becsüli meg amit itthon csinálok. Nem bírom ezt. Mit tegyek?? :'(
2011. jan. 20. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én anyám dettó ugyanilyen volt, találtam magamnak egy OKJ képzést, ami 15000/FÉLÉV... nem túl megerőltető összeg...

Hát ő közölte hogy csak akkor mehetek ha kifizetem magamnak diákmelóból, mikor a családi pótlékot, és apám után a 30k árvajáradékot zsebre vágta havonta és én semmit sem láttam belőle, csak kaját maximum.

Persze suliba kötelező volt járnom, mert nehogymár ne kapjon családit, akkor már inkább én rohadjak egy olyan képzésen amin eszem ágában sem lett volna ott lenni... soha nem dícsért, mindig szidott, semmi nem volt jó neki, beleugatott a dolgaimba.

Hát én szépen elköltöztem páromhoz, inkább anyósom, mint az anyám -.- És a havi 30ból simán megélek, és az új sulit is tudom fizetni érdekes módon... 20/L

2011. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

sajnállak,egy anyának nem lenne szabad így viselkednie!

érettségizz le,addig bírd ki vhogy (a fogamzásgátlót fizessétek felesbe a barátoddal vagy,ha nem találkoztok sűrűn,olcsóbb a gumi),tanulj tovább(akár okj-s képzés is jó),menj kollégiumba,h szabadulj otthonról

sajnos kizárólag diákmunkából nem tudod majd eltartani magad,de a suliban kaphatsz szociális és tanulmányi ösztöndíjat is + ott van a családi pótlék is,amit úgy tudom utalhatnak neked,nem a szülőnek

nem lesz könnyű dolgod,de kitartást!

2011. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Te is csak a csépért kelletél valószinű...költözz el:kollégium,barátok,albérlet,valami,de onnan menekülj ,mert ebteg leszelel,és az érettségid se fog jól sikerülni...
2011. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, de ismerős helyzet, nálunk mutter még alkoholizált is mellé. De ilyen az élet. Felnőtt vagy biológiailag, de valójában még csak most jön a neheze a felnövésnek. Nem szabad letörni, meg kétségbe esni, hanem cselekedni kell. Ne hagyd, hogy érzelmileg hasson rád, zsaroljon. Ez nem azt jelenti, hogy veszekedj vele, mert fölösleges energiapazarlás lenne, ha ezt tennéd. Magadban rendezd le a dolgot. Ő is csak egy ember, hiába az anyád, ha szekál, akkor jobb, ha lelépsz a közeléből. Épp ezért lassan ideje önállóbbnak lenned. Ne félj ettől, egy idő után sokkal de sokkal könnyebb lesz az életed! :)


Ne aggódj. Hiszen a kontaktlencse, fogamzásgátló, divatos szemüveg nem létfontosságú. Nekem már 5-6 éve ugyanaz a szemüvegem. Cipőt meg csak akkor engedhetek meg magamnak, ha már szétment az előző. Mindemellett már nem húzom fel magam a mutter hülyeségein - ő úgy k*rja el az életét, ahogy akarja, de engem már nem tud belevonni.


Merj lépni, és merj nélküle is dönteni, természetesen a felelősséget vállalva. 24/N

2011. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Barátomhoz nem tudok költözni ...16 éves. szal ez nem megy..Nálunk a suliban ingyenes az OKJ-s képzés..és arra se enged..Pannonwork-nél folyton azt hallgatom h. most nincs meló mer így meg ugy...nagyon padlón vagyok
2011. jan. 20. 15:25
 6/15 A kérdező kommentje:
Az a baj. hogy egyeltalán nincs szemüvegem mert romlott a szemem azóta meg kontaktlencsém van...semmi pénzem nincs...amit karácsonyra, szülinapomra kaptam elvette :(
2011. jan. 20. 15:27
 7/15 anonim ***** válasza:

18 évesen nem kell engedélyt adnia az OKJ-ra..

és ha dolgozni is mész esetleg ne add oda neki apénzt..biztos zsebrevágná az egészet...

2011. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt mondta azért nem mehetek OKJ-re mert h. nem diák viszonyban fogok melózni hanem rendesen...és igen..felmerült h. az ő számlájára küldjék a pénzt...
2011. jan. 20. 15:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
állj már kicsit a sarkadra. 18 éves vagy, mi az, hogy az ő számlájára küldik a pénzt? csinálsz magadnak egy számlát, és azt adod meg a jelentkezésnél. ez olyan nehéz?
2011. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem...az oké de attól még itt kell laknom mert a diák melóból nem tudok albérletbe menni, és kolesz nincs a sulinkban...
2011. jan. 20. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!